Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

21 липня, 2005 - 00:00

На шляху до інформаційного суспільства

Завершився український етап Всесвітнього конкурсу «Світове визнання кращих інтернет-контент проектів» (WSA). Як повідомив представник України в експертній раді WSA Андрій Колодюк, з 9 червня до 15 липня 2005 року на суд журі надійшло близько 100 інтернет-проектів. До участі в конкурсі були допущені лише ті, які задовольняли вимоги якості та доступності, мали стратегічне значення для розвитку інформаційного суспільства і були створені в 2004—2005 роках. Українська експертна рада визначила проекти-переможці у восьми номінаціях, які продовжать участь у глобальній базі конкурсних проектів. 1 серпня в Зальцбурзі (Австрія) на засіданні Гранд журі буде названо 40 кращих інтернет-контент проектів світу. Їхня презентація, а також урочисте закриття конкурсу World Summit Award пройдуть у листопаді 2005 року в Тунісі в рамках проведення Другої фази Всесвітнього саміту з питань Інформаційного суспільства. Чи буде серед них український проект? А. Колодюк на це дуже сподівається. Але навіть якщо цього не станеться (на думку головного редактора часопису «CHIP» Юрія Ейсмонта, «молоді» проекти все ж таки поступаються «старожилам» Мережі), користь від участі в конкурсі для України все одно величезна. «Все починається з малого. Ми представимо Україну, нас помітять, і сподіваємося, в наступному конкурсі ми будемо представлені більш сильно», — вважає головний редактор часопису «Hi-Tech» Ольга Данько. Україна вперше взяла участь у глобальному конкурсі WSA, що проводиться з 2003 року, повідомляє Петро ІЖИК, «День».

Випробування в умовах спеки та високогір’я

Вранці 19 липня перший і другий екземпляри регіонального пасажирського літака нового покоління Ан-148-100, а також літак супроводу Ан-74Т вилетіли з Києва до узбецького аеропорту Карші. Там розпочнуться випробування авіалайнерів в умовах спекотного клімату та високогір’я. Надалі це дозволить гарантувати безпеку експлуатації «Анів» у погодних умовах, характерних для південних районів Росії, держав Середньої Азії, Близького Сходу, Африки, Латинської Америки. Переліт Київ—Карші для першої машини Ан-148 став 138-им польотом, для другої — 18-им. Із Карші літаки виконають випробувальні польоти в умовах високих температур навколишнього повітря. Потім експедиція перебазується на один із високогірних аеропортів у Вірменії. Завершення сертифікаційних випробувань Ан-148-100 та отримання сертифікату заплановано на перший квартал 2006 року, повідомляє Марина БРИКИМОВА, «День».

Покупець НЗФ має рацію — визнають конкуренти

Держкомісія з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР) ухвалила «вжити заходів для усунення порушень законодавства з цінних паперів у частині подвійного реєстру ВАТ «НЗФ» шляхом притягнення до відповідальності ТОВ «Славутич-Реєстратор». Нагадаємо, що відповідно до реєстру цього реєстратора власником пакету акцій заводу розміром 50%+1 акція, як і раніше є держава, яка продала цей пакет промислово-фінансовому консорціуму «Придніпров’я» ще в 2003 році. Група Приват і ТОВ «Славутич-Реєстратор» відмовилися визнати приватизацію заводу, тому відповідно до реєстру, що продовжує вести «Славутич», акції залишилися записаними на Фонд держмайна України.

У відповідь нові акціонери заводу звернулися до суду з вимогою розірвати договір на ведення реєстру між ТОВ «Славутич-Реєстратор» і НЗФ, суди всіх інстанцій, включаючи Верховний Суд України, ще в 2003 р. задовольнили вимоги ПФК «Придніпров’я» і визнали договір між ОАО «НЗФ» і ТОВ «Славутич-Реєстратор» таким, що втратив силу. Суд також зобов’язав останнього передати реєстр іншому реєстратору, якого призначить правління НЗФ. Однак вимоги Верховного Суду «Славутичем» так і не виконані, що і стало підставою для рішення держкомісії притягти його до відповідальності.

Минулого тижня голова правління компанії ЗАТ «Приват-Інтертрейдинг» Віталій Тимшин, коментуючи ситуацію, що склалася навколо НЗФ, також визнав, що контрольний пакет акцій Нікопольського заводу феросплавів належить ПФК «Придніпров’я», а не державі, повідомляє Антон ІВАНЕНКО. Про це Тимшин заявив на зборах акціонерів НЗФ в Орджонікідзе 14 липня, які не відбулися. «Сьогодні у Фонду держмайна України є єдина можливість визнати договір купівлі-продажу недійсним за умовами невиконання конкурсних зобов’язань, — сказав Тимшин і продовжив: — Я не говорю про законність приватизації — неприватизації: тут можуть бути різні думки. І пан Пінчук (співвласник ПФК «Придніпров’я. — Ред. ) у певному розумінні має рацію, адже не він писав своєю рукою умови конкурсу, а чиновник держави. Він (Пінчук. — Ред.) платив саме ту суму, яку від нього вимагали, а саме — ту суму, яку від нього попросила держава. Формально він має рацію».

Газета: 
Рубрика: