Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

1 жовтня, 2005 - 00:00

Інвестиції в ринок складських приміщень

Primeros Logistics Fund, що створюється для інвестицій в український ринок логістики та складських приміщень, має намір залучити $160 млн. Про це повідомив його співзасновник і директор Пол Ніланд на Міжнародній інвестиційній конференції «Час інвестувати», організованої Europaproperty в Києві. За його словами, на цей час відбувається процес реєстрації фонду на о. Джерсі, а його наповнення пройде в 2006—2007 рр. Як сказав П. Ніланд, Primeros Logistics Fund створюється на вісім років із можливістю продовження терміну за наявності згоди двох третин інвесторів. При цьому мінімальна інвестиція у фонд становить $0,5 млн. П. Ніланд наголосив, що в Україні існує значний дефіцит складських приміщень, і її ринок логістики має великі перспективи розвитку. «На цьому ринку дуже велика недостача потужностей. Ринок постраждав від дефіциту фінансування, він був закритий», — зазначив директор.

Дешевшають міжнародні дзвінки

ЗАТ «Український мобільний зв'язок» (UМС) із 1 жовтня знизить вартість міжнародних дзвінків у рамках послуги «UMCInternational» для контрактних абонентів. Як повідомив заступник директора з маркетингу та продажу UМС Віталій Ворожбит, компанія також ввела інтервал «бізнес/небізнес часу» під час користування послугою. При цьому він зазначив, що завдяки впровадженню «бізнес/небізнес часу» тарифи на дзвінки у вечірній і нічний час знижуються в середньому на 60%. За його словами, на популярні напрямки — в країни СНД — UМС пропонує тариф 1 грн./хв. (із ПДВ). Суттєве зниження відбулося і для дзвінків у країни Північної Америки — тарифи знижені на 54—79%.

Вкладники можуть висловитися про дизайн нових банкнот

Національний банк України (НБУ) найближчим часом має намір провести анкетування населення країни з метою вивчення його думки про дизайн банкнот нового зразка 2003—2004 рр. випуску. Про це повідомила директор Департаменту готівково-грошового обігу НБУ Ніна Дорофеєва. За її словами, анкетування, швидше за все, проводитимуть серед клієнтів столичних банків. За даними НБУ, до 1 вересня в Україні в обігу перебували 801,5 млн. штук банкнот нового дизайну, що становить понад 52% від загальної кількості банкнот в обігу, в тому числі банкноти нового зразка номіналом 1 грн. становили 74,3% від їхньої загальної кількості, 2 грн. — 79,4%, 5 грн. — 86,4%, 10 грн. — 55,4%, 20 грн. — 52%, 50 грн. — 48,1%. За оцінкою Н. Дорофеєвої, до кінця поточного року банкноти нового зразка номіналом 1 грн. і 5 грн. становитимуть майже 90% від їхньої загальної кількості в обігу, а питома вага нових банкнот більших номіналів досягне такого ж рівня через кілька років.

Шантаж голодом

Десять міноритарних акціонерів ЗАТ «Дитячий світ» оголосили голодування, вимагаючи від АТ «Інвестор» повернути їм 60% акцій підприємства. З цього приводу керівництво підприємства зробило офіційну заяву. Голова наглядової ради АТ «Інвестор» Г. Гаєв , який підписався під заявою, висловив думку, що це «шантаж органів державної влади, суду й АТ «Інвестор» з метою змінити ситуацію на свою користь». У заяві говориться, що купівля пакетів акцій у акціонерів «Дитячого світу» в кінці 2003 року відбувалася з дотриманням норм чинного законодавства і за взаємним бажанням сторін. Як співвласники універмагу «Дитячий світ», представники АТ «Інвестор» стверджують, що дотримувались і надалі дотримуватимуться прав міноритарних акціонерів. «Інвестор» вважає, що не його провина в тому, що частина акціонерів не погодилися із запропонованою ціною, не продали свої акції й залишилася міноритарними акціонерами. У заяві говориться, що ця проблема — звичайний цивільно-правовий спір. Хто вважає, що його права порушені іншою стороною або третіми особами, має конституційне право звернутися до суду за захистом своїх прав. Разом з тим на сьогодні відсутнє будь-яке судове рішення про визнання операцій купівлі-продажу акцій недійсними або про порушення прав міноритарних акціонерів з боку АТ «Інвестор». У цьому випадку голодуючі акціонери не скористалися цим правом, а почали звинувачувати суддів у незаконності їхніх дій, затягуванні процесу та упередженості суддів щодо заявників (позивачів). АТ «Інвестор» не бачить підстав для будь-яких, навіть непрямих, обвинувачень в незаконності своїх дій і вимагає від «ініціативної групи» стримуватися від «надмірно емоційних і бездоказових звинувачень», повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

Дозволено і підписано

Антимонопольний комітет Швейцарії дав згоду на поглинання групою «Систем Кепітел Менеджмент» (СКМ, Донецьк), що входить до десятки найбільших у світі металотрейдерів, Leman Commodities S.A. (Швейцарія). Протягом найближчих двох тижнів планується завершити передачу акцій Leman Commodities S.A. у власність групи СКМ. СКМ нагадує, що 19 вересня дозвіл на цю операцію дала Європейська комісія зі злиття й економічної конкуренції. «Таке придбання повністю відповідає стратегії розвитку металургійного підрозділу групи — створенню вертикально інтегрованого ланцюга з виробництва та реалізації металопродукції», — прокоментував подію старший менеджер СКМ Ігор Сирий. Сума, а також інші деталі операції за взаємною домовленістю сторін не розголошуються. Leman Commodities S.A., заснована в 1997 році, на даний момент нараховує понад 20 офісів у різних країнах світу й пропонує повний спектр послуг для покупців.

Газета: 
Рубрика: