Перші вагони «пішли» в Іран
Компанія «Азовмаш» (Маріуполь Донецької обл.) уклала довгостроковий контракт із Іранськими державними залізницями та приватними транспортними компаніями Ірану й уже відвантажила першу партію — 100 напіввагонів із глухим кузовом. Програма співпраці розрахована на кілька років і передбачає поставку в Іран великої партії вантажних вагонів різного призначення. Однак компанія не уточнює обсяги поставок вагонів і суми контрактів, зазначаючи лише, що щорічно передбачаються «багатотисячні поставки вагонів». Іранських замовників, передусім цікавлять напіввагони з глухим кузовом, платформи (наразі на підприємстві відбуваються випробування пробний зразок платформи) і нафтобензинові цистерни. Передбачена поставка для цієї азіатської країни й інших моделей вантажних вагонів, які виготовляють на підприємстві чи підготовлюваних до виробництва за технічними умовами іранських залізничників. Зокрема, в цей час на підприємстві розроблено універсальну платформу, яка дозволить транспортувати не тільки контейнери, але й інші вантажі (в тому числі й ліс). Іранські фахівці пройшли на «Азовмаші» стажування з обслуговування вагонів.
Українські активи, як і раніше, цікаві
Так відзначає член ради директорів Pаrex Bankа Євген Золотарьов. За його словами, інтерес іноземних інвесторів частково зумовлений наявністю певної надмірної ліквідності на світовому ринку й постійною необхідністю великих інвестиційних фондів диверсифікувати портфелі. Крім того, вкладення в українські активи прийнятно для іноземних інвесторів на фоні істотних коливань курсів євро та долару. За словами Є. Золотарьова, йдеться, зокрема, про вкладення в облігації муніципалітетів і інвестиціях у будівництво. З урахуванням значного накопиченого попиту будівельна галузь активно розвиватиметься, а ціни на нерухомість — зростати. Саме ці чинники роблять будівельну галузь привабливою для вкладень, однак уже відчувається дефіцит відповідних інструментів для інвестування. «Накопичено дуже великий попит, до того ж починає розвиватися іпотека. Ці два чинники практично гарантують зростання цін. Як інвесторам заскочити в цей потяг? Не приїжджати ж і купувати 20 квартир? Для них немає того інструмента, в який вони можуть інвестувати», — відмітив Золотарьов. Окрім того, фінансист порекомендував представникам українських емітентів при спілкуванні з іноземними інвесторами більше говорити про позитивні перспективи компанії, а не про «успішно відкинуті спроби недружнього поглинання».
Газовий аукціон
Найбільша нафтовидобувна компанія України — ВАТ «Укрнафта» 11 листопада виставить на аукціон 190 млн. 229,9 тис. куб. м природного газу. Як повідомила Українська аграрна біржа, на якій проводитиметься аукціон, початкова ціна газу, що виставляється на аукціон становить 379,2 грн. за 1 тис. куб. м (без ПДВ). Заявки на участь в аукціоні приймаються до 10 листопада включно. Ресурси, що виставляються на продаж знаходяться в підземних сховищах газу «Укртрансгазу», дочірньої компанії національної акціонерної компанії «Нафтогаз України». «Укрнафта» проводить продаж природного газу на умовах передачі в ПХГ, передача газу здійснюється на умовах 100% передоплати. Оплату підйому газу зі сховищ і його транспортування до споживачів здійснює покупець, відзначається в повідомленні біржі. На попередньому аналогічному аукціоні, 31 серпня, «Укрнафта», реалізовувала 252 млн. 764,5 тис. куб. м природного газу за ціною 324 грн. за 1 тис. куб. м (без ПДВ) — на 20 грн. менше стартової ціни.
Інвестиції зі Швеції
Компанія «ІКЕА Україна» впровадила комплексну систему управління підприємством BS Integrator, розроблену українською компанією «Бізнес Сервіс» (Україна). Як повідомила менеджер із маркетингу «Бізнес Сервісу» Вікторія Коржнєва, впровадження системи BSI полегшило процес виходу шведської компанії ІКЕА на український ринок і дозволило створити ефективну систему прийняття фінансових рішень, контролювати витрати компанії, вирішити завдання, пов’язані з веденням звітності відповідно до українських і міжнародних стандартів. За її даними, система BSI має такі функціональні особливості як управління основними коштами, розрахунок заробітної плати, управління платежами та фінансами компанії. Хоча проект впровадження системи тривав кілька місяців, його промислова експлуатація розпочалася вже частково в середині літа 2005 року, а в кінці жовтня впровадження BSI повністю завершилося. Рішення про початок проекту керівництво «ІКЕА Україна» прийняло в травні 2005 року для забезпечення діяльності в рамках вітчизняних і міжнародних фінансових стандартів. В Україні компанія ІКЕА планує побудувати торгово-розважальний комплекс для всієї сім’ї — «МЕГА». Його відкриття заплановане на початок 2007 року, а інвестиції в проект становитимуть близько $300 млн. Окрім того, в 2007 році компанія планує відкрити кілька торгових центрів у найбільших містах — Донецьку, Дніпропетровську, Одесі, Харкові. При цьому площа регіональних ТЦ складе близько 100 тис. кв. м. Компанія планує інвестувати в економіку України $700—800 млн.
Європейська мобільність від МОБІ
ЗАТ «Українські радіосистеми» почало надавати абонентам передоплаченого сервісу МОБІ послугу міжнародного двостороннього роумінгу в Бельгії. У вівторок роумінгова угода укладена з оператором мобільного зв’язку Mobistar S.A. (Бельгія), мережа якого працює у стандарті GSM900/1800. Mobistar S.A. покриває близько 100% країни й обслуговує понад 2,5 млн. абонентів. Послуга міжнародного роумінгу включена для всіх абонентів МОБІ за замовчуванням: достатньо придбати стартовий пакет МОБІ й активувати його, зробивши перший дзвінок, знаходячись у мережі МОБІ в Україні. Тарифікація дзвінків у роумінгу — похвилинна, плата за встановлення з’єднань не нараховується. Як повідомлялося, абонентам МОБІ надаються послуги міжнародного роумінгу в Росії (з ВАТ «МегаФон»), на Кіпрі (з Cytamobile — Vodafone), в Чехії (з T-Mobile), Словенії (Mobitel d.d.), Ізраїлі (Cellcom Israel Ltd) і Болгарії (Mobitel A.D.).