Микола Присяжнюк: Українські продукти дорожчі за імпортні, тому що закордонні виробники дотують свій експорт, а ми — не можемо
Українські сільгоспвиробники повинні залучати нові технології для здешевлення власної продукції, вважає міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк. «Наше завдання сьогодні — залучати нові технології й здешевлювати власну продукцію, а також вирішувати питання з ринками збуту», — сказав він журналістам під час робочої поїздки до Львівської області. Відповідаючи на запитання, чому на ринках українські овочі й фрукти дорожчі за імпортні, Присяжнюк повідомив, що це пов’язано з умовами договору про вступ України до Світової організації торгівлі (СОТ). «У нас є зобов’язання про регулювання імпорту, тобто він у нас вільний. Зрозуміло, що певною мірою це дає можливість приходити на наші ринки закордонній продукції, оскільки там існує дотація експорту. На превеликий жаль, цей договір підписано так, що ми не маємо можливості дотувати власний експорт», — сказав міністр. У той же час, він підкреслив, що, незважаючи на це, обсяги експорту української сільськогосподарської продукції за минулий рік зросли на 32%. «А це свідчить про те, що наша продукція затребувана, зокрема й у країнах Європи», — підкреслив Присяжнюк.
Депутати звільнили від тендерних процедур закупівлі комплектуючих для авіапрому
Верховна Рада скасування тендерні процедури при закупівлях комплектуючих підприємствами авіаційної промисловості. На підтримку проекту закону «Про внесення змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель» у частині закупівель товарів підприємствами літакобудівної промисловості» проголосували 320 з 419 депутатів. Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, необхідність проведення тендерів для підприємств авіапрому, що використовують у виробництві велику кількість комплектуючих, які виробляє лише один виробник, істотно впливає на темпи виробництва й терміни виконання контрактів з іноземним замовником. Згідно з озвученими раніше оцінками ДП «Антонов», обсяг недоотриманого прибутку лише цим підприємством у зв’язку з використанням тендерних процедур 2011 року становив понад 100 млн дол. Тим часом, за даними ДП «Антонов», у розвиток серійного виробництва воно в 2010—2011 роках вклало понад 1 млрд грн, портфель замовлень компанії оцінювався в більш як 1 млрд дол. Портфель замовлень ВАТ «Мотор Січ» — одного з найбільших у світі виробників двигунів для авіаційної техніки — на 2012 рік оцінюється в суму близько 800 млн дол.
Американська компанія має намір зайнятися видобуванням вуглеводнів в Україні
Компанія Frontera Resources Corporation (США) має намір розширити свій портфель проектом з геологорозвідки й видобутку вуглеводнів в Україні. Як повідомляє компанія на сайті Лондонської фондової біржі, в березні Frontera Resources підписала меморандум про взаєморозуміння з Державною службою геології й надр України. Найближчим часом компанія збирається вибрати родовища серед запропонованих Держгеослужбою, оформити права на їх вивчення й розробку. Frontera Resources Corporation заснована 1996 року. Фокусується на розробці нафти й газу в країнах Чорноморського басейну. Компанія, зокрема, розробляє «Блок 12» (Kura Basin) у Грузії. У той же час, як повідомив Президент України Віктор Янукович на зустрічі з віце-президентом компанії «Шеврон-Європа, Євразія, Близький Схід» Яном МакДональдом у Чикаго, Україна в питаннях диверсифікації енергетичних ресурсів сподівається на співпрацю з компанією Chevron. «Ми віримо, що ви зробите свій внесок у розвиток нашої країни в питанні диверсифікації енергетичних ресурсів, ми віримо, що ви сприятимете розробці газових родовищ», — сказав він.
Прокуратура направить позов про повернення Лук’янівського ринку в комунальну власність
Проведено перевірку законності укладення між Шевченківською районною радою й ТОВ «Квіткова галявина» договору купівлі-продажу будівель і споруджень Лук’янівського ринку, повідомила прокуратура Києва. «За результатами цієї перевірки підготовлено й найближчим часом буде направлено до Господарчого суду Києва позовну заяву про визнання недійсним цього договору й повернення майна в комунальну власність», — говориться в повідомленні, оприлюдненому відділом зв’язків із засобами масової інформації прокуратури міста Києва. Крім того, в столичній прокуратурі зазначили, що ще 4 квітня опротестували рішення Шевченківської райради про включення цілісного майнового комплексу «Лук’янівський ринок» до переліку об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації шляхом продажу на аукціоні. «Зараз протест на розгляді в Київраді», — наголошується в повідомленні.