Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

11 серпня, 2011 - 00:00

З’явилася «електронна абонкнижка» для споживачів електроенергії

На веб-сайті ПАТ «Київенерго», що експлуатує столичний енергокомплекс, розпочав роботу новий сервіс для побутових споживачів, який дозволяє в автоматизованому режимі формувати квитанції для оплати за електроенергію, повідомила прес-служба компанії. «Завдяки новому сервісу клієнтові не потрібно кожного разу вписувати до квитанції особовий рахунок, адресу, тарифи і вираховувати суму до оплати. Достатньо один раз зареєструватися і надалі рахунок повністю формується автоматичною системою, включаючи пільги і субсидії. Споживачеві залишається лише зберегти його і роздрукувати для оплати», — йдеться в повідомленні. У прес-службі відзначають, що зареєстрованим користувачам власноруч доводиться заповнювати лише показники лічильника. Ідентифікація споживача на сервісі здійснюється за паролем та адресою електронної пошти.

Petrobras знову цікавиться українським шельфом Чорного моря

Бразильська держкомпанія Petroleo Brasileiro SA (Petrobras), — третя за величиною нафтова компанія в світі, направила офіційний запит українським органам влади з проханням надати інформацію про стан родовищ шельфу Чорного моря, повідомила прес-служба Міністерства екології і природних ресурсів України із посиланням на посла Бразилії в Україні Фернандо Круз-де-Мелло. «Petrobras вже зробила офіційний запит щодо інформації про стан родовищ шельфу Чорного моря і готова зробити значні інвестиції в цю галузь», — йдеться в повідомленні. Крім того, за даними Мінекології, Petrobras зацікавлена в створенні спільного підприємства з виробництва біопалива на території України. «Таке підприємство могло б задовольнити не лише потреби України, а й експортувати значну частину своєї продукції до Євросоюзу», — цитує прес-служба слова посла Бразилії.

Київ налагодить власне виробництво трамвайних вагонів

Київ самостійно вироблятиме трамвайні вагони на базі Дарницького трамвайно-ремонтно-експлуатаційного депо через дорожнечу закупівлі нових вагонів у сторонніх виробників, повідомив голова Київміськдержадміністрації (КМДА) Олександр Попов. «Думаю, вже до кінця року ми отримаємо перший вагон, виготовлений у Києві», — цитує прес-служба голову КМДА. За словами Попова, від початку поточного року комунальники ввели в експлуатацію 10 трамвайних вагонів, придбаних КП «Київпастранс» у минулому році. У планах міста — запуск трьох трисекційних вагонів до 20-ї річниці Незалежності України і придбання ще 12 найближчим часом. Повне оновлення рухомого складу київська влада планує провести протягом двох-трьох років за рахунок капітального ремонту або закупівлі нових вагонів. За даними «Київпастрансу», в столиці існує 20 трамвайних маршрутів довжиною 250,9 км, на які щодня виходять 325 трамваїв.

У Криму з’явиться сонячна електростанція потужністю 80 МВт

Австрійська компанія Activ Solar має намір до кінця 2011 року довести потужність сонячної електростанції в Охотніково (Сакський р-н АРК) до 80 МВт. «Це буде найкрупніша СЕС із будь-коли побудованих в регіоні, і одна з найбільших установок у всьому світі», — йдеться в повідомленні компанії. Проект розділений на чотири черги по 20 МВт, перша з яких була підключена до мережі минулого місяця. Друга черга вже побудована і, як очікується, буде повністю введена в експлуатацію найближчими тижнями. Компанія планує завершити дві черги, що залишилися, вже цього року. «Проект такого масштабу знаменує собою поворотний момент у розвитку сонячної енергетики в Європі, і це має підтвердити позицію України як постачальника енергії з поновлюваних джерел, — сказав генеральний директор компанії Activ Solar Каве Ертефай. За його словами, спираючись на досвід уже побудованих проектів, можливе встановлення близько 1 МВт щодня. Після завершення встановлення 80 МВт, сонячна електростанція складатиметься з приблизно 360 000 наземних модулів, розташованих на площі 160 гектарів, що дорівнює розміру приблизно 207 футбольних полів. Станція вироблятиме 100 тисяч мегават-годин електроенергії на рік, якої вистачить, аби забезпечити 20 000 домашніх господарств «зеленою» енергією і дозволить скоротити до 80 тисяч тонн викидів вуглекислого газу на рік, повідомляє Наталія БІЛОУСОВА, «День».

Газета: 
Рубрика: