Міненерго хоче продати всі акції «Волиньобленерго», які належать державі
Міністерство енергетики й вугільної промисловості розробило проект постанови Кабінету Міністрів, відповідно до якого Фонду державного майна передають 75% акцій енергопостачальної компанії «Волиньобленерго» для подальшої приватизації. Про це йдеться в проекті постанови, текст якого вдалося дістати журналістам «Українських новин». Отже, Міненерго пропонує продати всі акції «Волиньобленерго», які належать державі, хоча попередні приватизаційні конкурси передбачали збереження в держвласності 25-відсоткових пакетів енергопостачальних компаній. Проект документа передбачає внесення відповідних змін у постанову уряду №497 від 11 травня 2011 року, де затверджено перелік енергогенерувальних і енергопостачальних підприємств, державні пакети акцій яких підлягають переданню ФДМУ для приватизації в 2011—2012 роках. Відповідно до пояснювальної записки, проект документа без зауважень схвалено Міністерством економічного розвитку й торгівлі, Міністерством фінансів, ФДМУ й Міністерством юстиції. Тепер 75% «Волиньобленерго» передано в статутний фонд Національної акціонерної компанії «Енергетична компанія України», 21,19% акцій належить кіпрській Garensia Enterprises Limited, яку контролює російський бізнесмен Костянтин Григоришин.
Виробникам дозволять самостійно маркувати продукцію відповідно до європейського зразка
Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді скасувати реєстрацію підприємствами декларацій про відповідність продукції стандартам. Про це йдеться в законопроекті №11242, зареєстрованому в парламенті 20 вересня. Відповідно до нього, постачальник може реалізовувати продукцію без зазначення в супровідних документах інформації про реєстрацію декларації про відповідність. Декларації пред’являтимуть тільки за запитом контрольних органів. Згідно з пояснювальною запискою, у разі ухвалення законопроекту виробники будуть зобов’язані самі маркувати одиницю продукції знаком РЄ (європейська відповідність), а також брати на себе відповідальність у самостійному складанні декларації про відповідність продукції. Кабмін зазначає, що наявна в законодавстві вимога про реєстрацію декларацій суперечить законодавству Європейського Союзу й зобов’язанням, узятим Україною при вступі до Світової організацію торгівлі. Метою пропонованих змін є економія часу й ресурсів для виробників. Нагадаємо, у жовтні 2011 року Рада відмовилася скасувати обов’язкову державну реєстрацію підприємствами декларацій на відповідність своєї продукції до певних стандартів (законопроект Кабінету Міністрів). У червні Мінекономіки повторно виступило з цією ініціативою.
Затверджено схему кооперації КАВО ім. Горбунова і ДК «Антонов» із випуску Ан-70
Російські й українські авіабудівники домовилися про організацію спільного серійного виробництва літака Ан-70. Про це учора повідомила прес-служба КАВО ім. Горбунова (Казань, Татарстан). «На сьогодні російська сторона в повному обсязі профінансувала свою частину витрат на завершення науково-дослідних, дослідно-конструкторських і технологічних робіт (НДДКР) за програмою Ан-70», — цитуються в повідомленні слова президента — генконструктора ДК «Антонов» Дмитра Ківи. Він зазначив, що вирішено також питання про організацію серійного виробництва літака. Зокрема, затверджено схему кооперації з російським серійним виготівником — КАВО ім. Горбунова, підписано графік передачі документації для освоєння серійного виробництва, для якого на території казанського об’єднання вже готується майданчик. Ківа додав, що Міністерство оборони України вже наполовину забезпечило фінансування своєї частини витрат на НДДКР за програмою. «Нині завершено модернізацію електронного борту Ан-70, готується початок завершального етапу державних випробувань модернізованого літака за участю міністерств оборони України і Росії», — уточнив Ківа.