НКРЗ має намір затвердити вимоги до договору про надання телекомпослуг
Національна комісія держрегулювання зв’язку та інформатизації має намір затвердити основні вимоги до договору про надання телекомунікаційних послуг. Про це журналістам повідомили у відомстві. НКРЗ вважає, що чинні на сьогодні вимоги до договору про надання телекомпослуг не узгоджено з нормами закону про телекомунікації. Крім того, ці вимоги не повною мірою узгоджено і з правилами надання та одержання телекомпослуг, затверджених Кабінетом Міністрів 11 квітня. Новий проект передбачає, що умови договору повинні передбачати надання послуг на умовах, однакових для всіх споживачів, крім тих, кому надаються пільги. Оператори не мають права відмовити споживачеві в складанні договору про надання загальнодоступних послуг за наявності в них технічної можливості їх надання. У проекті також установлено перелік організаційних і технічних умов надання послуг, порядок і термін інформування споживача про отримані послуги, заміну тарифів на послуги. Відповідні вимоги розміщені на офіційному сайті НКРЗ для громадського обговорення.
«Лукойл» зупинить «Карпатнафтохім» у серпні-вересні
ВАТ «Лукойл» (РФ) вирішило зупинити роботу нафтохімічного підприємства ТОВ «Карпатнафтохім» (Калуш Івано-Франківської обл.), на якому нещодавно було запущено виробництво ПВХ, у серпні-вересні, повідомив генеральний директор ТОВ Володимир Шуліндін за підсумками наради у президента «Лукойл» Вагіта Алекперова. «Термін простою виробництв може бути продовжено, якщо не зміниться ставлення до підприємства з боку уряду України, зокрема налагодиться процес повернення коштів у вигляді ПДВ і буде підтримка наших ініціатив щодо захисту інтересів українських виробників продукції», — цитуються слова директора на сайті «Карпатнафтохіму». На думку «Лукойлу», для поліпшення ситуації Україні слід провести антидемпінгове розслідування щодо імпорту ПВХ із США, запровадити 6,5%-ве мито на імпорт ПВХ, скасувати мито на ввезення газонафтової сировини з РФ для виробництва етилену на «Карпатнафтохімі». У період простою на підприємстві планується провести капітальний ремонт.
«Нібулон» здійснив перше постачання кукурудзи до Японії
ТОВ «Сільгосппідприємство «Нібулон» (Миколаїв), один з найбільших виробників і експортерів зерна в Україні, наприкінці травня 2012 року здійснило постачання 50,4 тис. тонн української кукурудзи до Японії. «Для ТОВ СП «Нібулон» це було перше постачання кукурудзи до Японії (раніше наша компанія експортувала до цієї країни ячмінь і пшеницю)», — говориться в повідомленні компанії. Компанія-покупець у прес-релізі не уточнюється.
Мінінфраструктури розробило Стратегію розвитку морпортів
Міністерство інфраструктури розробило Стратегію розвитку інфраструктури морських портів. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Мінінфраструктури. Зокрема, 5 липня під керівництвом першого заступника Костянтина Єфименка відбулося чергове засідання робочої групи Мінінфраструктури з питань організаційно-технічної підготовки Стратегії розвитку інфраструктури морських портів, у рамках якого було представлено проект Стратегії. Розроблений проект містить детальний аналіз світових тенденцій у роботі сектору морпортів, а також прогнози ситуації на ринку вантажоперевезень морським транспортом і логістики вантажопотоків. Крім того, у документі здійснено аналіз конкурентного середовища в Чорноморському регіоні, у тому числі визначені основні переваги та недоліки в боротьбі українських портів та їх безпосередніх конкурентів за вантажопотік. У проекті Стратегії міститься також детальний аналіз динаміки роботи українських портів, ресурсів кожного порту, а також всіх можливих варіантів їхнього розвитку з відповідними розрахунками і прогнозами. Нагадаємо, 17 травня Верховна Рада прийняла Закон «Про морські порти України», у якому визначила правові, економічні, соціальні та організаційні засади діяльності морпортів країни.