Електроенергія оплачена наполовину
Електростанції України протягом перших п'яти днів листопада відпустили електро- і теплоенергії на суму 164,8 млн. грн., повідомляє Інтерфакс-Україна. Фактична оплата становила 80,9 млн. грн., або 49,1% від відпущеної енергії. Надходження грошових коштів на банківські рахунки енергопідприємств становило 34,8 млн. грн., або 21,1% від товарного відпуску електроенергії. Заборгованість споживачів за електро- і теплоенергію за станом на 5 листопади становила 6,569 млрд. грн. (5,714 млрд. грн. і 0,856 млрд. грн. відповідно).
Приватизацію «Оріани» призупинено
Фонд держмайна призупинив продаж акцiй калуського концерну «Орiана» (Івано-Франківська обл.) до окремого рiшення мiжвiдомчої робочої групи із стабiлiзацiї роботи концерну. Ця група розглядає нині пропозиції російської компанії «Лукойл» щодо участі в роботі нафтохімічного комплексу «Оріани». Ці пропозиції вже розглядалися на нараді в першого віце-прем'єр-міністра Анатолія Кінаха за участю представників «Лукойлу». Тоді ж низці міністерств і відомств України було доручено до середини листопада підготувати експертні висновки щодо пропозицій російської компанії. «Лукойл» прагне отримати у власність чи в управління ті підрозділи калуського концерну, які займаються переробкою нафтопродуктів, повідомляє Інфобанк.
«Рогань» збільшить виробництво пива
Харківське ВАТ «Рогань», єдиний у Європі великий виробник «живого» (без консервантів і пастеризації) пива, збирається довести обсяг виробництва 1999 року до 11,4 млн. декалітрів, що на 25% більше, порівняно з показниками 1998 р. Про це повідомив агентству Інтерфакс-Україна генеральний директор заводу Геннадій Бєлокур. За його словами, за підсумками 10 місяців зростання обсягів виробництва пива (порівняно з аналогічним періодом минулого року) становило 62%, виготовлено 8,8 млн. декалітрів. Найближчим часом підприємство збирається реалізувати два проекти загальною вартістю $20 млн. Так, ведуться переговори з французькою «Мальтероб» про будівництво власної солодовні, розрахованої на переробку 50 тис. тонн ячменю в рік. Другий проект передбачає будівництво власного скляного заводу, повідомив Г. Бєлокур.