«Надшвидкісна» інформація
Оператор мобільного зв’язку ТОВ «Астеліт» (торгова марка life:)) першим із мобільних операторів на українському вітчизняному телекомунікаційному ринку впровадив послугу високошвидкісної передачі даних Enhanced Data Rate for Global Evolution (EDGE) у всіх 25 обласних центрах України й у Севастополі. У цей час цей — найширше покриття EDGE в країні. «Ми продовжуємо працювати над новими сервісами на основі цієї технології та сподіваємося, що українські користувачі відкриють для себе її широкі можливості, як для роботи, так і для розваг», — заявляє директор із маркетингу life:) Толг Гедікоглу. Як повідомлялося, life:) першим серед вітчизняних операторів надав послугу EDGE в березні 2005 року. ЗАТ «Київстар GSM», один із провідних операторів мобільного зв’язку України, ввів у комерційну експлуатацію EDGE в 10 містах країни в кінці жовтня 2005 року. На першому етапі нова технологія впроваджена в найбільших містах: Києві, Львові, Дніпропетровську, Одесі, Харкові, Донецьку, Сімферополі, а також у Ялті, Феодосії та Севастополі.
Зміна назви
АТ «Кредит Банк (Україна)» (Львів) змінить назву на АТ «Кредобанк». Таке рішення затвердили акціонери банку на позачергових загальних зборах 17 листопада. Питання про зміну назви виникло у зв’язку зі зміною стратегічного інвестора банку. 26 серпня 2004 року у Варшаві відбувся продаж акцій (66,65%) АТ «Кредит Банк (Україна)», що належали польському банку Kredyt Bank SA, на користь банку PKO Bank Polski SA. За даними банку, умовами операції купівлі-продажу акцій передбачалося, що РКО ВР SA вживе необхідних заходів для того, щоб із 26 грудня 2005 року «Кредит Банк (Україна)» припинив використання старої назви й торгової марки, оскільки вони відповідають назві й торговій марці попереднього інвестора. Крім того, акціонери ухвалили рішення ввести мораторій на виплату дивідендів і розподіл прибутку банку на період 2005— 2008 рр. «згідно з затвердженою стратегією динамічного розвитку банку». Рішення набирає чинності з часу розподілу прибутку банку за 2005 фінансовий рік і діє до 2008 року включно.
Свердловини повернули державі
Господарський суд Полтавської області рішенням від 3 листопада 2005 року зобов’язав Regal Petroleum Corporation Limited (Велика Британія) повернути НАК «Надра України» п’ять із восьми експлуатованих британською компанією свердловин. Суд визнав обґрунтованими та підтвердженими доказами вимоги «Надра України» про повернення свердловин. Нагадаємо, що в серпні 1998 року державне геологорозвідувальне підприємство «Чернігівнафтогазгеологія», що займалося бурінням спірних свердловин, уклало з Regal Petroleum Corporation договір про спільну діяльність. На балансі українського підприємства залишилися ці п’ять свердловин. Пізніше ГГП «Чернігівнафтогазгеологія» було перетворене на дочірнє підприємство «Надра України», а майно держпідприємства передане у статутний фонд НАК. Таким чином, «Надра України» є власником п’яти спірних свердловин. До теперішнього часу дія всіх спільних договорів завершилася, а українські компанії відмовилися укладати з британською компанією нові договори на користування спірними свердловинами. Як повідомлялося, на початку вересня поточного року Генеральна прокуратура України звинуватила Regal Petroleum Corporation у незаконному привласненні державного майна й видобутку газу з восьми свердловин, зажадала припинити використання свердловин і повернути державне майно. Regal Petroleum Corporation розцінила обвинувачення Генпрокуратури як спробу вчинити тиск на компанію та суд, який на той момент розглядав майнову суперечку між британською компанією і «Чернігівнафтогазгеологія». Керівництво Regal Petroleum Corporation також заявило, що Генпрокуратура не проводила будь-яких перевірок діяльності компанії.
Хліб дорожчає
Українські хлібопекарні підприємства прогнозують підвищення цін на хліб на 5—20% при подальшому зростанні вартості борошна, яке в цей час спостерігається на внутрішньому ринку. Як повідомив агентство Інтерфакс-Україна представник великої хлібопекарної компанії, який побажав залишитися не названим до кінця цього року можна прогнозувати подорожчання хліба на 15—20% у зв’язку з підвищенням вартості ресурсів і зростанням цін на продовольче зерно на внутрішньому ринку. Президент холдингу ТОВ «Хлібні інвестиції» (Київ) Юрій Триндюк відзначив, що компанія збирається до кінця року підвищити ціни на окремі види хліба не більш аніж на 5%. На його думку, пекарі не підуть на значне підвищення цін на хліб. Він вважає, що на основні сорти хліба підприємства залишать колишні ціни, а піднімуть лише на хлібобулочні вироби. При цьому Триндюк прогнозує до кінця січня 2006 року ще одне підвищення цін на хліб. За даними компанії «АПК-Інформ», наразі середні ціни на борошно вищого ґатунку становлять 1100—1150 грн./тонна, перший сорт — 930—980 грн./тонна, другий сорт — 730—760 грн./тонна.
«Таврія» йде з ринку
Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАТ «ЗАЗ»), провідний український автовиробник, планує через три-чотири роки припинити виробництво автомобілів «Таврія» та перейти на випуск нового автомобіля. Про це повідомив голова правління ЗАТ «ЗАЗ» Микола Євдокименко, додавши, що в цей час автомобілі «Таврія» та «Славута» випускаються на досить якісному рівні і вони користуються попитом серед населення. «Тому в Україні «Таврія» та «Славута» продаватимуть іще якийсь час, і ми цим скористаємося, а коли цей час пройде — запропонуємо новий автомобіль», — пояснив голова правління, відзначивши, що завод здійснює повномасштабний збір цих автомобілів й у їхньому виробництві задіяна основна частина працівників підприємства, тоді як автомобіль «Ланос» має менший рівень локалізації збору — 52%. «Ми й далі переконуватимемо, що виробляємо автомобілі високого технічного рівня та високої якості», — додав керівник підприємства, нагадавши, що 70% комплектації для автомобілів «Таврія» та «Славута» виготовляють в Україні. У той же час, як повідомлялося з посиланням на віце-президента корпорації «УкрАвто» Олега Папашева, через скасування преференцій для автомобілебудівників та у зв’язку зі скороченням прибутку ЗАЗ був вимушений значно скоротити повномасштабне виробництво.
Кредит для програмістів
«Брокбізнесбанк» (Київ) відкрив ТОВ «НМК-Трейд», найбільшому в Україні оптовому постачальнику програмного забезпечення й інформаційних систем на компакт-дисках, кредитну лінію з лімітом 1 млн. грн. для поповнення обігових коштів. Як повідомили в банку, кредит наданий на один рік, розмір процентної ставки не розголошується. АБ «Брокбізнесбанк» засновано в 1991 році та входить до першої групи банків за рейтингом Нацбанку України (найбільші). Його регіональна мережа нараховує 119 філіалів та відділень. Чисті активи банку до 1 жовтня 2005 року становили 3844,989 млн. грн., регулятивний капітал — 477,221 млн. грн., кредитний портфель — 2478,742 млн. грн., чистий прибуток за січень—вересень — 5, 015 млн. грн.