Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

12 листопада, 2005 - 00:00

Російські оператори в Україні

ВАТ «Вимпелком», другий за кількістю абонентів оператор стільникового зв’язку в Росії, може вивести торгову марку «Білайн» в Україну через 5—6 місяців, повідомив виконавчий віце- президент з розвитку бізнесу компанії в СНД Сергій Авдєєв. У компанії вже є аналогічний досвід виходу на ринок Казахстану. «Насамперед ми приділятимемо велику увагу інтенсивній розбудові мережі та якості. Торгову марку виведемо, коли мережа буде нормальна», — сказав С. Авдєєв. За його словами, в Казахстані розширення мережі й поліпшення якості послуг тривало 5—6 місяців. Він також повідомив, що сьогодні ЗАТ «Українські Радіосистеми», яке «Вимпелком» придбав напередодні, працює на обладнанні компаній Ericsson і Huawei. Після завершення придбання «Українських Радіосистем» «Вимпелкомом» компанія Ericsson погодилася викупити існуюче обладнання українського оператора, випущене компанією Huawei, за приблизно $52,6 млн. «Українські Радіосистеми» придбають обладнання й послуги Ericsson на суму $200 млн. з метою розвитку своєї мережі протягом наступних трьох років. Усе це, за словами Авдєєва, робиться для реалізації принципу єдиної мережі, для того щоб мережа була однорідною.

Ріелтори проти заборони іпотеки

«Українська ріелторська група» просить відкликати наказ Міністерства юстиції №25—32/1311 «Про окремі питання виконавчого провадження» від 9 серпня, яким ріелторам фактично забороняється реалізовувати предмет іпотеки. Як зазначено в листі групи міністру юстиції Сергію Головатому, вказаний документ Мін’юсту суперечить законам «Про виконавче провадження» та «Про іпотеку». Група підкреслює, що закони жодних обмежень стосовно вибору іпотековласником спеціалізованої організації не встановлюють, тоді як у своєму листі Мін’юст вимагає вибирати такого продавця тільки серед організацій, визначених у відповідності зі ст. 61 закону «Про виконавче провадження», на тендерній основі. На думку авторів документа, позиція Мін’юсту направлена на незаконне обмеження конкуренції та лобіювання його чиновниками рішень на користь вузького кола зацікавлених осіб. Вони нагадують, що перше подібне звернення групи до міністра Романа Зварича було проігноровано.

Україна як плацдарм

Австрійська Transport-Logistiker cargo-partner, що заявила про вихід на український ринок, згодом збирається просуватися далі на Схід — у Росію, Казахстан та інші країни СНД, повідомив голова правління компанії Стефан Краутер. Він відзначив, що в перші два роки діяльність компанії в Україні фінансовий результат для неї не такий важливий, як створення команди менеджерів та основи для подальшого розвитку. «Я прогнозую, що у нас не буде великих втрат спочатку, і що перший час ми зможемо тримати наш ніс над водою. Через два роки у нас буде штат 15—20 чол. в Україні й обіг EUR3 млн., а в 2010 році зі 100 співробітниками ми зможемо досягнути річного обігу на рівні EUR 15—20 млн.», — сказав Краутер, повідомивши, що українське відділення компанії займатиметься залізничним експедируванням, що є новим напрямом в діяльності Transport-Logistiker cargo-partner, тоді як спочатку вона форсує свій традиційний бізнес, пов’язаний з повітряними й морськими перевезеннями.

«Укрцукор» просить про підвищення цін

Національна асоціація виробників цукру України «Укрцукор» пропонує підвищити мінімальну ціну на цукровий буряк з наступного маркетингового року (вересень 2006 — серпень 2007 рр.) на 14,7% в порівнянні з діючою — до 195 грн./тонна (з урахуванням ПДВ). Як повідомив перший заступник генерального директора НАЦУ «Укрцукор» Петро Борисюк, асоціація також пропонує з наступного року встановити мінімальну ціну на цукор на рівні 2,85 тис. грн./тонна, що на 20,2% більше порівняно зi встановленим на поточний рік рівнем. Він також повідомив, що Міністерство економіки запропонувало на наступний рік встановити квоту «А» (виробництво цукру для внутрішнього ринку) в розмірі 1,8 млн. тонн і квоту «В» (на експорт) — 225 тис. тонн. Як повідомлялося, уряд України встановив мінімальні ціни на цукор і цукровий буряк з 1 вересня 2005 року по 1 вересня 2006 року в рамках квоти, що встановлюється ним на рівні 2370 грн. і 170 грн. за тонну відповідно (з урахуванням ПДВ). Квота «А» на поточний рік становить 1,79 млн. тонн.

Гривневі облігації для нерезидентiв

Банк «Форум» (Київ) планує продати гривневі облігації, випуск яких намічено на грудень, нерезидентам, повідомив голова правління банку Ярослав Колесник: «З середини грудня розпочнемо їх розміщувати. Хочемо запропонувати їх на міжнародному ринку — для нерезидентів». При цьому Колесник уточнив, що банк планує продати облігації нерезидентам у повному обсязі. Як повідомлялося, банк «Форум» планує 14 грудня поточного року розпочати розміщення трирічних облігацій номіналом 1 тис. грн. на суму 100 млн. грн. і прибутковістю 11,5% річних.

У незгодних викуплять акцiї

ВАТ «САН Інтербрю Україна», що створюється шляхом приєднання до нього ВАТ «Пивзавод «Рогань» (Харків), ЗАТ «Чернігівський пивкомбінат «Десна» і ВАТ «Миколаївський пивзавод «Янтар», готове викупити акції у міноритарних акціонерів пивзаводів, не згодних з таким приєднанням. «Готові викупити за договірною ціною», — сказала генеральний директор «САН Інтербрю Україна» Людмила Наконечна, відзначивши, що компанія пропонуватиме всім акціонерам обміняти свої акції пивзаводів на акції ВАТ «САН Інтербрю Україна». Частки міноритаріїв на контрольованих «САН Інтербрю» в Україні трьох підприємствах Наконечна оцінила в розмірі 6—7%. Головною метою об’єднання всіх активів компанії в єдину юридичну особу не є вихід компанії на фондовий ринок з акціями чи облігаціями, а підвищення ефективності її діяльності за рахунок уніфікації бізнес-процедур, зниження витрат, поліпшення системи продажу й логістики. «У нас досить фінансування», — пояснила Наконечна слабку зацікавленість «САН Інтербрю Україна» у випуску акцій чи облігацій на вільний ринок. При цьому серед найбільших кредиторів компанії вона назвала Raiffeisenbank, Calyon, Citibank.

Газета: 
Рубрика: