Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

19 жовтня, 2005 - 00:00

Сталевари освоюють IT-технології

Міжнародна корпорація Microsoft внесла ВАТ «МК «Азовсталь» у трійку компаній, які, на думку Microsoft, найсильніше впливають на розвиток інформаційних технологій в Україні. «Азовсталь» впроваджує сучасні IT-технології з 1997 року. Зараз на комбінаті функціонує ERP-система SAP R/3 версії 4.6 C. Із 1 січня 2006 року «Азовсталь» починає дослідно-промислову експлуатацію нового IT-проекту на базі сімейства продуктів Microsoft. Це забезпечить ефективну одночасну роботу з документами, електронний підпис, а також дозволить використати систему «технологія порталу», що розширює можливості колективної роботи над документами й що скорочує термін підготовки документації всередині комбінату на 2—7 дні. Впровадження технології буде завершено в 2007 році. Як заявив заступник фінансового директора з інформаційних технологіях і систем управління ВАТ «МК «Азовсталь» Нестор Комарницький, «Азовсталь» і надалі збирається зберегти за собою лідируючі позиції в галузі впровадження IТ.

Крутися, карданний вал

Херсонський завод карданних валів (ХЗКВ), що входить до складу холдингової компанії «АвтоКрАЗ», збирається збільшити статутний фонд майже в 6,5 разу — до 4,14 млн. грн. за рахунок додаткової емісії акцій на суму 3,5 млн. грн. Розміщення простих іменних акцій існуючого номіналу планується здійснити в два етапи — з 25 жовтня по 8 листопада 2005 року та 9 листопада 2005 року (з 10.00 до 11.00). На першому етапі реалізовується переважне право акціонерів на викуп акцій додаткової емісії. Кошти, залучені від емісії, планується направити на модернізацію та розширення виробництва й придбання нового обладнання з метою збільшення обсягів виробництва та підвищення якості продукції. ХЗКВ спеціалізується на випуску вузлів і агрегатів для автомобільної, сільськогосподарської й іншої техніки. Найбільшу частку в загальному обсязі продукції, що випускається, займають елементи силової передачі.

Дозволене укрупнення

Антимонопольний комітет України дозволив ТОВ «ТехНова» (Київ), комунальному підприємству «Сумикомунінвест» і ЗАТ «Підприємство теплових мереж» створити ТОВ «Сумитеплоенерго» (всі — Суми). АМК також дозволив «Сумитеплоенерго» взяти в оренду цілісний майновий комплекс Сумської теплоелектроцентралі (ТЕЦ). Сумська міська рада ухвалила рішення про передачу Сумській ТЕЦ в оренду «Сумитеплоенерго» в серпні поточного року. Частка компанії «ТехНова» в статутному фонді «Сумитеплоенерго» становила 60%, «Сумикомунінвесту» — 39%, «Підприємства теплових мереж» — 1%. Раніше Сумську ТЕЦ орендувало ТОВ «Сумигаззбут».

Швейцарці презентують Крим

Швейцарська компанія із залучення інвестицій Swiss Team Group готує пакет кримських інвестиційних проектів для презентації ЄБРР і уряду Швейцарії. Про це повідомив представник компанії Тьєррі Сип’єр у Сімферополі. Згідно з його інформацією, компанія збирається презентувати ЄБРР передусім проекти з розвитку сільського господарства й переробки сільгосппродукції, а також з розвитку курортного комплексу Криму. Він повідомив, що Swiss Team Group спільно з швейцарською корпорацією SCL вже провела дві презентації кримських проектів для ЄБРР. Зокрема, банку булo представленo проекти будівництва в Євпаторії курортного центру, створення сучасної інфраструктури на кількох євпаторійських пляжах, а також будівництва теплиць у долині річки Кача й розвитку транспортної системи Севастопольського регіону. «Якщо ЄБРР та інші міжнародні банки будуть залучені до цього процесу, лише на таких умовах інвестори погодяться брати участь у фінансуванні», — зазначив представник швейцарської компанії. Разом з тим, за його словами, такі банки, як ЄБРР, згодні інвестувати комерційні проекти тільки в тому випадку, якщо вони схвалені владою і входять до плану розвитку того або іншого регіону. Однак «в усіх європейських країнах бізнесменами отриманo політичні інструкції з блокування всіх інвестицій в Україну до виборів 2006 року», — сказав Тьєррі Сип’єр. Як повідомив голова Державної податкової адміністрації в Автономній Республіці Крим Валерій Пробєй-Голова, швейцарські інвестори розглядають можливість будівництва в Криму ферми з вирощування великої рогатої худоби й виробництва сиру. Планується, що будівництво такої ферми стане пілотним проектом із залучення інвестицій європейських компаній у розвиток сільського господарства Криму, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО

, Сімферополь.

Завод зберіг ставку за облігаціями

ВАТ «Дарницький завод залізобетонних конструкцій» (Київ) зберіг ставку прибутковості за облігаціями серії «F» на сьомий-восьмий купонні періоди на рівні 18% річних. 20 травня 2004 року Дарницький завод ЗБК почав розміщення облігацій серії «F» номіналом 1 тис. грн. на суму 5,2 млн. грн. з прибутковістю 18% річних. Прибуток виплачується щоквартально. Погашення облігацій — 18 квітня 2006 року. Менеджером позики виступила інвестиційна компанія «ITT-інвест» (Київ). Дарницький завод ЗБК спеціалізується на виробництві будівельних матеріалів, залізобетонних конструкцій, стінних блоків, товарного бетону, розчину, будівельних металевих конструкцій. Залучені кошти спрямовуються в основний капітал і на реконструкцію підприємства, зокрема на модернізацію бетонно- змішувального вузла, що дозволить збільшити випуск товарного бетону майже вдвічі.

Дефіциту глинозему не буде

За дев’ять місяців 2005 року Україна збільшила виробництво глинозему на 3,8% — до 1 млн. 211 тис. 620 тонн. Миколаївський глиноземний завод збільшив випуск продукції на 4,4% — до 1 млн. 012 тис. тонн, Запорізький алюмінієвий комбінат — на 2,3%, до 199 тис. 620 тонн. Російські підприємства в січні—вересні 2005 року виробили 2 млн. 445 тис. 399 тонн глинозему, що відповідає рівню січня—вересня минулого року, повідомили Інтерфаксу в НП «Алюміній» (Москва). Сумарний випуск глинозему в Росії, Україні й Казахстані за цей період становив 4 млн. 783 тис. 011 тонн — на 1,6% більше, ніж за рік до цього.

Газета: 
Рубрика: