«Мобільні» оператори ввели нові коди
Два найбільші в Україні оператори мобільного зв’язку — ЗАТ «Український мобільний зв’язок» (UМС) і ЗАТ «Київстар GSM» — ввели нові мережові коди — 095 і 096 відповідно. Як повідомила агентство Інтерфакс-Україна начальник відділу зовнішніх відносин UМС Ярина Ключковська, компанія впровадила новий код для абонентів послуги передоплаченого сервісу «Sim-Sim» з 1 жовтня. Вона нагадала, що оператор подав в Національну комісію регулювання зв’язку заявку на видачу ще одного мережового коду для передоплаченого сервісу «Джинс» і чекає відповіді про можливості його видачі до кінця року. Як повідомив агентство менеджер у зв’язках із ЗМІ «Київстар» Віктор Гоцуленко, новий мережовий код 096 компанія отримала на початку вересня й уже зі середини вересня почала його використання. «Київстар GSM» прогнозує зростання кількості абонентів мережі на 500 тис. в місяць. Про це заявив агентству фінансовий директор компанії Тронд Мо.
Зростання цін не оминуло й шампанського
Український виробник шампанського ЗАТ «Завод шампанських вин» (Артемівськ Донецької обл.) з 1 жовтня підвищив ціни на свою продукцію на 5%. Підвищення цін пов’язане з подорожчанням основної сировини для виробництва ігристого вина — шампанських виноматеріалів. Окрім цього, на перегляд цінової політики заводу вплинуло підвищення вартості тари та паливно-мастильних матеріалів. Артемівський завод шампанського вин — одне з найбільших підприємств у Європі з виробництва шампанського традиційним пляшковим способом — заснований у 1950 році. Підприємство постачає класичне шампанське до Ізраїлю, Молдови, Греції й Австралії. З травня 2005 року продукція заводу представлена у французькій роздрібній мережі Auchan на території Російської Федерації. В Україні існує тільки два заводи з виробництва шампанського класичним способом — «Новий Світ» і Артемівський ЗШВ.
Кредити видаватимуться в онлайновому режимі
Компанія PrioCom, український дизайнер IT-рішень, почала розробку онлайнової системи, що регулює процес видачі кредитів юридичним і фізичним особам у ВАТ «Державний ощадний банк України». Як повідомила агентство Інтерфакс-Україна менеджер з маркетингу PrioCom Людмила Золотар, терміни впровадження системи зараз на узгодженні. За словами Л. Золотар, це спеціальна розробка для Ощадбанку, яка дозволить оптимізувати максимальну кількість бізнес-процесів з видачі кредитів, забезпечуючи при цьому зниження витрат і збільшення продуктивності праці працівників банку. З впровадженням розробки Ощадбанк отримає інструмент управління кредитною діяльністю всієї філіальної мережі банку, встановлення єдиної кредитної політики й правил обліку, а також методологію проведення операцій, підтримуючи єдину нормативно-довідкову інформацію.
Призначений новий керуючий партнер
Керуючим партнером в Україні компанії «Ернст енд Янг», що надає аудиторські та консультаційні послуги, з 1 жовтня призначений Олексій Кредисов — представник відділу аудиторських і консультаційних послуг компанії. На цій посаді О. Кредисов змінив Марка Хруна, який був керуючим партнером «Ернст енд Янг» в Україні в 2002— 2005 роки. За даними компанії, О. Кредисов працює в «Ернст енд Янг» з 2002 роках, очолював групу з обслуговування підприємств промислового виробництва, а також підприємств паливно-енергетичної, хімічної промисловості й електроенергетики в Україні. О. Кредисов керуватиме діяльністю «Ернст енд Янг» в Україні, координуючи подальший розвиток практики в регіоні, і продовжить надання послуг як партнер відділу аудиту.
Нацбанк продовжить інтервенцію
Національний банк України (НБУ) здійснюватиме інтервенцію з продажу іноземної валюти для підтримки стабільного курсу гривні. Про це заявив учора голова Нацбанку Володимир Стельмах. Водночас він не драматизує деякого зниження курсу гривні на валютному ринку. Глава НБУ висловив упевненість у швидкій нормалізації ситуації. Курс гривні на безготівковому валютному ринку за останні півтора тижні знизився з 5,00 грн./$1 до 5,06 грн./$1 у вівторок, після чого НБУ вперше за останні три місяці вийшов на ринок з інтервенцією за курсом 5,06 грн./$1, як і обіцяв раніше. На готівковому валютному ринку курс гривні впав ще більше — в середньому з 5,03— 5,05 грн./$1 до 5,12—5,14 грн./$1.