Зв’язок із зовнішнім світом відновлено
Корпорація Intel допомагає відновлювати зв’язок із важкодоступною частиною Індонезії, що постраждала внаслідок торішнього цунамі. Нещодавно в місті Банда Ачех була розгорнена бездротова широкосмугова мережа, що допомагає тим, хто бере участь у роботах із ліквідації наслідків катастрофи, координувати свої дії та спілкуватися із зовнішнім світом. За підтримки корпорації Intel індонезійські інженери почали розгортати цю мережу на базі попередньої версії технології WiMAX у червні. Зараз мережа охоплює близько 1500 кв. кілометрів провінції Ачех. Корпорація Intel не лише допомогла організувати широкосмугову бездротову мережу, а й надала місцевим організаціям, які займаються ліквідацією наслідків цунамі, близько 100 ноутбуків.
Засоби захисту рослин також вимагають захисту
Днями відбулася зустріч топ-менеджерів компанії DuPont із прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко. Обговорювали питання розвитку сільськогосподарської та харчової промисловості України, інвестиційний клімат і політика уряду відносно великих міжнародних корпорацій, питання законотворчості, в тому числі у сфері оподаткування, захисту авторських прав і власності на землю. Директор DuPont в Європі, на Близькому Сході та в Африці Метью Фрайзен заявив про наміри компанії розвивати свій бізнес в Україні протягом найближчих двох-трьох рокiв. Як зазначила Ю. Тимошенко, агропромисловий сектор є одним із найдинамічніших секторів економіки країни, і уряд підтримує розвиток сільського господарства, де найприбутковіші галузі — птахівництво, селекція насіння, виробництво олійних. Україна демонструє високу потребу в продукції, створеній на основі високих технологій і досягнень науки. Із п’яти платформ корпорації DuPont в Україні найбільше представлена агроплатформа: засоби захисту рослин, насіння соняшнику та кукурудзи. Однією з проблем аграрної галузі в Україні є широке поширення засобів захисту рослин сумнівної якості: це або контрабандна продукція, або запаси ще з колгоспних часів із давно закінченими термінами придатності. За словами регіонального директора напряму «Засоби захисту рослин» у Східній Європі компанії DuPont Домініка Вотсона, контрафактна продукція негативно впливає на довкiлля та здоров’я людей. Боротьбу з підробками DuPont проводить спільно з міністерствами внутрішніх справ, аграрної політики й охорони здоров’я. Д. Вотсон вважає, що єдиний спосіб уберегтися від небезпечних фальшивок — купувати продукцію тільки у офіційних дилерів. Гербіциди компанії DuPont, які надходять на український ринок, надійно захищені від підробки: усі вони мають захисні голографічні знаки. Щоправда, як визнає директор із питань розвитку бізнесу у Східній Європі компанії Pioneer (підрозділ DuPont) Петро Туз, і фірмове насіння, й оригінальні препарати коштують дуже недешево, проте ці витрати окупаються. «Якщо український фермер заплатив 5—10 доларів за мішок насіння або літр засобу захисту, то восени, коли настає час врожаю, ці гроші окупаються в три-чотири рази», — сказав Туз. За його словами, 20% урожаю кукурудзи в Україні отримані з насіння від Pioneer, повідомляє Петро ІЖИК, «День».
Представлено перший екземпляр українського літака Ан-140 російського складання
Самарське ВАТ «Авiакор — авiацiйний завод» (Самара входить до складу групи «Базовый элемент») здійснило презентацію і демонстраційний політ першого літака Ан-140 російського складання. У складальному цеху заводу є ще п’ять машин удосконаленої модифікації Ан-140-100. Інвестиції в проект Ан-140 вже перевищили $19 млн. (в тому числі інвестиції «Базового элемента» — $15,2 млн., кредит адміністрації Самарської області — $3,9 млн.). Літак розроблено київським АНТК ім. Антонова. Постачальником важливих вузлів і партнером по складанню першого літака стало Харківське державне авіаційне виробниче об’єднання (ХДАВО). Всього ж деталі і вузли для літака постачають більше 800 контрагентів. Близько 50% комплектуючих надходить з Росії, 40% — з України, 10% — з далекого зарубіжжя. Найближчим часом у проект планують вкласти ще більше $16 млн., повідомляє агентство Інтерфакс-Москва. Державний секретар України Олександр Зінченко привітав льотчиків-випробувачів, які представляють АНТК ім. Антонова: «Ви здійснили прекрасну роботу. За вами майбутнє української авіації, я в цьому впевнений». Проект користується цілковитою підтримкою і у місцевої, самарської влади. Губернатор Самарської області Костянтин Титов вважає, що ця модель літака зроблена «спеціально для пасажирів». За його словами, вона володіє високою якістю та надійністю. «Цей літак є результатом хорошої якісної роботи авіаторів, і я вважаю, що і в майбутньому ми маємо плідно співробітничати, для цього є всі передумови».
Дизельні двигуни для внутрішнього ринку
ВАТ «Завод ім. Малишева» (Харків) підписав контракт з «Укрзалізницею» на поставку дизельних двигунів для модернізації українського парку тепловозів. Як повідомив генеральний директор підприємства Геннадій Гриценко, контракт вартістю 15 млн. грн. передбачає поставку 19 двигунів марок 1Д80 і 4Д80. Гриценко зазначив, що це перший контракт для внутрішнього ринку по дизельних двигунах у 2005 році. Раніше дизельні тепловозні двигуни постачали, зокрема, в Росію, Казахстан і Туркменістан. Крім того, повідомив гендиректор, зараз формується угода з «Укрзалізницею» на 2006 рік. За його словами, йдеться про поставку наступного року 81 дизельного двигуна різних марок для тепловозів.