Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

15 грудня, 2005 - 00:00

Комунальні рахунки обробляються автоматично

На комунальному підприємстві Головного інформаційно-обчислювального центру Київської міської адміністрації (КП ГІОЦ) впроваджено систему автоматичного розпізнавання рахунків на оплату за житлово- комунальні послуги. Це спільна розробка фахівців компанії ABBYY Україна та КП ГІОЦ на базі програми ABBYY FormReader. Система автоматизованого введення рахунків на оплату за житлово-комунальні послуги сканує рахунки, розпізнає штрих-код, рукописний і надрукований текст, перевіряє коректність заповнення та контрольні суми, передає відкоректовану інформацію в базу даних, повідомляє Тетяна ІВАНОВА.

Сто дванадцять монет на людину

Загальна кількість розмінних монет із розрахунку на душу дорослого населення в Україні становить 112 штук, у тому числі за номіналами: 1 коп. — 29 штук, 2 коп. — 17 штук, 5 коп. — 14 штук, 10 коп. — 32 штуки. Про це повідомив Нацбанк України. Разом із тим, за даними НБУ, значна їхня частина не обслуговує готівкового обігу, а осідає в населення, яке не може здати монети в банки. Крім того, відбуваються процеси накопичення розмінних монет в одних суб’єктів підприємницької діяльності при їхньому дефіциті в інших. «Така ситуація свідчить про неефективну організацію обігу розмінної монети між банками та клієнтами. Це пов’язано з тим, що банки не відіграють активної ролі в забезпеченні процесів обігу розмінної монети, недостатньо працюють із клієнтами, що в результаті призводить до скарг із боку клієнтів банків на забезпечення їх розмінною монетою», — зазначається в телеграмі НБУ. За даними НБУ, різкі коливання обсягу заявок на розмінну монету створюють ускладнення з їх задоволенням Центробанком, у зв’язку з цим банкам пропонується до кінця року внести свої пропозиції з удосконалення співпраці в цій сфері.

Винороби освоюють нові технології

Перший Національний виноробний холдинг (ПНВХ) оголосив тендер на поставку обладнання підприємствам первинного виноробства. Про участь у ньому вже оголосили три провідні європейські компанії. В 2006 році інвестиції ПНВХ у програму розвитку виноградарства ТОВ «Качинський+» становитимуть не менше 1 млн. євро. Наприкінці листопада відбувся візит провідних фахівців холдингу до Франції й Італії для вивчення передового досвіду виноробства цих країн. Значною подією стало відвідування виставки «Simei.Enovitis» із метою аудиту інновацій у сфері виноградарства та виноробства та досягнення домовленостей про співпрацю з європейськими компаніями. «Внаслідок здійснення цієї програми ми зможемо донести природну якість винограду до споживача. При цьому якість винограду поліпшити не можна, і тому завдання винороба — лише зберегти його», — говорить директор холдингу Максим Дашевський. «Спілкування з європейськими виробниками дало нам нове бачення технологічного циклу загалом. Першим кроком до впровадження інновацій стало підписання технічного завдання, яке ми передали компаніям-виробникам обладнання», — повідомляє директор департаменту нових технологій, розвитку та контролю якості ПНВХ Лариса Шимчук. Впровадження нових технологій насамперед пройде на підприємстві первинного виноробства ТОВ «Качинський+».

Газета: 
Рубрика: