Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

6 грудня, 2005 - 00:00

Контрактних абонентів «ощасливили»

Оператор мобільного зв’язку в Україні ТОВ «Голден Телеком GSM» у переддень новорічних свят запропонував три тарифні плани для контрактних абонентів: «Щасливий», «Дуже щасливий» і «Щасливий міський». При підключенні до нових тарифних планів із 1 по 31 грудня нові абоненти отримують низку переваг: можливість підключити в «щасливу групу» необмежену кількість абонентів і дзвінки на їхні номери за зниженим тарифом від $0,01, до 90 безплатних хвилин розмов щомісяця тощо. «У наших нових «щасливих» тарифних планах абоненти можуть сформувати свою «щасливу групу» як із двох осіб, так і з десятків тисяч фіксованих і мобільних абонентів «Голден Телеком». У зв’язку з цим вони підходять фізичним і юридичним особам», — зазначає директор компанії з маркетингу Дмитро Джеджула.

Мито відмінять, але на взаємній основі

Україна з 1 січня 2006 року відмінить вилучення з режиму вільної торгівлі з Російською Федерацією кондитерських виробів за умови прийняття аналогічного рішення російською стороною. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомив міністр економіки України Арсен Яценюк. Він нагадав, що наприкінці минулого тижня між Україною та РФ був підписаний Протокол про узгодження термінів поетапного скасування вилучень із режиму вільної торгівлі двох країн. Документ, зокрема, передбачає скасування мита на російську кондитерську продукцію, що поставляється в Україну. Як уточнили агентству в посольстві РФ в Україні, протоколом закріплені домовленості про скасування обома країнами вилучень кондитерських виробів із режиму вільної торгівлі. Зараз імпортне мито на шоколадні кондитерські вироби в Україні становить 15% митної вартості, борошняні — 10%, цукристі без додавання какао — EUR1/кг.

Облікова ставка може підвищитися

Правління Нацбанку України вивчає можливість підвищення облікової ставки з нинішнього рівня 9,5%. Як повідомив журналістам перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов, із урахуванням того, що інфляція за підсумками одинадцяти місяців становила 9,4%, є передумови для такого кроку. «Є передумови. Всього 0,1 п. п. різниця між обліковою ставкою й інфляцією. Але не будемо поспішати — це питання правління НБУ», — сказав А. Шаповалов. Нацбанк України з 10 серпня 2005 року підвищив облікову ставку з 9% до 9,5% річних. Облікова ставка НБУ в розмірі 9% річних була встановлена 8 листопада 2004 року.

Міста отримують рейтинги

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s привласнило довгострокові рейтинги «В+» українським містам Дніпропетровську й Івано-Франківську. Прогноз обох рейтингів «стабільний». При цьому агентство також уперше привласнило цим містам рейтинги за українською шкалою. Для Дніпропетровська він знаходиться на рівні «uaA+», а для Івано-Франківська — «uaA-». «Рейтинги обох міст обмежені їхньою заборгованістю, а також недостатньою гнучкістю й поганою передбачуваністю їхньої фінансової та бюджетної політики, оскільки основний контроль над їхніми доходами здійснює український уряд, — вважає кредитний аналітик S&P Борис Копейкін. — Разом із тим рейтинги також враховують економіки українських регіонів, що розвиваються, й хороші фінансові показники цих міст».

«Мобільні» оператори вимагають рівноправності

Оператори мобільного зв’язку ЗАТ «Український мобільний зв’язок» (UМС) і ЗАТ «Київстар GSM» звернулися до Президента України Віктора Ющенка з проханням сприяти видачі компаніям ліцензії на мобільний зв’язок третього покоління (3G) на рівних умовах із ВАТ «Укртелеком». «Ми щиро сподіваємося, що Президент і уряд України розуміють, що лише дотримання рівних правил гри для всіх учасників узгодиться з прагненням України інтегруватися у світову економічну спільноту й сприятиме формуванню сприятливого інвестиційного клімату в країні», — надає коментар генерального директора UМС Адама Вояцького прес- служба компанії. Як зазначено в повідомленні UМС, компанія стурбована ситуацією з видачею ліцензії на мобільний зв’язок третього покоління. Зокрема, в четвер, 1 грудня, Національна комісія з питань регулювання зв’язку (НКРЗ) у порушення законодавства видала цю ліцензію «Укртелекому» без проведення конкурсу. «Ми розуміємо, що наразі пріоритетом для уряду України є приватизація «Укртелекому». Проте вважаємо, що основним чинником ефективного розвитку економіки нашої країни є дія чітких правил гри, рівних для всіх учасників, і повне дотримання законів», — вважає гендиректор UМС.

Газета: 
Рубрика: