Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Економіка

17 жовтня, 2012 - 00:00

Анатолій БЛИЗНЮК: «Країна повністю готова до опалювального сезону»

Об’єкти житлово-комунального господарства (ЖКГ) України за станом на 15 жовтня були повністю готові до проведення опалювального сезону, повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства (Мінрегіон) із посиланням на голову відомства Анатолія Близнюка. «Країна повністю готова до опалювального сезону, висловлюю всім регіонам вдячність за проведену роботу», — сказав міністр у ході засідання Міжвідомчої комісії з питань стабільного проходження опалювального сезону 2012—2013 і звітної селекторної наради з представниками профільних управлінь міськ- та облдержадміністрацій. Близнюк повідомив, що для виконання доручення прем’єр-міністра України Миколи Азарова головам профільних міністерств про особисту перевірку готовності регіонів країни до опалювального сезону має намір у вівторок відвідати з робочою поїздкою Стаханов у Луганській області. Голова Мінрегіону також повідомив, що за підсумками зустрічі з головою Івано-Франківської облдержадміністрації Михайлом Вишиванюком Калушу виділено міністерством 26 млн грн. для компенсації різниці в тарифах на тепло. «Найближчий тиждень керівництво Мінрегіону проведе в робочих поїздках регіонами країни, де безпосередньо контролюватиме хід запуску систем централізованого теплопостачання і готовність систем життєзабезпечення до роботи взимку», — підкреслюється в повідомленні.

Кабмін скасував монополію «Нафтогазу» на продаж імпортного газу всередині країни

Відповідне рішення закріплене урядовою постановою №939 від 3 жовтня. До цього інші компанії могли купувати газ за кордоном і навіть розмитнювати його в Україні, проте формально займатися продажем імпортного палива всередині країни мала право лише НАК. Крім того, постановою №939 уряд зобов’язав «Нафтогаз України» забезпечувати природним газом гарантованих постачальників цього палива всередині країни. Згідно з документом, НАК повинна формувати ресурс газу для всіх категорій споживачів країни, а не лише для населення, бюджетних установ та релігійних організацій, як це було раніше. Нагадаємо, раніше Кабмін визначив НАК «Нафтогаз України» гарантованим постачальником газу для виробників теплової енергії й промислових підприємств, які споживають понад 3 млн кубометрів газу на рік. Гарантованим постачальником газу для населення і дрібних промислових споживачів є підприємства з газопостачання і газифікації, які працюють за регульованим тарифом (обл- і міськгази).

ВРУ розгляне можливість виділити 1,51 мільярда бюджетних гривень на розвиток шахт

Депутат від Партії регіонів Владислав Лук’янов пропонує парламенту спрямувати додатково 1,51 мільярда гривень на розвиток вуглевидобувних підприємств із державного бюджету на 2012 рік. Відповідна ініціатива міститься в законопроекті №11328, зареєстрованому в парламенті 12 жовтня. Згідно з документом, загальний обсяг надходжень держбюджету-2012 пропонується збільшити до 373 841,023 мільйона гривень за рахунок збільшення доходів від власності і підприємницької діяльності. Витрати держбюджету збільшаться на ту ж саму суму. При цьому пропонується додатково спрямувати 1,45 мільярда гривень на державну підтримку будівництва вугле- і торфовидобувних підприємств та їх технічне переоснащення. У цілому на ці цілі в держбюджеті-2012 буде закладено 3, 253 мільярда гривень. Ще 60 мільйонів передбачається додатково направити на заходи з охорони праці на вуглевидобувних підприємствах. У цілому на ці цілі в держбюджеті-2012 буде закладено 125 мільйонів гривень. Нагадаємо, що напередодні Верховна Рада ухвалила закон про збільшення на 2,1 мільярда гривень часткового покриття 2012 року витрат за собівартістю готової товарної вугільної продукції за рахунок збільшення дефіциту держбюджету і скорочення фінансування НАК «Нафтогаз України».

Уряд України схвалив скорочення кількості податків із 23 до 9

Кабінет Міністрів України на засіданні в понеділок схвалив законопроект з оптимізації податкового законодавства, що передбачає, зокрема, скорочення кількості податків із 23 до 9, повідомив голова Державної служби з питань регуляторної політики і розвитку підприємництва Михайло Бродський. «Сьогодні (15 жовтня. — Ред.) на Кабміні вирішили: залишити всього дев’ять податків замість 23. Це скоротить адміністрування і звітність», — написав Бродський у своєму блозі в понеділок. Як повідомив раніше віце-прем’єр-міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, законопроект, який наразі вже направлено до Міністерства юстиції, передбачає скорочення, окрім кількості податків, податкових звітних форм зі 115 до 22, а також податкових платежів — зі 184 на рік до 48. Крім того, законопроектом передбачається спрощення форм податкових накладних, впровадження процедур електронного декларування і сплати податків, а також скасування інституту податкової накладної.

Газета: 
Рубрика: