Починається літня енергокриза
Міненерго не виключає серйозних проблем із енергопостачанням споживачів України в липні—серпні, повідомляє Інтерфакс-Україна. Як сказав головний диспетчер України, заступник директора НЕК «Укренерго» Олександр Воєвода, особливо складний період чекає на енергосистему України в першій половині липня в зв'язку із збігом зупинок 3-го енергоблока Чорнобильської АЕС і 4-го блока Запорізької АЕС. «Становище в енергосистемі України гіршає з кожним днем, я не пам'ятаю такої ситуації влітку протягом 10-річного періоду», — відзначив головний диспетчер.
За словами О.Воєводи, для недопущення падіння частоти необхідно знизити енергоспоживання на 40-45 млн. кВт годин на добу, що становить 12% енергоспоживання України. Головною причиною кризи в електроенергетиці керівництво галузі називає «величезну кризу неплатежів».
«Промінвестбанк» хоче на енергоринок
У Кабміні перебуває на розгляді пропозиція голови правління Промінвестбанку Володимира Матвієнка щодо допущення на український ринок електроенергії торгового дому «Енергопромінвест». Про це УНІАН повідомила поінформована особа з уряду. В обгрунтуванні до цієї пропозиції на ім'я Президента України, зокрема, зазначається, що у разі позитивного розв'язання питання в Україні буде поліпшено систему платежів за енергоносії. В.Матвієнко наголошує, що саме за участю «Промінвестбанку» в Москві створено спільний українсько-російський банк, через який здійснюється дві третини розрахунків між двома країнами. А ТД «Енергопромінвест», створений «Промінвестбанком», спеціалізується на гарантованих поставках природного газу, електричної енергії підприємствам України, а також свіжого ядерного палива.
РЕГІОНИ
Керівництво Луганського заводу ім. Леніна й СП «АвтоЗАЗ-Деу» домовляються про співробітництво. Луганські верстатобудівники готові постачати автомобілістам ключі запалювання, хоча на «АвтоЗАЗі» вважають, що ціна надто завищена (в Росії, приміром, вона майже вдвічі нижча). Проте автомобілісти зацікавлені налагодити зв'язки з Луганським верстатобудівним заводом, оскільки вигідніше закуповувати вітчизняну продукцію, ніж імпортну. Та й луганчани не хочуть втрачати перспективного партнера. Переговорний процес триває й, схоже, закінчиться успішно для партнерів, повідомляє Алла АНТИПОВА, «День» .