Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Економiка

12 липня, 2012 - 00:00

Питання видачі аграріям сертифікатів якості на зерно — під особистим контролем Азарова

Прем’єр-міністр України Микола Азаров вимагає від Міністерства аграрної політики і продовольства втрутитися в ситуацію із заволіканням з видачею аграріям сертифікатів якості зерна. «Звертаю увагу міністра (аграрної політики і продовольства. — Ред.): до мене звертаються селяни стосовно того, що вони не можуть отримати офіційних висновків від лабораторій державної сільськогосподарської інспекції про якісні характеристики зерна нового врожаю», — сказав голова уряду, відкриваючи засідання Кабінету міністрів. За його словами, сільгоспвиробники не можуть отримати сертифікатів якості, оскільки відповідні лабораторії не були вчасно акредитовані. «Виявилося, що чиновники так захопилися організацією, що вчасно не подбали про акредитацію цих лабораторій. Це питання треба врегулювати терміново. Селяни мають отримати об’єктивну оцінку якості зерна без тяганини і зайвих витрат», — наголосив прем’єр. Він також зазначив, що від аграріїв надійшли заявки на компенсацію втрат від загибелі озимих на суму 26 мільйонів гривень, тоді як уряд на ці цілі виділив 300 мільйонів гривень. «Виявляється, щойно господарства отримують компенсацію, вони одразу ж стають об’єктом перевірок різних контролюючих і силових органів. На різноманітні перевірки та узгодження вони витрачають дорогоцінний час», — пояснив Азаров. Він вважає, що таким чином чиновники дискредитують саму систему державної допомоги. «Тому я звертаю увагу міністрів, керівників фіскальних, контролюючих, правоохоронних органів на те, що потрібно втручатися лише там, де є обґрунтовані сигнали про зловживання, а не з будь-якого приводу. Інакше — це розглядатиметься як свавілля і будуть зроблені відповідні висновки», — сказав голова уряду. «Я вимагаю від усіх чиновників і посадових осіб, кого це стосується, — не відволікайте селян бюрократичною тяганиною. Селяни мають отримати всю належну компенсацію — і крапка», — додав він.

АМКУ оштрафував аграрне об’єднання на 300 тисяч гривень за ненадання інформації

Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував дочірнє підприємство «Лівадія» Національного виробничо-аграрного об’єднання «Массандра» (АРК) на 300 тисяч гривень за ненадання ним інформації на вимогу комітету у встановлений термін. «Комітет надіслав (ДП «Лівадія». — Ред.) вимогу надати інформацію у зв’язку з розглядом справи, порушеної щодо виробників виноробної продукції за ознаками недобросовісної конкуренції», — йдеться в повідомленні АМКУ. Як зазначає комітет, ненадання ДП «Лівадія» інформації створило перешкоди для розгляду цієї справи. Про яке розслідування йдеться в повідомленні, не уточнюється. АМКУ зазначає, що за вчинення такого порушення конкурентним законодавством передбачається стягнення штрафу в розмірі до 1% доходу від реалізації продукції за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф. Комітет зобов’язав ДП «Лівадія» надати необхідну інформацію.

ЄБРР виділив понад 50 млн євро на будівництво ТРЦ у Львові

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надасть EUR46,1 млн кредиту, частина з якого буде синдикована з комерційними банками, і EUR6 млн субордининованого кредиту нідерландської Multi Corporation B.V. на будівництво торговельно-розважального центру (ТРЦ) на місці індустріальної забудови в центрі Львова. Як повідомили в представництві ЄБРР в Україні, рада директорів ухвалила рішення за цим проектом у вівторок. Згідно з документом, загальна вартість проекту оцінюється в 90 мільйонів євро. Позичальником виступає створене наприкінці 2007 року ПАТ «Мульті Весте Україна 3», підконтрольне Multi Corporation.

Уряд затвердив «план» будівництва заводу з виробництва ядерного палива в Україні

Загальна кошторисна вартість проекту будівництва заводу з виробництва ядерного палива в Україні становить 2,36 мільярда гривень. Відповідне рішення закріплене урядовою постановою №437-р від 27 червня. Згідно з розпорядженням, будівництво буде розділене на дві черги: у 2012—2015 роках і 2016—2020 роках. Крім основних інвестицій, 1,1 млрд грн буде витрачено на придбання технологій виробництва ядерного палива, а 225,75 мільйона гривень планують вкласти в інфраструктуру селища Смоліне (Кіровоградська обл.), на території якого буде розташовано завод. Нагадаємо, в кінці 2011 року в Україні було зареєстровано спільне з Росією підприємство з виробництва ядерного палива. Вартість заводу з виробництва ядерного палива на території України тоді оцінювалася в 300—350 мільйонів доларів.

Супермаркетам допоможуть утилізувати полімерні пакети

Державне підприємство «Укрекоресурси» розробило партнерську програму з утилізації полімерних пакетів для продуктових супермаркетів та звернулося із відповідним листом про співпрацю до лідерів ринку. «Продуктові торгівельні мережі є найбільшими постачальниками упаковки, що потрапляє на смітники... Тому ми вирішили запропонувати мережевикам-рітейлерам, що працюють в Україні, збирати пакувальні матеріали від продукції, що представлена в магазині», — розповідає директор ДП «Укрекоресурси» Дмитро Радіонов. За оцінками експертів, полімерні пакунки складають до 9% від усіх відходів, що утворюються людством.

Газета: 
Рубрика: