Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

2 червня, 2005 - 00:00

Міні-Давос: про що говоритимуть у Києві

Намагаючись привернути іноземних інвесторів привабливістю українського ділового клімату, Президент України Віктор Ющенко вирішив звернутися до них напряму із закликом приїжджати в Україну й робити бізнес тут. Про це запрошення учора розповів директор по Європi Всесвітнього економічного форуму, який також називають Давоським, Фелікс Ховалд, пояснюючи причину проведення позачергової сесії форуму 16—17 червня у Києві. Нинішню ситуацію з інвестиціями Ф. Ховалд зовсім не вважає трагічною, заявляючи, що треба почекати ще трохи й надати владі більше часу. Нагадаємо, що Давоський форум проводиться в січні вже протягом 35 років і в ньому беруть участь представники бізнесових, політичних кіл, глави держав, фахівці з соціальних питань і вчені. Перший раз вони зібралися під час європейської економічної кризи, щоб поспілкуватися один з одним і вирішити, як впоратися з ситуацією. Окрилені першою зустріччю, вони зрозуміли, що проблеми поодинці не вирішуються й подібні зустрічі потрібно проводити кожного року. Зазвичай у них бере участь близько 2000 тисяч, чоловік і неформальне спілкування в цьому елітарному клубі, потім позначається й на рішеннях урядів, корпорацій, громадських організацій. Крім діалогів, форум займається більш конкретними справами у різних сферах та передачею досвіду новим членам. Крім стандартної зустрічі в Давосі, періодично проводяться регіональні форуми. Цього року компанію Україні склали Індія, Китай, Йорданія. Як підкреслив Ф. Ховалд, незважаючи на те, що серед 250 гостей України будуть не лише голови п’яти держав: України — Віктор Ющенко, Польщі — Олександр Квасневський, Грузії — Михайло Саакашвілі, Літви — Валдас Адамкус та Естонії — Арнольд Рюйтель, а також представники Єврокомісії, але й бізнесмени, ця зустріч не буде зустріччю інвесторів. Представники еліти просто зустрінуться й поговорять один з одним. Хоча серед тем, які обговорюватимуть на форумі, можливості інвестування і поліпшення українського ділового клімату все ж будуть. Також учасники торкнуться питань високих технологій, гірничорудного комплексу, АПК, відносин України з СОТ і ЄС. У обговоренні внутрішньої політики й місця України в світі братиме участь українське керівництво в особі Ющенка і Тимошенко. Відповідаючи на запитання щодо СОТ, Ф. Ховалд зазначив, що при вдалому розкладі Україну приймуть туди цього року. Якщо будуть якісь ускладнення, членство доведеться відкласти на кілька років. Однак, хоч це відкрито не прозвучало, було зрозуміло, що певною мірою зелене світло цьому може дати саме Давоський форум, якщо він пройде на належному рівні, повiдомляє Наталія ГУЗЕНКО, «День».

Оренду комплексу дозволено

Антимонопольний комітет України надав ВАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» (Донецька обл.) дозвіл на оренду цілісного майнового комплексу державного науково-виробничого підприємства (ДНВП) «Укрмеханобр» (Кривий Ріг Дніпропетровської обл.). Комітет зобов’язав ММК ім. Ілліча у разі оренди «Укрмеханобра» здійснювати поставки аглоруди і грудкової руди споживачам в тих же обсягах, що і 2004 року. «Укрмеханобр» опікується проектними і дослідницькими роботами, а також веде видобуток в невеликих обсягах залізної руди в зоні шахти «Гигант». Раніше про готовність взяти участь в конкурсі продажу або про взяття в оренду ДНВП заявляло ВАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» (ЦГЗК, Кривий Ріг), яке отримало ліцензію на експлуатацію шахти «Гигант».

Розширення за рахунок середнього бізнесу

Уряд України затвердив новий склад Ради підприємців при Кабінеті Міністрів. Згідно з постановою Кабміну, головою ради, розширеної з 28 до 42 осіб, призначено народного депутата України Ксенію Ляпіну. Окрім того, персональний склад ради повністю оновлено. Якщо раніше в неї входили в основному представники великого бізнесу (президент футбольного клубу «Шахтар» Рінат Ахметов, президент компанії «ТНК-ВР Україна» Олександр Городецький, глава ради директорів корпорації «ІСД» Сергій Тарута та інші), то зараз найбільш повно представлено середній бізнес і об’єднання підприємців.

Ринок вимагає координації зусиль

Компанія з управління активами «Оптіма-Капітал» і ТОВ «АртА Цінні Папери» (Київ) ухвалили рішення координувати свою роботу на українському фондовому ринку з метою об’єднання зусиль у створенні та реалізації нових проектів. За словами директора компанії «АртА Цінні Папери» Тимура Хромаєва, розвиток в Україні фондового ринку вимагає від операторів координації зусиль. У свою чергу заступник гендиректора «Оптіма-Капітал» Олег Михальцевич зазначив, що «лідер облігаційного ринку та компанія з великим досвідом роботи на фондовому ринку «АртА Цінні Папери», з одного боку, і молода й амбіційна фінансова «Оптіма», з іншого, дуже добре доповнюють одна одну».

Зміцнення брендів

Компанія Cargill має намір придбати завод із переробки насіння соняшника в Україні в компанії «Чумак» — українського виробника продуктів харчування. Розташований в Каховці (Херсонська обл.) завод потужністю переробки 1,2 тис. тонн на добу може стати доповненням до власного заводу Cargill із переробки насіння соняшника в Донецьку. «Це придбання створить основу для майбутнього зростання», — прокоментував угоду президент українського ЗАТ «АТ Каргілл» Андреас Рікмерс. Із ним солідарний президент «Чумака» Карл Стурен: «Міжнародний досвід Cargill у переробці насіння олійних і широка мережа поставки сировини в Україні повністю реалізовують потенціал нового заводу з переробки насіння соняшника в Каховці. Таким чином, це зміцнить наш бізнес у сфері брендованої соняшникової олії».

Газета: 
Рубрика: