Зміна в наглядовій раді
Акціонери оператора стільникового зв’язку донецького ЗАТ «Цифровий стільниковий зв’язок України» (торгова марка DCC) призначили головою наглядової ради компанії Владислава Полянського замість Валерія Степаненка. 48-річного В. Степаненка було призначено головою наглядової ради компанії в квітні 2004 року, а до цього він займав посаду президента компанії. ЗАТ «Цифровий стільниковий зв’язок України» належить зареєстрованій у Нідерландах компанії Eurasia, основними акціонерами якої є турецький оператор зв’язку Turkcell (52,35%), донецьке ЗАТ «Сістем Кепітал Менеджмент» і Eurocorp (Британські Віргінські Острови). У свою чергу, DCC є власником ТОВ «Астеліт», яке надає послуги мобільного зв’язку 500 тис. абонентів під торгової маркою Life.
П’ятикратне збільшення
ВАТ «Дніпрометиз» (Дніпропетровськ) збирається збільшити статутний фонд (СФ) у 4,9 разу — до 9808,83024 тис. грн. шляхом додаткового випуску простих іменних акцій нинішнього номіналу (68,08 грн.) на загальну суму 7808,776 тис. грн. Питання про збільшення СФ винесене на розгляд зборів акціонерів 2 вересня 2005 року. Акції випускаються з метою поповнення обігових коштів. Підписку на акції додаткової емісії планується провести у два етапи: з 1 по 15 листопада (перший етап) і 16 листопада (другий етап, один день) 2005 року. ВАТ «Дніпрометиз» спеціалізується, зокрема, на виробництві дроту оцинкованого, зварювального, цвяхів, канатів сталевих, гвинтів, сітки сталевої. Воно входить до складу фінансової групи «ТАС».
Український ринок виділено окремо
Один із провідних світових виробників друкуючих пристроїв компанія Epson відкрила своє представництво в Україні. Його головою призначено Тору Ямадзакі, який очолює також московський офіс компанії. До відкриття офісу в Києві робота компанії на території України, як і в інших країнах СНД, здійснювалася через московське представництво. «Україна для Epson є стратегічним ринком. Два роки тому ми провели дослідження і почали розширювати свою присутність на ринку України. Тепер ми бачимо, що наш продаж тут стабільно зростає. Ми впевнені, що з відкриттям офісу в Києві наші позиції в Україні зміцняться», — вважає Т. Ямадзакі. Основною функцією київського представництва є маркетингова підтримка діяльності компанії Epson.
Місце «народження» зразків для дослідів
ВАТ «Азовмаш» (Маріуполь Донецької обл.), яке лідирує серед підприємств важкого машинобудування за обсягами продажу, в липні-серпні введе в експлуатацію спеціалізовану ділянку для виготовлення дослідних зразків залізничних вагонів. Це передбачено програмою розвитку вагонобудування на підприємстві на 2005— 2008 роки. Вже найближчим часом на «Азовмаші» пройдуть випробування цистерна для світлих нафтопродуктів об’ємом 80 і 87 кубометрів, вагон-платформа для великотоннажних контейнерів, вагон-хопер для сипучих вантажів. Надалі планується випробування вагону-хопера для обкатишів і охолодженого коксу, вагона-цистерни для порошкоподібних вантажів, шестивісного думпкара вантажопідйомністю 110 тонн.
В авіапарку є перша дюжина
Авіакомпанія «Аеросвіт» поповнила свій парк черговим, дванадцятим, літаком Boeing 737. Літак придбано у операційний лізинг у світового лідера лізингових операцій — міжнародної лізингової фінансової корпорації (ILFC), яка з 2000 року є партнером українського авіаперевізника. Повітряне судно стало п’ятим Boeing модифікації 737-400 в парку «Аеросвіту». Розширення парку здійснюється в рамках програми розвитку маршрутів авіакомпанії, спрямованої на оптимізацію внутрішніх, середньомагістральних і трансконтинентальних рейсів. У питаннях придбання повітряних суден «Аеросвіт» також співпрацює з Boeing Capital Corporation, CIT Aerospace і GATX, які входять до десятки провідних світових лізингових компаній.
Телефонний зв’язок може подорожчати
Національна комісія регулювання зв’язку (НКРС) прийняла попередню ухвалу підвищити вартість послуг місцевого телефонного зв’язку, повідомили агенцію Інтерфакс-Україна члени комісії. Зокрема, за їхніми даними, абонентську плату за користування телефоном буде збільшено приблизно на 10—12%, вартість хвилини розмови — в середньому на третину. На сьогодні вартість хвилини розмови для приватних осіб і бюджетних організацій становить 0,036 грн. (пропонується підвищити до 0,048 грн.), для недержавних установ і підприємств — в 1,5 разу дорожче. У НКРС пояснили, що тепер ухвалу комісії повинні схвалити Федерація профспілок України та Мінекономіки. У разі позитивного результату ухвала НКРС набере чинності після реєстрації в Міністерстві юстиції.