Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

29 вересня, 2005 - 00:00

Від виробництва авто — до вихлопних систем

Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАТ «ЗАЗ») і одна з провідних у світі компаній з виробництва вихлопних систем Bosal Group of Belgium (Бельгія) створили спільне підприємство з виробництва і поставки вихлопних систем для легкових автомобілів та автобусів. Як повідомив віце-президент корпорації «УкрАвто» Олег Папашев, СП створюється на потужностях одного з цехів ЗАЗу і, як очікується, почне працювати за два місяці. За його словами, частка Bosal Group у СП становитиме 51%, корпорації «Укравто» — 49%. За словами представника Bosal Group Карела Боса (KarelBos), у реалізацію цього проекту компанія збирається інвестувати 3 млн. євро (близько 20 млн. грн.). При цьому Bosal вносить до статутного капіталу технології та «репутацію світового виробника», а ЗАЗ надає виробничі потужності, сировину та можливість поставок продукції на ринки України та СНД. СП буде розраховано на обсяги виробництва близько 200 тис. систем на рік, із яких 50% постачатимуться транснаціональним світовим автовиробникам.

Алюміній потрібен усім

Компанія Alcoa World Alumina LLC (США), найбільший у світі виробник алюмінію та алюмінієвих сплавів, виявляє зацікавленість у будівництві в Україні заводу з виробництва первинного алюмінію потужністю 300 тис. тонн на рік за умови забезпечення поставок електроенергії за фіксованим тарифом 1,5—1,7 цента за 1 кВт/год протягом, як мінімум, 30-ти років. Про це агенції Інтерфакс-Україна повідомило поінформоване джерело. За його словами, Alcoa в даному проекті діє через створену 2001 року компанію ТОВ «Укрелектрометалургійна компанія» (УЕМК), яка спеціалізується в галузі розробки науково-технічних і виробничих проектів у сфері кольорової металургії, а також здійснює експортно-імпортні та торговельні операції з прокатом кольорових металів. Розташування заводу передбачається в одній із приморських областей України з розвиненою енергетикою — Миколаївській, Херсонській, Одеській, Запорізькій чи Донецькій.

Можливе поетапне підвищення ціни на газ

ВАТ «Газпром» допускає можливість поетапної зміни умов поставок та транзиту газу через територію України, заявив заступник голови правління ВАТ «Газпром» Олександр Рязанов у інтерв'ю корпоративному часописові «Газпром». «Очевидно, що для економіки України триразове підвищення цін на російський газ — серйозне випробування. По-доброму потрібен певний перехідний період», — заявив О. Рязанов, зазначивши при цьому, що «позиція української сторони на переговорах викликає здивування». «Складається враження, що вони хочуть залишити країну 2006 року без поставок російського газу», — додав він. «Ми налаштовані на те, що це станеться наступного року. «Газпром» платитиме за транзит за ринковою ставкою і продаватиме газ за європейською ціною», — підтвердив О. Рязанов переговорну позицію «Газпрому». Він пояснив, що «Газпром» пропонує українській стороні прописати в контракті формулу ціни, як це записане в контрактах із європейськими покупцями. «Сьогодні на кордоні України та Словаччини блакитне паливо коштує $180 за 1 тис. кубометрів. Однак нафтове котирування зростає, тому наступного року цей показник перевищить $200. За нашими розрахунками, ціна газу на кордоні Росії та України має становити не менше ніж $150 за 1 тис. кубометрів (виходячи з вартості блакитного палива на кордоні зі Словаччиною мінус витрати на транспортування українською територією)», — пояснив О. Рязанов.

Восьмий заступник

Заступником голови правління банку «Фінанси та Кредит» (Київ), керівником напрямку корпоративного банкінгу призначено Леоніда Первака. Раніше цю посаду обіймав Олександр Глущенко, якого призначено заступником голови правління банку, керівником напрямку операційного банкінгу. За даними прес-служби, ця посада для банку є новозапровадженою, в результаті кількість заступників у банку зросла з семи до восьми осіб. Л. Первак, 1965 р. народження, закінчив 1987 року Одеський інститут інженерів морського транспорту за фахом «Фінанси та кредит», 1989 року — Інститут народного господарства. У банківському секторі працює з 1998 року. У 2004—2005 роках — заступник голови правління банку «Форум», із серпня 2005 року донедавна — в.о. голови правління Інтерконтинентбанку.

Комп'ютерне виробництво від світового лідера

Компанія Hewlett-Packard першою серед міжнародних компаній розпочне виробництво персональних комп'ютерів в Україні. «Ми вирішили зробити масштабний крок у бік IT-ринку України і плануємо відкривати виробництво ПК», — заявив учора генеральний директор Hewlett-Packard у країнах СНД Гілмар Лоренц. За його словами, рішення прийняте у зв'язку з тим, що сьогодні український ринок ПК має великий потенціал і високий рівень розвитку. Директор підрозділів персональних комп'ютерних систем і пристроїв друку й обробки зображень Hewlett-Packard у країнах СНД Сергій Плаксін повідомив, що виробництво вже практично готове до серійного і його запуск планується в жовтні. «Протягом 12 місяців від моменту старту Hewlett-Packard планує стати лідером українського ринку по виробництву ПК», — сказав він, додавши, що аналогічні проекти, реалізовані компанією в інших країнах, приводили до зростання її частки ринку на 5—10%. HP — світовий постачальник інформаційних технологій для компаній і кінцевих користувачів.

Газета: 
Рубрика: