Едуард СТАВИЦЬКИЙ: «Ми повинні врегулювати суперечку з Vanco найпізніше до 1 грудня»
Україна планує підписати світову угоду з компанією Vanco (Британські Віргінські о-ви) до грудня цього року, повідомив міністр екології і природних ресурсів Едуард Ставицький. «Найпізніше до 1 грудня ми повинні це завершити (підписання світової угоди. — ІФ), оскільки спливають всі юридичні терміни», — сказав він. Ставицький уточнив, що нині вирішенням цього питання займається міжвідомча комісія з надрокористування. Нагадаємо, на початку року президент Vanco Prykerchenska Ltd. Джим Баун припускав, що арбітражну суперечку між Україною і компанією буде врегульовано до середини 2012 року. За його словами, «при цьому не буде ні переможців, ні тих, хто програв». Кабінет міністрів України 11 квітня 2011 року схвалив світову угоду з Vanco Prykerchenska Ltd. Його розпорядженням №627-р міжвідомчій комісії з СРП було доручено внести зміни до договору з Vanco про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться на Прикерченській ділянці шельфу Чорного моря. Зміни будуть враховані в договорі після винесення ухвали Стокгольмським арбітражем.
МВФ досі рекомендує Україні перейти до плаваючого курсу гривні
Міжнародний валютний фонд (МВФ), як і раніше, рекомендує Україні перейти до плаваючого курсу гривні, аби економіка країни могла протистояти зовнішнім шокам, заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр під час 7-ї щорічної конференції Інституту Адама Сміта «Український банківський форум». «Ми з 2006-2007 років у наших звітах вміщуємо ці рекомендації. Ми вважаємо, що економіка на зразок української, яка глибоко інтегрована у світову економіку і залежна від експорту біржових товарів, залежить від волатильності на цьому ринку... Ми вважаємо, що для такої економіки набагато краще було б мати плаваючий курс», — сказав Альєр. При цьому він зазначив, що плаваючий курс дав змогу згладжувати удари світового фінансового ринку в низці країн. Водночас директор відділу економічних досліджень ринків, що розвиваються, Credit Suisse Сергій Волобоєв вважає за можливе девальвацію курсу гривні щонайбільше на 10% до сьогоднішнього рівня за умови відновлення співпраці України з МВФ. «Я вважаю, що 10% — це максимально можлива девальвація проти нинішнього рівня за поліпшення зовнішньої ситуації. Якщо уряд домовиться з МВФ, гривня може втриматися на цьому рівні», — сказав Волобоєв.
Міністри економічного розвитку України та Росії домовилися про взаємне зняття торгових обмежень
12 листопада відбулася телефонна розмова міністра економічного розвитку і торгівлі України Петра Порошенка з міністром економічного розвитку Російської Федерації Андрієм Бєлоусовим. Про це «Дню» повідомили в прес-службі Мінекономрозвитку. В повідомленні зазначено, що сторони обговорили лібералізацію доступу чутливої продукції на спільні ринки та взаємне зняття торгових обмежень. Зокрема, під час розмови було порушено питання щодо укладання Угоди про взаємне незастосування утилізаційного збору при поставках колісних транспортних засобів та продовження дії Угоди щодо регулювання поставок українських труб на територію Російської Федерації та інших країн-учасниць Митного союзу. Також сторони досягли домовленості щодо підходів до продовження дії Угоди для поставок української трубної продукції на 2013 рік на ринок Російської Федерації, а також ухвалили рішення про вдосконалення механізму поставок трубної продукції в рамках Угоди на майбутній період. Також було погоджено питання оперативної підготовки тимчасової Угоди про взаємне незастосування утилізаційного збору при поставках транспортних засобів строком на півроку, повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».
Влада Києва вважає підвищення ціни на хліб економічно необґрунтованим та обіцяє звернутися до Генпрокуратури
Влада столиці звернеться до Антимонопольного комітету та Генпрокуратури, щоб визначити правомірність дій «Київхлібу» щодо підвищення цін. Про це заявив заступник голови КМДА Анатолій Голубченко, йдеться у повідомленні КМДА. «Ми вже неодноразово підкреслювали, що міська влада не бачить економічного підгрунтя для підвищення ціни на хліб. Особливо це стосується соціальних сортів хліба. Така ж позиція КМДА і щодо інших рецептурних сортів», — сказав Голубченко. Він зазначив: якщо «Київхліб» не перегляне свою цінову політику на споживчому ринку столиці, то КМДА буде змушена звернутися до Антимонопольного комітету та Генеральної прокуратури з проханням застосувати відповідні санкції до підприємства. Більше того, він додав, що КМДА робить усе можливе, щоб не допустити підвищення цін на хлібну продукцію таким чином, щоб ПАТ «Київхліб» не зазнало фінансових втрат. «Київська влада вбачає за доцільне провести перевірку фінансового стану ПАТ «Київ хліб», яке заявляє про скрутне економічне становище на підприємстві, а також перевірити ПрАТ «Київ млин» щодо обгрунтованості підвищення цін на борошно», — заявив Голубченко. Нагадаємо, ПАТ «Київхліб» із 12 листопада підвищив ціни на хліб «Український столичний подовий» та батон нарізний «Київський» на 17% і 9,7% відповідно.