Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

1 вересня, 2005 - 00:00

Як навчитися бюджетної «грамоти»

Дубно — єдине місто в Рівненській області, яке братиме участь у пілотному проекті реформування місцевих бюджетів, котрий стартував у лютому 2005 року. З двохсот міст України, які подали заявки на участь у цьому проекті, було відібрано лише тридцять. Участь Дубну забезпечила наявність плану стратегічного розвитку міста, відповідно до якого і відбуватиметься формування бюджету. Зі слів фахівців, проект у першу чергу покликаний сприяти зростанню можливостей міст України у сфері бюджетування та фінансового управління. Зважаючи на актуальність теми майбутніх парламентських виборів, одна з основних цілей, досягнення котрої мають на меті фахівці та аналітики проекту, — підвищення ефективності, підзвітності та прозорості міського бюджету в сенсі його формування громадою. За умови належного впровадження проекту можливе внесення місцевими посадовцями пропозицій та зауважень щодо формування бюджету на законодавчому рівні, повідомляє Інна МОСКАЛЬЧУК , Рівненщина.

Грант на дослідження метану

Агентство США з питань торгівлі та розвитку надало Донецькій облдержадміністрації грант розміром $ 585 тис. на виконання техніко-економічного обгрунтування щодо проекту розробки вугільного/шахтного метану в Донбаському регіоні України. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, у вівторок посол США в Україні Джон Гербст та голова Донецької облдержадміністрації Вадим Чупрун від імені урядів США та України підписали Грантову угоду. Дослідження, що фінансується агентством, розгляне можливість комерційної розробки вугільного/шахтного метану на Донбасі з метою підвищення видобутку природного газу в Україні, а також підвищення безпеки та поліпшення екології шахт у регіоні. Виконуватиме дослідження американська компанія Advanced Resources Іnternatіonal, Іnc. (ARІ) з Арлінгтона, штат Віргінія.

Інвестиції в будівництво по-новому

Укрсоцбанк оприлюднив свою інвестиційно-будівельну програму. За словами начальника управління фінансування будівництва Артура Папсуя, банк прийматиме до розгляду будь-які проекти будівництва житлових будинків, офісних центрів, торговельних об’єктів, котеджних містечок. А. Папсуй відзначив, що програма Укрсоцбанку розрахована насамперед на забудовників, які з різних причин не можуть залучити кредити або мають бажання диверсифікувати ризики. Банк у цьому випадку забезпечує необхідне фінансування на умовах партнерства і надає девелоперську підтримку. «Ми виконуємо функції інвестора в особі дочірнього підприємства «Укрсоцбуд», але на умовах, які нам запропонує забудовник. Ми готові вкладати гроші в проект до того моменту, як будівництво перейде на самофінансування, за рахунок коштів покупців квартир. У цьому наша принципова відмінність від більшості інвесторів, які вимагають, як мінімум, 50% від побудованих площ або взагалі пропонують забудовнику продати їм майданчик», — сказав він.

Модернізація броні

Представники держпідприємства «Завод ім. Малишева» передали 17 танків Т-64БМ «Булат» до 1-ї гвардійської танкової бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних сил України. За словами генерального конструктора бронетанкобудівництва заводу генерал-лейтенанта Михайла Борисюка, «Булат» є новітньою модернізацією танка Т-64. Його тактичні характеристики й бойові можливості доведені до рівня найсучасніших вимог і не поступаються новітнім світовим розробкам. Він також зазначив, що модернізація танка проводилася у трьох основних напрямах: маневреність, захист і вогнева потужність. Проект глибокої модернізації танка Т-64 розробили фахівці казенного підприємства «Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. Морозова». Перші 17 бойових машин були виготовлені в рамках держзамовлення Міноборони України заводом ім. Малишева.

З’явився цукор — відновилася робота

Компанія «АВК», великий український виробник кондитерських виробів, відновила роботу Мукачівської кондитерської фабрики та карамельного виробництва на Дніпропетровській кондитерській фабриці, що була припинена в середині липня через проблеми з цукром. Як зазначається в повідомленні компанії, відновлення роботи пов’язане з появою в серпні на ринку цукру з Державного резерву. «Сьогодні виробникам кондитерських виробів доступний цукор за ціною 3,0-3,15 грн./кг. Цей ціновий діапазон прийнятний для виробництва конкурентоспроможної карамелі як на внутрішньому ринку, так і для експорту», — зазначає в.о. гендиректора Андрій Дикунов. За час припинення компанією виробництва карамелі «АВК» замінила цю продукцію прибутковішими виробами. «Це відповідає стратегії розвитку бізнесу компанії, що передбачає збільшення частки продуктів преміум та середнього цінових сегментів», — йдеться в повідомленні.

Газета: 
Рубрика: