Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

18 серпня, 2011 - 00:00

«Волга-Дніпро» та «Антонов» домовилися про модернізацію літаків «Руслан»

Група компаній «Волга-Дніпро» досягла домовленості з державним підприємством «Антонов» про модернізацію першого літака Ан-124-100 «Руслан» авіакомпанії «Волга-Дніпро» у варіант Ан-124-111ВД, повідомили компанії. Угода передбачає, що модернізований Ан-124-111ВД матиме злітну вагу 402 тонни, вантажопідйомність — 150 тонн, дальність польоту з вантажем 120 тонн — не менше п’яти тисяч кілометрів, мінімальний склад льотного екіпажу — три людини. Крім того, сторони розробили і затвердили графік виконання дослідно-конструкторських робіт. Літак буде оснащено модернізованими двигунами Д-18Т серії 3М, обладнаними цифровою системою управління FADEC з повною відповідальністю, ресурсом 50 тисяч годин і 11,111 тисячі циклів. Екологічні характеристики двигуна будуть доопрацьовані до міжнародних вимог за рівнем викидів шкідливих речовин. Ресурси Ан-124-111ВД буде збільшено до 60 тис. льотних годин і 12 тис. типових польотів, термін служби — до 50 років.

До 2012 року в Миколаївській області запустять вітроелектростанцію

ТОВ «Вітряний парк Очаківський» (Миколаївська обл.) запустить першу чергу вітряної електростанції (ВЕС) потужністю 25 МВт до кінця поточного року, повідомив керівник компанії Олександр Щербатюк. Першу чергу станції в селі Дмитрівка буде оснащено десятьма вітрогенераторами марки FL 2500-100 потужністю 2,5 МВт кожен виробництва німецької Fuhrlander AG. На сьогодні повністю завершено будівництво однієї установки і залито фундаменти ще під п’ять вітрогенераторів. «Наступного тижня у нас проходить виставка. Всі охочі зможуть відвідати територію вітропарку й побачити «живцем» усі етапи будівництва — і готову установку, й готовий фундамент — залитий, але ще не засипаний, не обвалований фундамент, каркас під нього. Також відвідувачі зможуть оглянути безпосередньо вітроустановки, які поки що розташовані на землі», — зазначив він. За словами Щербатюка, надалі планується збільшити потужність станції до 300 МВт, проте це вимагатиме будівництва лінії електропередач 330 кВ, оскільки підключення ВЕС такої потужності до ліній 35 кВ або 110 кВ пов’язано зі значними втратами. «Проектування такої лінії електропередач і «великого» вітропарку ведеться. На мою думку, все це може бути реалізовано в другій половині 2012 року», — зазначив Щербатюк.

Біопаливо із соломи вироблятимуть у Турбові

До кінця року в цьому селищі Липовецького району компанією «Смарт-холдинг» буде введено в експлуатацію першу чергу заводу з продукування паливних пелет. На означеній стадії буде освоєно 16 із загальної суми у 26 мільйонів євро інвестицій. ТОВ «Вінн-Пелета» випускатиме 150 тисяч тонн паливних гранул на рік, а сировиною для них слугуватиме біомаса сільськогосподарського походження — передусім солома. Компанією-інвестором у 57 агроформуваннях вже закуплено 100 тисяч тонн пожнивних решток, чого вистачить на 12 місяців роботи підприємства. Воно не тільки дало змогу селянам заробити додатково 4 мільйони гривень, а й позбавило лани від екологічної шкоди внаслідок спалення соломи. Також це забезпечить роботою 120 жителів смт Турбова і поповнить надходженнями його бюджет. Загальна площа майданчика ТОВ «Вінн-Пелета» 9,5 гектара, на ньому вже завершено земляні та повним ходом тривають будівельно-монтажні роботи. А вже невдовзі з’являться виробничий комплекс площею три тисячі метрів квадратних, склад, адміністративно-побутове приміщення, насосна станція, очисні споруди тощо. Оскільки поки що, всередині країни значного попиту на гранульоване паливо немає, подоляни експортуватимуть його до Німеччини, повідомляє Федір БЕЖНАР, м. Вінниця.

На Волині будують птахофабрику на 0,5 мільйона голів

ТОВ «Птахокомплекс «Губін» (Волинська обл.), один із найбільших підрозділів агропромислової групи «Пан Курчак», 2013 року введе в експлуатацію птахофабрику з вирощування м’ясних бройлерів на 0,5 мільйона голів у селі Холопичі (Локачинський р-н, Волинська обл.), повідомив голова Локачинської районної адміністрації Володимир Мазурок. За його словами, кошторисна вартість будівництва становить 12 мільйонів гривень, рівень готовності об’єкта — 50%. Птахофабрика буде повністю автоматизована, обслуговуватимуть її до 25 осіб. Термін вирощування курей до забою становитиме 42 дні. При птахофабриці буде побудовано цех з переробки пташиного посліду в органічні добрива. Мазурок зазначив, що «Птахокомплекс «Губін» також направить 175 тисяч гривень як пайову участь у прокладанні газопроводу до села Губін.

Газета: 
Рубрика: