Пільги за легальність
Міністерство освіти і науки України та компанія «Microsoft Ireland Operations Ltd» підписали спільний договір про легалізацію комп’ютерних програм Microsoft для державних органів, підприємств і установ. Як повідомив генеральний директор «Microsoft Ukraine» Валерій Лановенко, державні органи, підприємства та установи зможуть, згідно з договором, на виключно пільгових умовах протягом трьох років (до 2007 року) привести у відповідність із законодавством програмне забезпечення компанії «Microsoft», яке вони використовують або планують використати у своїй діяльності. Має статися поступова заміна неліцензійних примірників програм на ліцензійні. Крім того, надалі вони зможуть здійснювати закупівлі комп’ютерних програм за спеціальними пільговими цінами. За словами В. Лановенка, йдеться про спеціальний пакет програм, включаючи операційну систему Windows і MS Office українською мовою, вартість якого становитиме в середньому близько 60% від базових цін.
Вільним зонам — залишити трохи свободи
Уряд відпрацьовує варіанти урегулювання конфліктів із підприємцями, які виникли після скасування в кінці березня наданих їм пільг у спеціальних економічних зонах (СЕЗ) і на територіях пріоритетного розвитку (ТПР), в тому числі можливість завершення розпочатих проектів на раніше затверджених умовах. Про це повідомив агентству Інтерфакс- Україна перший віце-прем’єр України Анатолій Кінах. «Закон не повинен мати зворотної сили: держава давала свої зобов’язання інвесторам», — сказав А. Кінах. За його словами, попередній аналіз показує, що в СЕЗ і ТПР були проекти, які мають дуже серйозну перспективу і ефективність. Він також висловився за те, щоб уряд ще до літніх канікул Верховної Ради розглянув можливість внесення інших змін до закону про Держбюджет-2005, аби компенсувати деякі допущені в ньому помилки, які серйозно погіршують умови ведення бізнесу в Україні.
Населенню обіцяють підвищення тарифів
Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) України планує найближчим часом підвищити ціни на електроенергію і природний газ для населення відповідно на 20% і 25%. Як повідомив голова НКРЕ Валерій Кальченко, це буде зроблено за один етап. За словами голови НКРЕ, зараз комісія веде інтенсивні переговори з представниками різних профспілок про необхідність підвищення цін на енергоносії для населення. Діючі ціни на електроенергію сьогодні не покривають навіть собівартості її виробництва, не кажучи вже про витрати на транспортування і поставку. В. Кальченко повідомив, що за умови збереження на нинішньому рівні цін на електроенергію для населення, решті споживачів доведеться компенсувати підприємствам електроенергетики близько 2,8 млрд. грн. різниці між вартістю електроенергії для населення та її фактичною вартістю.
Піду від вас. До Чехії
ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ, Донецьк) подало заявку на участь у приватизаційному конкурсі з продажу 98,96% акцій чеського металургійного комбінату Vitkovice Steel (Острава). «Комбінат Vitkovice Steel потенційно привабливий для нас, ми зробили гарну пропозицію і чекаємо на результати від міжвідомчої комісії з приватизації», — обгрунтував подачу заявки старший менеджер СКМ із питань гірничо-металургійного комплексу Ігор Сирий. За його словами, це також підтверджує твердий намір розширювати географію сталеливарного бізнесу компанії. СКМ володіє і управляє активами в металургійній, машинобудівній, енергетичній, вугільній та інших галузях. Зокрема, компанія контролює металургійний комбінат «Азовсталь», Єнакієвський металургійний завод, Харцизький трубний завод, Центральний і Північний гірничо-збагачувальні комбінати.
Вантажте масу
Завод із виробництва керамічної маси ЗАТ «Керамічні маси Донбасу» (Слов’янськ Донецької обл.) буде введений у дію 7 липня. Про це повідомив генеральний директор ЗАТ Володимир Меленец. За його даними, перша черга заводу буде випускати близько 60 тисяч тонн керамічної маси для виробництва столового та декоративного посуду, будівельної та технічної кераміки, електроізоляторів. «Ці маси можуть бути використані в будь-якій галузі, де застосовується кераміка», — сказав В. Меленец. ЗАТ «Керамічні маси Донбасу» створено в 2003 році для реалізації інвестиційного проекту «Організація виробництва мас для виготовлення керамічних виробів». Загальна сума інвестицій у реалізацію першої черги інвестиційного проекту становить 40,579 млн. грн.
Напіввагони з-під Львова
Стрийський вагоноремонтний завод (Львівська обл.) в 2005 році виготовить для «Укрзалізниці» 300 напіввагонів, повідомив генеральний директор «Укрзалізниці» Зенко Афтаназів. До того ж, за його словами, ще на двох підприємствах залізничного відомства — Дарницькому (Київ) та Попаснянському (Луганська обл.) вагоноремонтних заводах планується переоснащення в напіввагони 200 старих критих вагонів і платформ. З. Афтаназів також відмітив, що «Укрзалізниця» не планує закуповувати напіввагони у ВАТ «Азовмаш» (Донецька обл.) і Стахановського вагонобудівного заводу (Луганська обл.). Із його слів, у цьому році на розвиток рухомого і тягового складу «Укрзалізниці» передбачено виділити 2,1 млрд. грн. (на 18% більше, ніж у 2004 році), шляхового господарства — 1,3 млрд. грн. (на 14% більше).