Українська олiя на лондонській біржі
Промислова група «Креатив» (Кіровоград), великий український виробник олiйножирової продукції, планує в кінці 2006 — на початку 2007 року почати розміщення акцій IPO на Альтернативному інвестиційному ринку Лондонської фондової біржі, повідомляє фінансовий директор компанії Юрій Давидов. Він також відзначив, що група планує продати на Лондонській фондовій біржі пакет у розмірі 15-20% акцій статутного фонду та залучити таким чином близько $20 млн. Кошти від продажу компанія збирається використати зокрема на будівництво заводу з переробки сої. Крім того, серед причин виходу на ринок IPO Давидов назвав необхідність залучення дешевших фінансових ресурсів. Він уточнив, що в цей час «Креатив» розпочав підготовку до виходу на ринок, зокрема корпоративну реорганізацію, і на початку наступного року заплановано проведення міжнародного аудиту групи. Чистий прибуток «Креативу» в 2004 році становив 1,152 млн. грн., що в 2,1 разу менше порівняно з 2003 роком. Однією з причин зниження прибутку в компанії назвали падіння рентабельності виробництва соняшникової олії через високі внутрішні ціни на соняшник.
Наше пиво хочуть поглинути
Голландська Heineken NV, четверта з найбільших пивоварних компаній у світі, зацікавлена в поглинаннях в Україні. Як повідомив головний виконавчий директор Heineken в Росії Роланд Пірме, компанія завжди з цікавістю дивилася на Україну. Він також додав, що ринок Білорусі також цiкавий, хоча і менш, аніж Україна, що багато в чому обґрунтовано політичною ситуацією. Пірме нагадав, що в компанії в Росії як і раніше заплановано кілька угод зі злиття та поглинання, пише газета The Wall Street Journal. Окрім того, в найближчі п’ять років Heineken збирається спрямувати основні зусилля на консолідацію дистриб’юторської діяльності.
Крапка в реприватизації
Під час свого візиту до Франції Президент України Віктор Ющенко запевнив французьких інвесторів у тому, що реприватизація металургійного підприємства «Криворіжсталь» є «крапкою в реприватизації» в Україні. «Я хотів би, щоб ви сприйняли завершення повторного конкурсу «Криворіжсталі» як крапку в питанні реприватизації», — цитує «Українська правда» висловлювання Президента на зустрічі з журналістами в Інституті міжнародних відносин у Парижі. «Україна будує свою економіку на засадах вільної конкуренції, а не олігархічного впливу. Приклад тому — продаж «Криворіжсталі», — наводить слова Ющенка «5 канал». Звертаючись до слухачів, Президент України сказав: «Кілька тижнів тому ви були свідками, як відбулася перша приватизація в нових умовах «Криворіжсталі». Коли… один і той самий об’єкт, що реалізовувався повторно в другому конкурсі, мав ушестеро вищу ціну, аніж під час першого так званого конкурсу».
Трирічні облігації металотрейдера
ТОВ «Леман-Україна» (Донецьк) 16 листопада почало розміщення трирічних облігацій на загальну суму 100 млн. грн. із прибутковістю 14% річних у перший рік звернення. Як повідомили в середу в ЗАТ «Перший український міжнародний банк», яке є менеджером випуску, розміщення облігацій номіналом 1 тис. грн. буде проводитися до 16 листопада 2006 року. Умовами випуску передбачена оферта після закінчення четвертого та восьмого купонних періодів. ТОВ «Леман-Україна» є одним із найбільших металотрейдерів України, що реалізовувало в 2004 році понад 965 тис. тонн металопродукції, а за дев’ять місяців 2005року — 791 тис. тонн.
Запуск телекомунікаційного супутника
Міжнародна компанія «Морський старт» (Sea Launch) оголосила про висновок контракту з фірмою DIRECTV на запуск телекомунікаційного супутника. Ракета-носій «Зеніт-3SL» запустить на геосинхронну орбіту на початку 2007 року з морської платформи «Одіссей» супутник, побудований компанією «Боїнг» на замовлення DIRECTV. Це вже четвертий контракт компанії «Морський старт» із DIRECTV, Inc. Маса супутника — 6080 кг. Раніше компанія «Морський старт» запустила для DIRECTV супутники Spaceway 1 (квітень 2005 року), DIRECTV 7S (травень 2004 року) і DIRECTV 1R (жовтень 1999 року).
СВЯП добудують
Питання про добудування сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП) у районі Чорнобильської АЕС вирішать протягом місяця чи двох. Така квапливість, за словами міністра з питань надзвичайних ситуацій й у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Віктора Балоги, пов’язана з тим, що «Президент країни сьогодні порушував це питання як проблемне». Добудуванням СВЯП-2 займатиметься фірма, яка будувала його і до цього — Framatome (Франція). Загальна вартість проекту — близько EUR95 млн. Затримка з введенням в експлуатацію СОЯП змушує Україну витратити значні кошти на утримання ЧАЕС, оскільки станція фактично є ядерною установкою на стадії експлуатації, оскільки частина відпрацьованого ядерного палива міститься в реакторах і приреакторних басейнах витримки.
Банківські справи
Голова правління банку «Аваль» (Київ) Володимир Лавренчук вважає доцільним подальше збільшення регіональної мережі банку. При цьому він зазначив, що на сьогодні структура регіональної мережі банку вивчається, після чого ухвалять рішення про її подальший розвиток. Також банк у зв’язку з його інтеграцією з австрійською банківською групою Raiffeisen International Bank- Holding сьогодні розробляє нову стратегію роботи та розвитку.
Українсько-французький газовий проект
Національна акціонерна компанія (НАК) «Нафтогаз України» і Gaz de France мають намір співпрацювати в проекті поставок когенераційних і турбодетандерних установок для української газотранспортної системи. Ці установки, за словами голови правління НАК «Нафтогаз України» Олексія Івченка, дозволять нам знизити витрати та втрати газу, а також дадуть можливість виробляти власну електроенергію. За словами голови правління «Нафтогазу України», від реалізації проекту країна отримає $1 млрд. прибутку на рік, а також додаткові 2 млрд. куб. м газу, які сьогодні витрачають на виробничо-технологічні потреби. Проект вартістю $3 млрд. «Нафтогаз України» планує реалізувати протягом трьох років.