Роздержавлення банків
Законопроект про внесення змін до закону про банки та банківську діяльність, яким передбачається скорочення частки держави в державних банках до 75%+1 акція, вже внесено в парламент. «В разі прийняття цих змін ми зможемо в найбільш сприятливий для Укрексімбанку та держави момент розмістити на ринку майже 25% акцій і тим самим максимально капіталізувати банк... Не йдеться про те, щоб відразу ж продавати акції», — підкреслив голова правління Укрексімбанку Віктор Капустін. При цьому він відзначив, що купівлею акцій банку вже цікавилося кілька найбільших західних банків, в основному європейських.
Печиво для еліти
В Україні розпочинається освоєння преміум-сегмента на ринку солодощів. Зокрема, компанія «АВК» виводить на ринок печиво преміум-класу — «Оріано» та «Кремовка». «Ми послідовно розширюємо нашу пропозицію в преміум сегменті в усіх товарних категоріях. Ми, зокрема, плануємо збільшити представленість цього виду продукції компанії «АВК» у торгових мережах у середньому на 50—60%», — заявляє директор із маркетингу компанії «АВК» Олексій Остапченко. В модернізацію виробничої лінії, освоєння технології з випуску печива преміум-класу, розробку та створення максимально зручної для споживача упаковки «АВК» інвестувала близько 2 млн. грн.
Пільги на імпорт м’яса
Шестимісячний мораторій на ввезення м’яса птиці, прийнято парламентом 20 жовтня, приведе до дефіциту сировину в м’ясопереробній галузі, — вважають в асоціації «Укрм’ясо» та пропонують ввести квоту на пільговий імпорт яловичини та свинини.
Експерти асоціації «Укрм’ясо» оцінюють внутрішній дефіцит м’яса в 400 тис. тонн на рік. На їхню думку, вітчизняні птахівницькі підприємства не можуть повністю забезпечити потреби переробників у м’ясі, а ввізне мито на яловичину та свинину дуже високе.
Для розв’язання питання забезпечення м’ясокомбінатів сировиною, асоціація пропонує створити робочу групу за участю народних депутатів, представників уряду, м’ясопереробників, яка розробить механізм квотування імпорту м’яса та внесе відповідні ініціативи в парламент.
Перестраховка будівництва електростанції
На три роки СК «ЛЕМА» надала перестраховочне покриття для великої єгипетської страхової компанії з будівництва електростанції El Kureimat у районі міста Гіза (Єгипет). El Kureimat — уже третя електростанція, перестрахована компанією в Північноафриканському регіоні. Загальна страхова сума згідно з договором — $236,6 млн. Частка СК «ЛЕМА» в ризику відповідає 15%. Розміщення ризику в перестрахуванні здійснене брокером Ллойдс.
Німецькі інвестиції в Україні
BankgesellschaftBerlinAktiengesellschaft фінансуватиме через Укрпромбанк імпорт обладнання українськими компаніями з країн Західної Європи. Це передбачено нещодавно підписаною сторонами генеральною угодою й реалізовуватиметься впродовж п’яти років.
Підтримуватиме проект кілька експортних кредитних агентств: Euler Hermes Kreditversicherungs- AG і OeKB-Oesterreichische Kontrollbank AG. Як повідомив Укрпромбанк, угодою передбачається можливість надання клієнтам фінансування в розмірі до 85% суми зовнішньоекономічного контракту, але не менше ніж на EUR250 тис., на термін три-п’ять років.
План пивної монополії
ТОВ «Сан Інтербрю Україна» після своєї трансформації в акціонерне товариство збирається приєднати до себе ВАТ «Пивзавод «Рогань» (Харків), ЗАТ «Чернігівський пивкомбінат «Десна» (Чернігів) і ВАТ «Миколаївський пивзавод «Янтар».
Згідно даних ДКЦПФР, на початок вересня InterbrewRGNHoldingB.V. (Нідерланди) було найбільшим акціонером усіх трьох пивзаводів. Зокрема, йому належить 71,63% акцій «Янтарю», 74,48% — «Десна» й 87,06% — «Рогані». За експертними оцінками, SUN Interbrew — друга за величиною пивоварна компанія в Росії й перша — в Україні. Як повідомлялося, на початку березня Baltic Beverages Holding, що займає близько 21% українського пивного ринку, також заявив про намір консолідувати в одне підприємство всі три належних йому заводи.
Додаткова емісія відбудеться
ГЗК «Суха Балка» планує на зборах акціонерів 9 грудня затвердити результати підписки на акції додаткової емісії, відповідно до якої статутний фонд компанії збільшується приблизно на 7,17% — до 41,860659 млн. грн. Збори акціонерів компанії ухвалили рішення про збільшення статутного фонду компанії ще весною. Підписку на акції додаткової емісії передбачається провести в два етапи — з 24 жовтня по 7 листопада та з 8 по 11 листопада. Половину залучених внаслідок розміщення акцій коштів планується направити на поповнення обігових коштів, решту — на придбання гірничошахтного обладнання, а саме бурових станків, скреперних лебідок і вантажних машин.
Тим часом Фонд державного майна України оскаржив у судах проведення додаткових емісій на деяких підприємствах, що входили до складу державного холдингу «Укррудпром», у тому числі й на ВАТ ГЗК «Суха Балка».