Україна споживає російський газ у рахунок поставок 2000 року
Нині Україна споживає російський газ в обсягах, передбачених у контрактах на цей рік, за рахунок оплати транзиту російського газу наступного року, повідомило Українським новинам джерело в Держнафтогазпромі. «Триває понадконтрактний відбір. Є домовленість, що цей газ іде в рахунок оплати транзиту російського газу наступного року», — сказало джерело. За його словами, через збільшення постачання російського газу Україна поки що не відчуває дефіциту. Раніше Україна планувала добути й одержати з Росії в листопаді 7,9 млрд. кубометрів газу, при цьому експерти уряду прогнозували потребу в газі на рівні 9 млрд. кубометрів. З 1 по 24 листопада Україна використала 7,3 млрд. кубометрів газу.
У Палаці спорту відбудуться вісім виставок-ярмарків
Вісім спеціалізованих виставок-ярмарків буде проведено весною і восени 2000 року в київському Палаці спорту. Розпорядження про це затвердив глава столичної міськадміністрації Олександр Омельченко. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, в березні заплановано провести виставки-ярмарки «Прод Експо Україна» і «Будівництво та архітектура». У квітні планується «Київ Експо меблі» і «Деревообробка», у вересні — «Будівництво та архітектура», в жовтні — «Київ Експо стиль» та «Ювелір Експо Україна». До проведення виставок планується залучити підприємства та організації різних форм власності з Києва, областей України, а також із інших країн.
Нараду центробанків намічено на січень
Національна валютна асоціація Росії (НВА) виступила з ініціативою провести з 24 до 28 січня 2000 р. нараду представників центральних банків і міжбанківських валютних бірж країн СНД із питань використання національних валют у обслуговуванні взаємного товарообігу, повідомляє Інтерфакс-АФІ. У прес-релізі НВА зазначається, що ідею проведення такої наради вже підтримав Банк Росії, а також національні банки та біржові структури Казахстану, України та Вірменії. На нараді обговорюватимуться питання, пов'язані з особливостями й перспективами розвитку внутрішніх валютних ринків країн СНД, системами національного валютного регулювання цих країн, а також проблеми та перспективи більш активного використання національних валют і формування єдиної розрахунково-клірингової системи в СНД на базі національних валют.
Аграрії притримують насіння соняшнику
У жовтні сільськогосподарські підприємства реалізували 527 тис. тонн соняшнику, або 20% од зібраного цього року врожаю на суму близько 265 млн. грн., середня ціна продажу — близько 500 грн./тонна, повідомляють Українські новини. Порівняно із жовтнем минулого року господарства продали на 70 тис. тонн соняшнику більше. Усього з нового врожаю реалізовано у вересні — жовтні 819 тис. тонн, або третину зібраного врожаю (порівняно із 699,3 тис. тонн, або 31% у вересні — жовтні 1998 р.). Фахівці МінАПК вважають, що господарства у зв'язку з нижчими, як минулого сезону, цінами на соняшник притримують насіння, розраховуючи продати якомога дорожче в січні — лютому. Цього року після запровадження 23-відсоткового мита на експорт соняшнику, компанії, що працюють на цьому сегменті ринку, значно знизили інтерес до цієї культури.