Юрій БОЙКО: «Імпорт, який сьогодні у нас є, перевищив критичну межу...»
Частка нафтопродуктів, що імпортуються в Україну, перевищила критичний рівень, вважає міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко. «У нас спільна позиція з Мінекономрозвитку. Імпорт, який сьогодні у нас є, перевищив критичну межу, і нині ми працюємо над запуском НПЗ», — сказав він на прес-брифінгу учора. Бойко також зазначив, що проведення спеціального розслідування стосовно імпорту до країни нафтопродуктів є лише одним, але не основним механізмом, який може посприяти відновленню роботи вітчизняних НПЗ. «Спеціальне розслідування може бути одним з механізмів роботи, кінцевою метою якої є запуск вітчизняної нафтопереробки, але він не основний», — додав голова Міненерговугілля. Водночас міністр не уточнив, які кроки планує робити уряд для відновлення повноцінної роботи внутрішньої нафтопереробки. Нагадаємо, на початку червня міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко повідомив, що МЕРТ вивчає можливість запровадження мита на імпортні нафтопродукти з метою стимулювання власного виробництва.
Газпром задумався про участь в тепло- та електрогенерації в Україні
«Газпром» вивчить перспективи входження до тепло-енергетичного сектора України, повідомляється в матеріалах компанії. На річних зборах акціонерам «Газпрому» запропоновано схвалити укладання з дочірнім інститутом концерну ВАТ «Газпром промгаз» контракту на підготовку «Інвестиційного задуму розширення діяльності ТОВ «Газпром збут Україна» і присутності компаній групи «Газпром» на внутрішньому ринку України через створення мережі паливно-заправних станцій, підприємств зі зріджування газу і станцій з виробництва електричної та теплової енергії, а також визначення інших перспективних напрямів діяльності». Два роки тому «Газпром збут Україна» вже оголошував запит котирувань на право укладання договору на розробку фінансово-економічного обгрунтування придбання АГНКС на території України, а також на підготовку бізнес-плану проекту створення і розвитку інфраструктури реалізації на території України зрідженого газу. Але тоді ця процедура закінчилася нічим.
На Буковині створюють перший в Україні кооперативний завод
У селі Панка Сторожинецького району Чернівецької області незабаром запрацює молокопереробний завод «Молочний край». Його створюють на базі трьох місцевих селянських кооперативів за фінансової підтримки Міжнародної благодійної організації «Добробут громад», яка дала селянам для придбання необхідного молокопереробного обладнання понад мільйон гривень. Ще півтора мільйона на створення заводу виділено з бюджету області й району. «Рік тому уклали тристоронню угоду про співпрацю, запозичивши досвід Румунії, — каже голова Сторожинецької районної ради Петро Брижак. — У сусідньому з Чернівеччиною Сучавському повіті Румунії, який за розмірами поступається навіть нашій найменшій області України, діє 47 молокозаводів. У нас же немає жодного. Для розвитку тваринництва, зокрема молочарського напряму, поліпшення ситуації із зайнятістю в селі, торік організували три сільськогосподарські кооперативи. Наступний крок — створення на їхній базі молокозаводу, який, мабуть, буде першим кооперативним молокопереробним підприємством в Україні». «Крім цілком натурального молока, наш завод вироблятиме такої ж якості сири й іншу молочну продукцію. Насамперед забезпечимо нею заклади бюджетної сфери району — дитсадки, лікарні, школи, — каже директор заводу «Молочний край» Віктор Івашко. — Проектна потужність заводу — 12 тонн молока за зміну, а за наявності сировини зможемо працювати у дві або й три зміни. Тому актуальним завданням наразі є відкриття молокоприймальних пунктів у селах району», повідомляє Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.
Українці придбали через Інтернет менше ніж 3 % залізничних квитків
Державна адміністрація залізничного транспорту України («Укрзалізниця») з 1 січня по 12 червня цього року реалізувала понад 658 тисяч залізничних квитків через інтернет, повідомила прес-служба відомства. Частка оформлених через інтернет квитків в загальному обсязі продажів сягнула 2,32%. Для порівняння на авіаперевезеннях через інтернет оформляється 7-10% квитків, йдеться в повідомленні. Окрім того, «Укрзалізниця» відзначає тенденцію зростання популярності послуги продажу квитків через інтернет: 2009 року їх продажі становили близько 83,5 тис. квитків, 2010 року — 132,5 тис. Загалом з моменту впровадження послуги 2008 року в мережі придбали понад 1,5 млн квитків.