Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко /Економіка

12 березня, 2010 - 00:00

В Україні з’явилася система відеозв’язку з ефектом фізичної присутності

Компанія Cisco встановила першу в Україні систему відеозв’язку TelePresence. Як повідомляється в прес-релізі компанії, система дозволяє проводити віртуальні зустрічі «віч-на-віч» із повним ефектом фізичної присутності, тим самим заощаджуючи бізнесу гроші й час. Переговорна кімната TelePresence обладнана в київському офісі Cisco. Вона надаватиметься як для внутрішніх корпоративних потреб, так і партнерам та замовникам з метою проведення ділових зустрічей на відстані. За допомогою системи TelePresence в Києві можна зв’язатися з понад 700 подібними переговорними кімнатами різних підрозділів Cisco, які знаходяться в 210 містах 48 країн світу. Згідно з прес-релізом, завдяки системі TelePresence компанія вже заощадила понад 400 мільйонів дол., скоротивши витрати на відрядження. Крім скорочення витрат на відрядження, технологія має на меті підвищити ефективність спільної роботи, прискорити процеси ухвалення рішень і сприяти охороні довкілля в результаті зменшення службових поїздок із використанням авіаційного й автомобільного транспорту, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

Київський метрополітен розраховує на півмільярда гривень інвестицій

Комунальне підприємство «Київський метрополітен» розраховує, що інвестиції на його розвиток 2010 року складуть понад 573,85 мільйона гривень. Згідно з проектом комплексної програми техніко-економічного розвитку підприємства на поточний рік, передбачаються дві інвестпрограми: оновлення й поліпшення основних засобів вартістю 31,046 мільйона гривень, технічний розвиток і переобладнання основних засобів вартістю 542,804 мільйона гривень. Як уточнили в прес-службі КП, проект комплексної програми включає неповний перелік робіт, а її виконання залежатиме від об’ємів фінансування з бюджетів. У рамках цих планів передбачається виконання проектних і проектно-дослідницьких робіт на загальну суму 2,841 мільйона гривень, а також робіт по запровадженню нової техніки, механізації й автоматизації виробничих і технологічних процесів на 28,204 мільйона гривень. Планується, зокрема, встановлення 29,44 тисячі комплектів рейкового кріплення вартістю 1 мільйон гривень на 4 км дороги. Також у проекті програми закладено запровадження енергозберігаючих технологій на суму 8,389 мільйона гривень. Крім того, в рамках програми заплановано оновлення основних ресурсів метрополітену. Вартість робіт складе 1,743 мільйона гривень.

Колісне збільшення

Провідний в Україні виробник і постачальник дисків і ободів для легкових і вантажних автомобілів, причепів, автобусів, тракторів, комбайнів та іншої сільськогосподарської техніки — ВАТ «Кременчуцький колісний завод» (Полтавська обл.) — в січні-лютому 2010 року збільшив виробництво коліс майже вдвічі, або на 156,3 тисячі одиниць порівняно з аналогічним періодом 2009 року — до 322,3 тисячі одиниць, повідомило управління економіки міськвиконкому Кременчука. При цьому управління зазначає, що через відсутність замовлень із початку березня підприємство працює по чотири дні на тиждень замість трьох днів, як це було раніше. Усього в березні заплановано 16 робочих днів.

Мінтрансзв’язку знову зобов’язали сприяти в проведенні днопоглиблювальних робіт

Антимонопольний комітет України (АМКУ) зобов’язав Міністерство транспорту і зв’язку не перешкоджати ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Нібулон» (Миколаїв) у здійсненні ним днопоглиблювальних робіт в акваторії Миколаївського морського торгівельного порту. Згідно з повідомленням АМКУ, Мінтрансзвя’зку має виконати низку вимог комітету в місячний термін, зокрема відмінити рішення, в якому було відмовлено «Нібулону» в погодженні проведення днопоглиблювальних робіт, і повторно розглянути надані підприємством матеріали, ухваливши рішення про їхнє узгодження. Міністерство також зобов’язане надалі утримуватися від створення необѓрунтованих перешкод під час проведення ТОВ «СП «Нібулон» днопоглиблювальних робіт. «Антиконкурентні дії Мінтрасзв’язку в порту Миколаєва, про які вже відомо далеко за межами нашої держави, псують імідж України як світового гравця на ринку зерна. Подібній поведінці потрібно покласти край, на що й направлено рішення Антимонопольного комітету», — зазначає прес-служба в.о. глави АМКУ Олександра Мельниченка. Нагадаємо, в жовтні 2009 року Антимонопольний комітет України вже зобов’язав Міністерство транспорту і зв’язку усунути всі перешкоди для проведення ТОВ СП «Нібулон» днопоглиблювальних робіт у Миколаївському порту.

На Хмельниччині почали виробництво бюджетних котлів для опалення

Виробник опалювальної техніки й газових апаратів завод «Атонмаш» (Красилів, Хмельницька область) почав виробництво котлів бюджетного сегмента зі зменшеними габаритами й вагою для опалення приміщень площею до 80 квадратних метрів. Про це повідомила прес-служба заводу. Почалося виробництво двох моделей котлів: парапетний «7 міні» і димохідний «8 міні». Зі слів головного технолога «Атонмашу» Миколи Ярошевського, зменшені габарити й вага цих котлів знижують їх ціну й роблять доступними для населення з низьким доходом. Ці котли можна встановити в підвіконній ніші на кухні в будь-якій маленькій квартирі або в іншому невеликому приміщенні. Котел «7 міні» монтується без додаткового приямка в підлозі або інших змін у приміщенні, що потребує узгодження з будівельними стандартами. Котел обладнаний герметичною камерою згоряння й при підключенні в багатоквартирних будинках не потребує централізованого димоходу, тому що в нього забір повітря й викид продуктів згоряння здійснюється через зовнішню стіну. Крім того, за рахунок закритої камери згоряння потрапляння чадного газу в приміщення зводиться до нуля.

Газета: 
Рубрика: