Ціну збивають ризики
Інвестиційна компанія Concorde Capital (Київ) завершила операцію з продажу 9,9% акцій ВАТ «Дружківський машинобудівний завод» (Донецька обл.) іноземним портфельним інвесторам. Про це повідомив агентству Інтерфакс-Україна — виконавчий директор Concorde Capital Джон Девід Саггітт. За його словами, продавцями виступили міноритарні акціонери заводу, а сума операції становила $5 млн. «Враховуючи нинішню кон’юнктуру вугільного ринку України і очікувану приватизацію шахт, вартість даного пакету є оптимальною у співвідношенні «ризик-прибутковість», — вважає Дж. Саггітт. У компанії зазнчили, що підприємство до останнього часу не було відомим широкому колу інвесторів, тому це і низька ліквідність вплинули на вартість акцій. Продаж не узгоджувався з основним акціонером підприємства — донецьким ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ).
Відходи соняшника стануть паливом
Російський ВАТ «Энергомашиностроительный альянс» (ЭМАльянс) уклав договір з бельгійською машинобудівною компанією Vyncke NV на виготовлення і поставку котельного обладнання за проектом «Cargill Херсон». Виробництво обладнання здійснюється за проектами Vyncke. ТКЗ «Красный котельщик», що входить в «ЭМАльянс», виготовляє близько 80% обладнання для міні-ТЕЦ олійноекстракційного заводу Cargill у Херсоні. Як паливо для котла потужністю 20 тонн пари за годину будуть використовуватися відходи насіння соняшника. Виробництво і поставка обладнання для заводу Cargill в Херсоні стало четвертим проектом, який «Красный котельщик» виконує в рамках співробітництва з Vyncke. Раніше підприємство виготовило котельне обладнання для Миронівського хлібокомбінату, а в листопаді 2005 року було здано у відвантаження вузли трьох котлів для олійноекстракційних заводів «Cargill Донецьк» і «Bunge Воронеж».
Шлак піде на переробку
Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча (ММК ім. Ілліча) має намір встановити комплекс обладнання фірми «АМСОМ» (Фінляндія) для переробки шлакових відвалів конвертерного і мартенівського виробництва і отримання скрапу (брухту), фракційного піску і щебеню. Як повідомляють, продуктивність комплексу становитиме 2 млн. тонн шлаку на рік. На території полігона твердих виробничих відходів ВАТ «ММК ім. Ілліча» в балці Грековата нагромадилися великі об’єми металургійних шлаків, що містять близько 6— 8% скрапу. Тому назріла потреба переробки власних шлакових відвалів з метою видобування скрапу і використання його в основному виробництві. Для зниження виділення пилу в атмосферу передбачається його заглушення за допомогою розпилення води на всіх стадіях технологічного процесу сепарації шлаку.
Вино для дипломатичних прийомів
Тендерний комітет МЗС України визначив ТОВ «Інкерманський завод марочних вин» постачальником 2006 року сухих марочних вин для українського дипломатичного корпусу. «Тепер центральний апарат МЗСу і 80 посольств України за кордоном протягом 2006 року пригощатимуть іноземних гостей тільки продукцією Інкерманського заводу марочних вин», — говориться в повідомленні «Першого національного виноробного холдингу» (Дніпропетровськ), до складу якого входить підприємство. Замовлення на поставку 2006 року продукції торговельної марки Inkerman поки оформляють, проте, як зазначається в повідомленні, звичайно дипломатичний корпус надає перевагу червоному сухому «Каберне Качинське» і білому сухому «Перлина Інкермана» або «Совіньон».
Розрахунок на середній ціновий сегмент
Компанія AkzoNobel (Нідерланди) придбала контрольний пакет — 51% акцію АОЗТ «Хімрезерв» (Київ), що входить до п’ятірки найбільших українських виробників лакофарбової продукції. «Ця угода — ще один доказ прихильності AkzoNobel до завоювання позицій на привабливих ринках, що розвиваються», — зазначив виконавчий директор компанії Ханс Веєрс. «Отримання контрольного пакету в «Хімрезерві» не тільки підвищить нашу присутність в Україні, де ми вже маємо хороші позиції в преміум-сегменті, а також створить тверду платформу для подальшого зростання в інших сегментах, особливо в швидкозростаючому середньоціновому», — вважає генеральний менеджер міжнародного бізнесу AkzoNobel в сфері декоративних покриттів Ян Андерсон. За останні місяці це вже четверте придбання AkzoNobel після аналогічних купівель у Китаї, Швейцарії і Німеччині.
Посилення позицій на ринку цементу
Німецька група HeidelbergCement придбала ВАТ «Донцемент» (Амвросієвка Донецької обл.) через дочірню нідерландську CBR Portland BV. Завдяки цьому придбанню HeidelbergCement посилює свої позиції в Україні, де компанія вже оперує двома цементними заводами з 2001 року. HeidelbergCement вказує, що «Донцемент», що виробляє цемент мокрим способом, має виробничі потужності для випуску 1,6 тис. тонн цементу на рік і постачає його споживачам Донецького регіону. Як вважають в німецькій групі, «Донцемент» має хороші можливості для доступу на російський ринок. За даними асоціації «Укрцемент», виробництво цементу на ВАТ «Донцемент» за 10 місяців 2005 року зросло на 1,8% — до 782 тис. тонн.
Рефінансування кредитів
Міжнародна фінансова корпорація (IFC) може надати ЗАТ «Райз» (Київ), лідеру українського ринку інтегрованих послуг агросервісу, кредит у розмірі $10 млн. для рефінансування короткострокової заборгованості компанії. Як повідомила IFC, рада директорів корпорації планує розглянути це питання 27 січня. Передбачається, що ця фінансова допомога дозволить рефінансувати короткострокові та середньострокові кредити з погашенням у 2006 році довгостроковими зобов’язаннями з чотирьох- та п’ятирічною віддачею капітальних інвестицій, здійснюваних «Райз». Компанія «Райз» керує 49 регіональними офісами інтегрованого агросервісу, а також створює дочірні компанії в Росії та Молдові.