Україна збільшить свою частку на міжнародному титановому ринку
Про це повідомив Голова Ради директорів Групи компаній Group DF Дмитро Фірташ під час відкриття нового комплексу з виробництва сірчаної кислоти на найбільшому в Східній Європі підприємстві з виробництва діоксиду титану «Кримський ТИТАН». «Розвиток титанового виробництва у Криму дозволить значно підсилити Україну на міжнародному ринку титанової продукції», — заявив він. За його словами, частка України на міжнародному ринку діоксиду титану зросте з нинішніх 3% до 6—8%. Діоксид титану широко застосовується при виробництві лаків, фарб, посуду, паперу, засобів гігієни. Україна має значний потенціал для розвитку титанової галузі, оскільки на території країни зосереджено 20% світових запасів титанових руд. Введення в експлуатацію комплексу сірчаної кислоти дозволить наростити виробництво діоксиду титану на «Кримському ТИТАНІ» з нинішніх 108 тисяч тонн на рік до 120 тисяч тонн на рік, а також запустити ще одне виробництво з випуску діоксиду титану потужністю 120 тисяч тонн на рік. Таким чином, потужність «Кримського ТИТАНУ» буде збільшено більше ніж удвічі — до 240 тисяч тонн на рік. Введений в експлуатацію цех сірчаної кислоти — найбільша інвестиція на Кримському півострові за роки незалежності України. Об’єм вкладених коштів склав 917 мільйонів гривень, а очікуваний термін окупності проекту — 4,5 року. Сумарний об’єм інвестицій Group DF у розвиток «Кримського ТИТАНУ» склав близько 500 мільйонів доларів, повідомляє Наталя БІЛОУСОВА, «День».
Борщагівський хімфармзавод 2012 року має намір вивести на ринок п’ять нових препаратів
П’ятий за величиною український фармвиробник, ПАТ «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» (БХФЗ, Київ), 2011 року вивів на ринок три нові препарати, а цього року має намір поповнити свою продуктову лінійку ще п’ятьома. «На 2012 рік заплановано вихід на ринок п’ятьох нових препаратів, а з 2013-го по 2016 рік — по три нові препарати щороку», — йдеться у річному звіті компанії в системі розкриття інформації НКЦБФР. Згідно з ним, цього року заплановано проведення зовнішнього електропостачання і будівництво ділянки з виробництва субстанції «Гентаксан», а на 2013 рік заплановано розширення виробництва стерильних антибіотиків. БХФЗ також повідомляє, що на 2014 рік намічена реконструкція виробництва пігулок і капсул, на 2015-й — ділянки з виробництва мазей, гелів і кремів, на 2016-й — ділянки з виробництва нестерильних антибіотиків. «Згідно з бюджетом емітента на 2012—2016 рр., витрати, заплановані з метою поліпшення майнового стану і результатів господарської діяльності, розвитку виробництва, досягатимуть приблизно 312,0 млн грн. без урахування податків. Зокрема капітальні витрати на 2012 рік заплановані на рівні 61,992 млн грн., джерелами покриття будуть власні кошти (близько 90%) і залучені інвестиції (близько 10%)», — повідомляється у звіті.
Банкірів хочуть зобов’язати створити куточки інформації для споживачів
Депутат Верховної Ради від фракції Народної партії Валерій Баранов пропонує парламенту зобов’язати банки створювати в їхніх відділеннях куточки інформації для споживачів. Про це йдеться в законопроекті №10403, зареєстрованому в Раді 26 квітня. Зокрема, депутат пропонує доповнити відповідною нормою статтю 15 Закону «Про захист прав споживачів». При цьому зміст уніфікованої інформації, яка має в обов’язковому порядку бути в цих куточках споживачів, повинен затверджуватися відповідною постановою Національного банку й розпорядженням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. На думку Баранова, ухвалення документа сприятиме покращенню інформованості споживачів фінансових послуг і зближенню законодавства України в сфері захисту прав споживачів із нормами європейського законодавства.