Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ЕКОНОМІКА

7 грудня, 1999 - 00:00

Валютні резерви скоротилися до $1112 мільйонів

Валові міжнародні резерви Нацбанку станом на 24 листопада становили $1112 млн. порівняно з $1224 млн. у кінці жовтня. Про це стало відомо агентству Інтерфакс-Україна з інформованих джерел у банківських колах. Станом на кінець вересня міжнародні резерви НБУ становили $1351 млн., на кінець 1998 року — $796 млн. У листопаді Нацбанк не поповнював валютні резерви за рахунок викупу валюти на міжбанківському ринку.

Операції з енергоносіями звільнено від ПДВ ще на рік

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект, яким продовжила до 1 січня 2001 р. нульову ставку ПДВ під час здійснення операцій з енергоносіями, повідомляє Інтерфакс-Україна. На рік продовжується нульова ставка ПДВ на здійснення операцій із продажу вугілля і продуктів його збагачення, вугільних і торфових брикетів; із продажу електроенергії і з надання послуг щодо її транспортування; із продажу газу, імпортованого в Україну, а також із надання послуг, пов'язаних із транзитним транспортуванням природного газу, нафти і нафтоналивних вантажів через територію і порти України.

Останній пакет «ЛиНОСу» буде виставлено на торги

Фонд держмайна збирається до 1 березня 2000 р. виставити 17,41% акцій ВАТ «ЛиНОС» на торги в ПФТС, повідомляє Інтерфакс- Україна. Номінальна вартість пакету становить 1721,347 тис. грн. У держвласності закріплено 50% акцій, за пільговою підпискою реалізовано 9,96%, на сертифікатних аукціонах — 19,04%, на фондовій біржі продано 3,59%. Як раніше повідомлялося, Президент України доручив уряду розглянути можливість зробити ВАТ «ЛиНОС» опорним підприємством Міністерства оборони по забезпеченню нафтопродуктами, а також Міністерства енергетики — із постачання нафтопродуктів на потреби електростанцій.

«Довгобудів» стає дедалі менше

На Житомирщині довгобудів було чимало. Проте за 11 місяців, як повідомив журналістам заступник голови Фонду державного майна України Леонід Кальниченко, їх стало на 56 менше. Це — найвищий показник серед усіх регіонів країни. Зокрема, на останньому аукціоні в Житомирі продано недобудований цех холодного штампування Малинського дослідно-експериментального заводу. Його придбав кооператив «Лісовий будівельник», щоб налагодити випуск сучасних дерево- і каменеобробних верстатів. Покупці виклали за цей об'єкт лише 25 тис. грн., а щоб увести його в дію, їм доведеться вкласти ще близько $800 тис.

Загалом, за словами Л.Кальниченка, з початку приватизації в Україні змінили форму власності понад 6 тисяч об'єктів незавершеного будівництва. Тисячу з них приватизовано за участю згаданого проекту МФК. У регіонах України вже завершено або завершується будівництво більше як 100 приватизованих за допомогою МФК довгобудів, а на створених на їхній основі підприємствах — уже майже 4,5 тисячі робочих місць.

Утім, на думку Л.Кальниченка, найсуттєвішим є те, що, продаючи подібні об'єкти, держава знімає із себе значний моральний тягар, оскільки недобудови із часом руйнуються або розкрадаються. Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День»

Газета: 
Рубрика: