Консорціум знову оскаржив рішення судів щодо НЗФ
Адвокати промислово-фінансового консорціуму «Придніпров’я» подали у Верховний Суд України повторну касаційну скаргу на рішення Київського апеляційного господарського суду від 25 липня 2005 року та Вищого господарського суду України (ВГСУ) від 26 серпня 2005 року про законність приватизації ВАТ «Нікопольський завод феросплавів». «Повторну касаційну скаргу до Верховного Суду України з новими підставами для оскарження було подано консорціумом «Придніпров’я» і зареєстровано Верховним Судом 20 вересня», — повідомив агентству Інтерфакс-Україна адвокат консорціуму Олексій Резников. Він нагадав, що, згідно із законодавством, суб’єкт розгляду справи в господарському суді не обмежений в кількості касаційних скарг, які він може подати у Верховний Суд. «Суб’єкт обмежений терміном — 30 днів з моменту постанови ВГСУ. Цей термін, за станом на сьогоднішній день, не закінчився і, звичайно, консорціум «Придніпров’я» має всі права та повноваження звернутися ще раз до Верховного Суду України», — зазначив О. Резников. Він нагадав, що першу касаційну скаргу консорціум подав ще 29 серпня, і вона мала скорочений вигляд. «Верховний суд ухвалив рішення, що тих підстав, які ми вказали, недостатньо, тому ми надали Верховному Суду нові та додаткові підстави», — пояснив адвокат. У той же час він вважає, що обсяг першої скарги, «однозначно й чітко давав можливість Верховному Суду допустити касаційну скаргу до розгляду палатою». На рахунку консорціуму «Придніпров’я» у зберігача Укрсоцбанку, як і раніше, знаходиться близько 50%+1 акція НЗФ. Понад 25% акцій НЗФ контролюються компаніями, пов’язаними з ПриватБанком.
Натуральні соки для Євросоюзу
Німецька фірма Natursafte планує побудувати під Харковом завод з виробництва натуральних соків. Про це повідомив агентству Інтерфакс-Україна заступник глави Харківської облдержадміністрації Ярослав Ющенко, який повернувся з робочої поїздки до Німеччини. З його слів, у новий проект західні інвестори планують вкласти близько EUR25 млн. Половину цієї суми планується залучити у вигляді субвенції Євросоюзу. Умовою виділення коштів, за його словами, стане експорт 90% продукції заводу протягом п’яти років у країни ЄС. Ще 50% коштів, швидше за все, виділять німецькі банки під 3—4% річних, зазначив Я. Ющенко. Заступник глави облдержадміністрації також повідомив, що у жовтні очікується приїзд до Харкова представників німецької сторони, які ознайомляться з місцем будівництва. Орієнтовно це буде Краснокутський район Харківської області.
Попит на позашляховик
Корпорація «АИС», ексклюзивний дистриб’ютор автомобілів УАЗ (Росія), до кінця поточного року планує продати в Україні не менше 300 позашляховиків UAZ Patriot, серійне виробництво яких розпочалося на Ульяновському автозаводі в середині серпня. У цей час у торгово-сервісну мережу корпорації надійшла перша партія автомобілів. «Попит на нову модель перевершує всі очікування», — відзначили у прес-службі підприємства, додавши, що UAZ Patriot — єдиний на українському ринку повноцінний великий позашляховик у ціновому сегменті до $20 тис., що й визначає підвищений попит на нього. Сьогодні вже розпродано всі автомобілі до грудня поточного року, однак є можливість замовити ці автомобілі у торгово-сервісній мережі підприємства. В Україні UAZ Patriot продається в двох комплектаціях — «Класик» (УАЗ 3163-010М, ціна — 81,45 тис. грн.) і «Комфорт» (УАЗ 3163-030М, ціна — 87,7 тис. грн.).
Винороби задоволені якістю винограду
Українські винороби відзначають високу якість винограду нового врожаю й чекають збільшення обсягів його збирання поточного року на 15% порівняно з 2004 роком — до 430 тис. тонн. Як сказали агентству Інтерфакс-Україна в корпорації «Укрвинпром», тепла й суха погода на початку вересня сприяла формуванню врожаю та збиранню винограду. Фахівці корпорації також вказують на більш високий, ніж минулого року, показник цукристості винограду. У концерні «Садвинпром» агентству сказали, що поточного року винороби чекають зростання надходження сировини на переробку до 210 тис. тонн, тоді як минулого року цей показник становив близько 190 тис. тонн. Фахівці вважають, що висока якість винограду дозволить збільшити виробництво сухих, напівсухих і напівсолодких вин. За даними Держкомстату, врожай винограду 2004 року становив 374 тис. тонн, що на 26% менше порівняно з 2003 роком. В Україні нараховується більш як 500 заводів, що мають ліцензії на виробництво виноробної продукції.