Сергій Тігіпко: Введення 15-відсоткового збору з продажу валюти ні до чого хорошого не призведе
Віце-прем’єр — міністр соціальної політики Сергій Тігіпко негативно ставиться до можливого введення 15-відсоткового обов’язкового пенсійного збору з продажу валюти фізичними особами. «Я ставлюся до цього різко негативно. Ні до чого хорошого це не призведе — тільки посилить тіньовий ринок», — сказав він. Як повідомлялося, член парламентської фракції правлячої Партії регіонів, голова парламентського комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової і митної політики Віталій Хомутиннік 16 листопада зареєстрував законопроект (№11433), яким запропонував ввести збір з продажу готівкової валюти у розмірі 15% суми операції. НБУ оцінив об’єм готівкової валюти на руках у населення у 50 млрд дол. Верховна Рада минулого тижня відклала розгляд цього законопроекту на невизначений термін.
Митниця наполягає на сплаті всіх необхідних мит Чорноморським флотом під час оформлення дизпалива
Державна митна служба України наполягає на сплаті всіх необхідних митних платежів і мит Чорноморським флотом Російської Федерації при імпорті дизельного палива на територію України, повідомив агентство «Інтерфакс-Україна» перший заступник голови Держмитслужби України Олександр Дороховський. «Державна митна служба України вважає, що ця операція повинна обкладатися податком, згідно з чинним законодавством на території України, тобто зі сплатою всіх належних платежів», — сказав він. Він також повідомив, що між Україною і Росією продовжуються перемовини з питання необхідності сплати митних зборів при ввезенні на територію України вантажів, призначених для ЧФ РФ. «Переговори ведуться. Ми свою точку зору продовжуємо відстоювати», — сказав Дороховський.
Київ увійшов до трійки міст із найвищими орендними ставками на торговельну нерухомість
Київ посідає третє місце серед міст Центрально-Східної Європи за найвищими орендними ставками на вбудовані торговельні приміщення на основних вулицях міста з показником у 2,76 тис дол. за 1 кв. м на рік, повідомляється у прес-релізі компанії Jones Lang LaSalle (JLL). Згідно з повідомленням, перше місце в рейтингу посідає Москва з показником у 5,5 тис дол./кв.м/рік, друге — Прага (2,78 тис дол./кв.м/рік). Водночас ставка на преміальні приміщення у Києві може досягати 3 тис дол./кв.м/рік. «У 2011 році від загального числа відкриттів нових магазинів 36% припало на стріт-рітейл. Магазини на основних торговельних коридорах, з одного боку, працюють як «вітрина» і дозволяють рітейлерам стати більш «видимими» на ринку, з іншого — компенсують брак якісних торговельних центрів у Києві», — цитує прес-служба старшого консультанта відділу торговельних площ компанії Jones Lang LaSalle в Україні Світлану Харчевну. Головними торговельними вулицями Києва є Хрещатик, Сагайдачного і Велика Васильківська. Вони характеризуються найбільшою прохідністю і максимальною кількістю мережевих брендів. Згідно з повідомленням, частка вільних площ на Хрещатику, що володіє найвищим пішохідним і транспортним потоком у Києві, не перевищує 1,5%. Більше половини приміщень (51%) на вулиці займають бренди одягу, взуття і аксесуарів, зокрема Adidas, Desigual, GAP, Marks&Spencer, Zara, United Colors of Benetton, Bosco Sport тощо. На другому місці — банки (20%), на третьому — кафе і ресторани (18%).
Україна скоротила митні збори за ввезення мандаринів із Грузії майже удвічі
Митні збори за ввезення грузинських мандаринів до України скорочено майже удвічі — до 600 доларів за тонну, повідомив міністр сільського господарства Аджарії Заур Путкарадзе. «В результаті двосторонніх перемовин, які продовжувалися тиждень з Митним департаментом України (Держмитслужба. — Ред.), експортери грузинських цитрусів відтепер зможуть розмитнити тонну мандаринів за 600 доларів замість 1100 доларів», — сказав Путкарадзе. За його словами, зараз перемовини про зниження митних зборів на цитруси з Грузії ведуться з відповідними відомствами Білорусі, Вірменії та Азербайджану, а їхні результати стануть відомі упродовж тижня. Міністр зазначив, що сьогодні ринкова ціна мандаринів на місцевому ринку коливається від 0,4 до 0,7 ларі за кілограм (за поточним курсом 1 дол.— 1,6573 ларі або близько 1 ларі — 5 гривень). Аджарія є найбільшим у Грузії виробником і експортером цитрусових. На частку автономної республіки зазвичай припадає близько 80% всього об’єму отримуваного в країні урожаю мандаринів, апельсинів і лимонів.