У Южненському порту будують великий перезавантажувальний комплекс
Найбільший глибоководний порт в Україні — Южненський МТП — приступив до будівництва нового крупного перевантажувального комплексу на причалі № 10. Цей проект наприкінці минулого року був затверджений Кабінетом Міністрів України. Вартість комплексу потужністю 1,2 мільйона тонн на рік складе 616 мільйонів гривень. Як повідомив начальник порту Юрій Крук, роботи ведуться за рахунок власних засобів підприємства. 2010 року планується виконати їх на 50%. На будівництво комплексу уряд відвів порту 22 місяці. «Сьогодні ринок вимагає збільшення одноразового відвантаження на великотоннажний флот. Якщо вчора це були панамакси по 70—75 тисяч тонн, то тепер просліджується тенденція до судозаходів великотоннажних судів. Днопоглиблювальні роботи вимагають великих інвестицій», — зазначив Юрій Крук. У порту сподіваються, що збільшення глибин порту зробить його найбільш конкурентоспроможним морським транспортним підприємством на Чорному морі, повідомляє Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса.
76% акцій «Луганськтепловозу» виставили на продаж
Фонд держмайна (ФДМ) України 31 березня оголосив конкурс із продажу 76,001% акцій ВАТ «Холдингова компанія «Луганськтепловоз». Як повідомили у прес-службі ФДМ, стартова ціна пакету складає 400 мільйонів гривень. Конкурс відбудеться 15 червня. За даними прес-служби, фіксовані умови конкурсу передбачають, зокрема, повне погашення або реструктуризацію кредиторської заборгованості протягом шести місяців із моменту підписання договору купівлі-продажу пакету, погашення заборгованості із соціальних платежів і недопущення появи нової, внесення інвестицій, сума яких не вказується, погашення заборгованості із заробітної плати протягом трьох місяців. Окрім того, умовами передбачено недопущення звільнення співробітників за ініціативи покупця протягом шести місяців. Усі останні умови, які не визначені конкретним терміном виконання, ФДМ контролюватиме протягом п’яти років. Додаткові умови конкурсу практично повністю відповідають умовам, які пред’являлися до покупця пакету при оголошенні конкурсу в липні 2006 року, проте вони дещо пом’якшені.
Маріупольські металурги впровадили нову технологію у доменному виробництві
Металургійний комбінат «Азовсталь» (Маріуполь Донецької обл.), який входить до групи «Метінвест», у рамках капітального ремонту доменної печі №2 використовував технологію шоткретування, інвестиції у введення якої склали 8,5 мільйона гривень. Як повідомляється в прес-релізі групи, вживання такої технології при ремонті доменного виробництва є одним із перших подібних випадків в Україні. «Метінвест» пояснює, що нова технологія дозволяє збільшити міжремонтний період роботи доменної печі більш ніж удвічі. Головна відмінність шоткретування від звичної технології торкретування — попереднє виготовлення бетону з необхідними властивостями, що дозволяє скоротити втрати вогнетривкої маси при нанесенні на стінки шахти печі з 10% до 3%. «Азовсталь» розраховує, що використання нової технології дозволить комбінату протягом десяти років скоротити витрати на проведення капітальних ремонтів доменних печей на 30%.
У столиці запустили нову лінію з випуску дитячих кисломолочних продуктів
Одне з найбільших молокопереробних підприємств України ВАТ «Галактон» (Київ) запустило нову лінію з виробництва дитячих кисломолочних продуктів потужністю 1,5 тонни продукції на годину. Таким чином, підприємство планує повністю зайняти вітчизняний ринок свіжого дитячого молочного харчування, який до цього повністю був відсутній. На новому устаткуванні «Галактон» випускатиме дитячі кисломолочні продукти під торгівельною маркою «Тьома», зокрема, кефіри та йогурти. Нова продукція позиціонуватиметься в середньому ціновому сегменті. Як повідомив генеральний директор ВАТ «Галактон» Микола Ковальчук, інвестиції у цей проект склали більш ніж $2 мільйони. Устаткування для нової лінії поставила компанія «Тетра Пак» у лізинг терміном на п’ять років, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.
У Львові генпідрядником будівництва стадіону знову стала донецька компанія
Фінансово-промислова група (ФПГ) «Альтком» (Донецьк) визначена генеральним підрядником робіт із будівництва стадіону у Львові та злітно-посадочної смуги (ЗПС) державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Львів», повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів із посиланням на віце-прем’єра з питань підготовки до проведення в Україні Чемпіонату Європи з футболу 2012 року Бориса Колесникова. За словами віце-прем’єра, колишній генпідрядник із двох об’єктів — компанія «Азовінтекс» (Маріуполь Донецької обл.) — не вказував чітких термінів закінчення робіт. «Оскільки зволікати далі нікуди, ми ухвалили рішення щодо зміни генпідрядника», — цитується Колесников. За його словами, «Азовінтекс» може брати участь у будівництві нової ЗПС в аеропорту як субпідрядник. У той же час до будівництва стадіону, окрім «Альт кому», буде залучено консорціум компаній із Туреччини, Хорватії та Македонії. Передбачається, що 80% будівельних робіт на об’єкті проводитиметься львівськими будівельними фірмами; 20% робіт, які стосуються технологічних рішень із освітленням, зокрема, освітлення даху над стадіоном, — іноземними фахівцями.