«П’ятисерійне» розміщення
ТОВ «Будіндустрія XXI століття» (Київ) планує в серпні 2005 року випустити облігації п’ятьма серіями на загальну суму 88,556 млн. грн. Облігації мають додаткове забезпечення і будуть випущені в бездокументарній формі. Їх первинне розміщення компанія проводитиме з 1 серпня 2005 року по 31 жовтня 2006 року за допомогою уповноваженого торговця цінними паперами — комерційного банку «Українська фінансова група» (Київ). Залучені кошти планується у повному обсязі направити на фінансування будівництва офісного-житлового комплексу в Сімферополі. ТОВ «Будіндустрія XXI століття» здійснює господарську діяльність у сфері будівництва елітної нерухомості в Севастополі.
Наполегливий акціонер
Акціонер ВАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» (ВАТ «ПГЗК»), що володіє понад 10% акцій, вніс до порядку денного загальних зборів акціонерів, призначених на 8 липня питання про збільшення статутного фонду (СФ) в три рази — до 1607744,8 тис. грн. Збільшення СФ пропонується здійснити шляхом додаткового випуску простих іменних акцій нинішнього номіналу (0,25 грн.) на загальну суму 1071,830 млн. грн. Акції випускаються з метою залучення інвестицій для поповнення оборотних коштів, а також для подальшого технічного і соціального розвитку АТ, говориться в документі. Загальними зборами акціонерів, що відбулися 26 квітня 2005 року, вже розглядалося аналогічне питання. Було ухвалено рішення збільшити СФ компанії на ту ж суму, однак потім Фонд держмайна України оскаржив у суді проведення додемісій акцій гірничорудних підприємств, які раніше входили в ДАК «Укррудпром».
Червневий сплеск продажу
«Ніссан Мотор Україна», дочірня компанія японської корпорації Nissan Motor Co, в січні-червні 2005 року реалізовувала 1183 автомобілi, з них у червні — 486. У числі реалізованих за перше півріччя автомобілів — 375 одиниць Nissan Almera, 170 — X-Trail, 202 — Micra. Згідно з даними компанії, крім моделей, що продаються, «Ніссан Мотор Україна» планує в поточному році розпочати продаж позашляховиків Nissan Pathfinder із двигуном 2,5 л, розроблених японською компанією для європейського ринку. У липні-серпні в Україні планується також почати продаж Nissan 350Z (спортивне купе), а в жовтні-листопаді — Nissan Murano.
Водопостачання трохи «оновиться»
Міжнародний банк реконструкції і розвитку готовий виділити кошти для модернізації системи водопостачання Донецька. Як було відмічено в ході зустрічі представників Світового банку і керівництва «Донецькміськводоканалу», банк виділить кошти як соціальну субвенцію без повернення. У рамках запропонованого водоканалом проекту розвитку водопостачання Донецька передбачається будівництво цеху механічного зневоднення на Донецьких очисних спорудах (ДОС), що дозволить значно підвищити рівень очищення стічних вод і звільнити 167 гектарів родючого грунту, нині зайнятого під санітарну зону ДОС. Крім того, за рахунок субвенції МБРР планується зробити комплексну модернізацію водопровідних вузлів і каналізаційних насосних станцій із заміною 15-ти застарілих насосних агрегатів на більш сучасні і менш енергоємні, а також замінити близько 150 км водопровідних мереж, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Суперечка дійшла до суду
Компанія «Союз-Віктан» налаштована в судовому порядку заборонити Українській горілчаній компанії Nemiroff використовувати знак для товарів і послуг «На березових бруньках». Як повідомляє Інтерфакс-Україна, зараз відбуваються судові тяжби з цього питання. На першому засіданні Господарського суду Києва юристи компанії «Союз-Віктан» заявили прохання про призначення судової експертизи щодо схожості знаків «На березових бруньках» і «Березова (на бруньках)». У процесі підготовки до судового розгляду фахівець у сфері інтелектуальної власності, кандидат економічних наук Геннадій Андрощук провів дослідження. В його висновках зазначається, що використання знака для товарів і послуг «На березових бруньках» компанією Nemiroff має ознаки несумлінної конкуренції. Компанія «Союз-Віктан» зазначає, що є єдиним власником знаків для товарів і послуг «На березовых почках» і «На березових бруньках». Асортимент продукції, що випускається нею, перевищує 50 найменувань, серед яких — горілки класичні і особливі, настоянки гіркі й солодкі.