Компанія запустила другу лінію олійного заводу
Група компаній (ГК) «Агроліга» (Харківська обл.) ввела в експлуатацію другу лінію для виробництва соняшникової олії на належній їй олійниці. Як наголошується в повідомленні компанії, в рамках розширення виробництва на заводі проведено повну заміну пресів та реконструйовано нагрівальне устаткування, розширено мережу проводів для олії, а також збільшено ємкості зберігання. Окрім цього, згідно з повідомленням, було куплено та встановлено фільтри, які дозволяють очистити вироблену олію до якісних показників вищого ѓатунку. «Агроліга» зазначає, що кошти на нове устаткування було залучено на Варшавській фондовій біржі, а також за рахунок реінвестування прибутку, отриманого 2011 року. Раніше група компаній повідомляла про плани запуску другої переобладнаної лінії наприкінці лютого 2012 року, що дозволило б їй вийти на обсяги переробки 55 тисяч тонн соняшника на рік. Пізніше компанія перенесла запуск на початок вересня.
Першу чергу реконструйованого летовища «Одеса» хочуть ввести в експлуатацію 2014 року
Першу чергу реконструйованого міжнародного летовища «Одеса» буде здано в експлуатацію 2014 року, повідомив Президента України Віктора Януковича директор підприємства Олексій Кочанов. Міжнародне летовище «Одеса» за обсягом пасажирських перевезень посідає 3-є місце в Україні. У січні-червні 2012 року воно обслужило 381,5 тисячі пасажирів, що на 11,2% більше, ніж за аналогічний період 2011 року. На сьогодні загальна пропускна спроможність аеровокзального комплексу становить 400 пасажирів на годину
Верховна Рада схвалила отримання кредиту на EUR200 мільйонів для реабілітації ГЕС
Верховна Рада ратифікувала кредитну угоду між Україною та Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР), яка стосується проекту реабілітації гідроелектростанцій (ГЕС) ПАО «Укргідроенерго». Кредитною угодою передбачено надання Україні кредиту в сумі EUR200 млн. для модернізації гідромеханічного та електромеханічного устаткування для 39 гідроагрегатів гідроелектростанцій і на дев’яти ГЕС та гідроакумулюючих електростанціях ВАТ «Укргідроенерго». Загальна вартість проекту реабілітації ГЕС «Укргідроенерго» становить EUR 690 мільйонів. Планується, що EUR400 мільйонів нададуть ЄБРР і ЄІБ на паритетних засадах, останню частину суми профінансує «Укргідроенерго». Відповідну кредитну угоду між Україною та ЄБРР було підписано 29 вересня 2011 року. За підсумками реалізації проекту оновлення устаткування «Укргідроенерго» встановлена потужність її ГЕС збільшиться на 100 МВт.
Трейдери прогнозують активізацію експорту пшениці з України у вересні
Експорт зерна з України у вересні поточного року може становити 2 мільйони тонн, при цьому основною експортованою культурою буде пшениця, вважає президент Української зернової асоціації (УЗА) Володимир Клименко. Клименко нагадав, що згідно з підписаним доповненням до меморандуму, зерноторговельні компанії, які працюють на внутрішньому ринку, узяли на себе зобов’язання з вивозу з країни поточного маркетингового року (МР, липень 2012 — червень 2013) не більше 4 мільйонів тонн пшениці. «Ми експортували на сьогоднішній день порядку 2 млн. тонн пшениці з 4 (мільйонів тонн — Авт.), які можна експортувати», — додав він. Йому важко передбачити, які обмежувальні заходи може встановити уряд після досягнення критичного обсягу експорту пшениці. При цьому він висловив надію, що обумовлені з Мінагропродом 4 мільйони тонн буде переглянуто в бік збільшення. За словами президента УЗА, ситуація з подальшим експортом пшениці буде ясна після вивозу з країни 3,2 мільйона тонн цієї культури. За його оцінкою, оптимальний обсяг експорту пшениці поточного МР становить близько 5—5,5 мільйона тонн.