НЗФ скаржиться у Верховний Суд
ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» подав у Верховний Суд України касаційну скаргу, в якій просить припинити дію постанов Київського господарського апеляційного суду від 25 липня 2005 року та Вищого господарського суду від 26 серпня 2005 року, згідно з якими приватизація контрольного пакету (50% + 1 акція) НЗФ була визнана недійсною. «І Київський господарський апеляційний суд, і Вищий господарський суд відсторонили нас від участі в процесі», — так адвокат НЗФ Інна Богословська пояснила причини подання касаційної скарги. І. Богословська вважає, що в разі об’єктивного розгляду касаційної скарги суд не може відмовити представникам НЗФ «брати участь у прийнятті тих рішень, від яких залежить подальша доля підприємства». Вищий господарський суд, навпаки, відхиляючи в серпні клопотання НЗФ, вважає підприємство стороною, яка не має стосунку до справи. Законність і справедливість тепер має відновити Верховний Суд. Олексій Резников, адвокат консорціуму «Придніпров’я», на рахунку якого нині 73% акцій Нікопольського заводу феросплавів, вважає, що суд мусить дати можливість усім сторонам відстоювати свої інтереси: «Навіть якщо в цій справі буде поставлено крапку, навіть якщо крапка буде на користь держави, сам процес має відбутися. Тому що, не допускаючи скарги навіть до розгляду, суд позбавляє нас можливості бути почутими. Тому що розглянути порушення, допущені Вищим господарським судом, крім Верховного Суду, більше нікому».
Холдинг нарощує потужностi
Великий оператор на ринку соняшнику та зернових ТОВ «Холдинг «Зерноторгова компанія» (Київ) збільшив потужності з переробки насіння соняшнику приблизно вдвічі — до 600—650 тис. тонн на рік за рахунок реконструкції належного йому Кіровоградського маслоекстракційного заводу (ВАТ «Кіровоградолія») й купівлі компанії «Агроекспорт». Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомив директор холдингу В’ячеслав Петрище. Він відзначив, що компанія вже ввела в дію реконструйований Кіровоградський МЕЗ і його переробні потужності на сьогодні становлять 450—500 тис. тонн (до реконструкції — близько 300 тис. тонн). Окрім того, компанія ввела в експлуатацію новий елеватор потужністю одночасного зберігання зерна 100 тис. тонн. За словами В. Петрище, вартість реконструкції «Кіровоградолії» та будівництва елеватора складає близько $50 млн. На «Кіровоградолії» повністю замінено обладнання, основна частина якого українського виробництва, а інше — бельгійського та французького.
Новий завод не погіршить атмосферу
Турецька компанія «Термаль-керамік» планує інвестувати до $50 млн. в ВАТ «Орсельмаш» (Оріхів Запорізької обл.) з метою будівництва заводу з виготовлення керамічної плитки. Початок будівництва заводу заплановано на кінець 2005 року, воно має закінчитися протягом 2—2,5 років, повідомила прес-служба облдержадміністрації за підсумками переговорів, що відбулися минулого тижня між турецькою компанією й «Орсельмашем» за участю губернатора Юрія Артеменка й головою наглядової ради ВАТ Едуардом Солодовником. Передбачається провести реконструкцію інфраструктури та закупівлю нового спеціалізованого обладнання. Запуск нового заводу дозволить створити близько двох тисяч нових робочих місць. Представник турецької компанії відзначив, що майбутнє виробництво не зашкодить навколишньому середовищу, оскільки передбачає екологічно чисті технології.
З участю в аукціоні ще не визначилися
Група «Євраз» до середини жовтня ухвалить остаточне рішення про можливості участі в приватизаційному аукціоні з придбання 93,02% акцій найбільшого в Україні меткомбінату «Криворіжсталь», повідомив у Москві керуючий директор з корпоративних питань «Євразхолдингу» Олександр Фролов. «Ми підписали угоду про конфіденційність з ФДМ України, наші фахівці відвідали комбінат. У цей час ми вивчаємо представлені документи й до середини жовтня ухвалимо рішення щодо участі в аукціоні», — зазначив він. У той же час, він підкреслив, що «поки розглядається самостійна участь компанії в цьому аукціоні» й пропозиції від будь-кого з претендентів зі спільної участі в аукціоні не надходило.
Призначено «корпоративного» заступника
Начальник управління з питань корпоративних відносин Фонду державного майна України Володимир Зайцев призначений заступником голови правління національного оператора зв’язку ВАТ «Укртелеком» з питань корпоративних прав. Раніше цю посаду посідав Артемій Єршов, який поєднував її з посадою першого заступника Ощадбанку. Чистий прибуток «Укртелекому» в першому півріччі 2005 року становив 238,393 млн. грн., що майже в 2,7 рази нижче, ніж за аналогічний період минулого року. Державі належить 92,86% акцій компанії. «Укртелеком» 2004 року збільшив чистий прибуток на 48% — до 911 млн. грн. Прибуток від реалізації зріс на 21,5% і становив 6,215 млрд. грн.