Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

27 грудня, 2005 - 00:00

«Відкрилися» для ринку

Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «САН Інтербрю Україна» перетворено на відкрите акціонерне товариство «САН Інтербрю Україна». Як раніше повідомлялося, реорганізація у формі приєднання ЗАТ «Чернігівський пивкомбінат «Десна», ВАТ «Пивзавод «Рогань» і ВАТ «Миколаївський пивзавод «Янтар» до ВАТ «САН Інтербрю Україна», що є повним правонаступником ТОВ «САН Інтербрю Україна», дозволить досягнути низки важливих конкурентних переваг на пивному ринку України. У ході реорганізації вказані пивзаводи стають безбалансовими філіалами ВАТ «САН Інтербрю Україна». Ця реорганізація дозволить компанії оптимізувати організаційну структуру, що спростить технічний розвиток заводів і сприятиме розвитку компанії.

Шампанське закладається з перспективою

Державне підприємство «Завод шампанських вин «Новий світ» (Крим) планує до кінця поточного року розробити бізнес- план розвитку заводу на найближчі п’ять років, що передбачає його технічне переобладнання. Про це повідомила директор заводу Яніна Павленко. За її словами, протягом останніх 20 років коштів на ці цілі практично не виділяли. Зараз завод знаходить кошти для купівлі нового обладнання. Я. Павленко також повідомила, що на 2006 рік підприємство планує закладку 2,5 млн. пляшок продукції, для чого вже придбало 200 тис. декалітрів виноматеріалів. При цьому, за словами Я. Павленко, в попередні роки потужності заводу «Новий світ» із закладки шампанського, що становили 2—2,5 млн. пляшок, використовувалися на 30—40%.

Ліміт відповідальності $600 млн.

Акціонерне страхове товариство «БУСІН» (Київ) уклало договір облігаторного перестрахування авіаційних ризиків цивільної відповідальності авіаексплуатанту перед третіми особами, пасажирами за вантаж, багаж і пошту на міжнародному страховому ринку з лімітом відповідальності $600 млн. Договір набуває чинності 1 січня 2006 року. До договору залучені світові лідери страхування Amerіcan Іnternatіonal Group (AІ), Munіch Re, Hannover Re, а також десятки синдикатів Lloyd’s. Одночасно набуває чинності договір облігаторного перестрахування — авіаційного КАСКО з максимальною страховою сумою повітряного судна $3 млн. Усі умови договору є стандартними для авіаційного страхового ринку. Протягом 12 років АСТ «БУСІН» успішно співпрацює за факультативними й облігаторними договорами з Лондонським страховим ринком, є єдиним в Україні повноправним членом Міжнародного об’єднання авіаційних страхувальників.

Акції придбали вісім інвесторів

ВАТ «Ритейл Груп» за допомогою організатора операції й агента з розміщення інвестиційної компанії Dragon Capital (обидва — Київ) продав 10% акцій на суму $27,5 млн. Про це повідомили голова наглядової ради ВАТ «Ритейл Груп», що керує мережею супермаркетів «Велика Кишеня» і володіє 100% її акцій, Роман Лунін і керуючий директор компанії Dragon Capital Томаш Фіала. За словами Т. Фіала, покупцями акцій «Ритейл Груп», що стали співвласниками «Великої Кишені», виступили вісім іноземних інвесторів, серед яких, зокрема, фонд Julius Baer (загальна сума активів в управлінні — EUR100 млрд.), DWS (підрозділ Deutsche Bank, EUR108 млрд.) і East Capital (EUR2 млрд.). Назви інших інвесторів не розголошуються. При цьому попит перевищив пропозицію більше ніж утричі. Ринкова капіталізація «Великої Кишені» за підсумками угоди становила $275 млн.

Право переказувати гроші за кордон

Кабінет Міністрів вніс зміни до правил надання послуг поштового зв’язку, згідно з якими національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» зможе здійснювати міжнародні грошові поштові перекази в національній або в іноземній валюті з країнами, з якими Україна уклала відповідні угоди. Водночас, згідно з повідомленням, поштовий переказ коштів у кордонах України можливий лише у національній валюті після внесення відправником суми готівкою або шляхом безготівкового розрахунку.

Холдинг став найкращим підприємством Європи

ХК «Київміськбуд» отримала міжнародну нагороду Європейської Бізнес-асамблеї «Найкраще підприємство Європи», а президент компанії Володимир Поляченко удостоєний звання «Кращий керівник року». Церемонія нагородження відбулася в Києві в Державній резиденції Президента України у будинку урочистих прийомів. Вшанування лауреатів національних та міжнародних нагород проходило в рамках програми «Лідери XXI століття». Міжнародними нагородами ЕВА нагороджуються видатні політичні та громадські діячі, представники бізнесу, науки та культури за професійні заслуги і особистий внесок в інтелектуальний розвиток сучасного світу, повідомляє Галина ГРОМИК.

Газета: 
Рубрика: