Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

25 травня, 2005 - 00:00

Профспілки проти реприватизації

З’їзд профспілок металургів і гірників України закликав Президента України Віктора Ющенка втрутитися в ситуацію, що склалася, у зв’язку із заявами представників нової влади про необхідність переглянути результати приватизації в галузі. «Поступальний розвиток гірничо-металургійного комплексу і досягнуті домовленості, а також соціальна стабільність у галузі опинилися під загрозою руйнування», — відмічається в заяві до Президента, прийнятій на з’їзді в Дніпропетровську. У документі говориться, що причиною такого розвитку подій з’явився намір владних структур переглянути результати приватизації низки стратегічних об’єктів. «Нічого, крім економічних втрат і соціальних потрясінь, це не несе», — вважають профспілки.

На відновлення потужностей

ВАТ «Донцемент» (Донецька обл.) направить прибуток за 2004 рік на відновлення і модернізацію виробничих потужностей. Про це повідомив агентству Інтерфакс-Україна голова правління «Донцементу» Ігор Єльчанінов. Тим часом, за його словами, рівень прибутковості підприємства не дозволяє провести масштабну модернізацію в необхідному обсязі. За словами І. Єльчанінова, у другому кварталі 2005 року в порівнянні з першим кварталом намітилось зростання попиту на цемент, у тому числі й на внутрішньому ринку. У 2004 році чистий прибуток «Донцемент» становив 7,68 млн. грн. За чотири місяці 2005 року підприємство збільшило випуск цементу на 21,7% — до 249,5 тис. тонн.

Склад «спостерігачів» розширився

Акціонери банку «НРБ-Україна» (Київ) учора на зборах переобрали головою наглядової ради (НР) банку В’ячеслава Юткіна, який очолює його з 2001 року. Акціонери також розширили склад НР із трьох до чотирьох осіб. До складу НР увійшли генеральний директор Національної Резервної Корпорації (РФ) Анатолій Данилицький, перший заступник голови АКБ «Національний Резервний Банк» (РФ) Аркадій Колодкін та генеральний директор інвестиційної компанії CIS «InterFincom» AG (Швейцарія) Анатолій Каширський. Ці зміни є наслідком розвитку програми формування холдингу та реструктуризації активів під егідою НРК, відзначають у банку.

Розширення лізингових послуг

ВАТ «Лізингова компанія «Укртранслізинг» у 2004 році збільшило чистий дохід від реалізації продукції в 10,2 разу — до 127,62 млн. грн., а його чистий прибуток досяг 18,15 млн. грн. порівняно з 0,04 млн. грн. роком раніше. Згідно з офіційним звітом компанії за 2004 рік, валовий дохід від реалізації продукції зріс у 12,7 разу — до 162,02 млн. грн., а прибуток до оподаткування становив 22,39 млн. грн. порівняно з 1,05 млн. грн. збитку у 2003 році. Пріоритетом «Укртранслізинга» у 2005 році, як і раніше, буде передача в оперативний та фінансовий лізинг залізничного рухомого складу та літаків. Компанія планує збільшити чистий дохід від реалізації послуг лізингу більш ніж на 10%. Крім того, у цьому році ВАТ збирається вийти на сегменти ринку з надання в лізинг автомобільної техніки.

У сфері інтересів — дитяче харчування

Російська група компаній «Нутрітек», яка об’єднує 13 підприємств із виробництва харчової та сільськогосподарської продукції, до середини 2005 року планує завершити операцію щодо купівлі ВАТ «Хорольський молочно-консервний комбінат», який є найбільшим виробником дитячого харчування в Україні. Як повідомляється в інвестиційному меморандумі «Нутрітека», потужність українського комбінату з переробки молока становить 500 тонн на добу. Підприємство виробляє сухі дитячі молочні суміші, каші на зерновій та зерно-молочній основі, сухе цільне та знежирене молоко та цільно-молочну продукцію. Придбання Хорольського молочно-консервного комбінату дозволить «Нутрітеку» значно розширити виробництво і посилити позиції на ринках дитячого харчування Росії та країн СНД.

Відновлено виробництво шин

ТОВ «Валса» (Біла Церква Київської обл.) у травні відновило виробництво сільськогосподарських шин. Як повідомив агентству Інтерфакс-Україна начальник управління збуту й транспорту підприємства Григорій Панасюк, передбачається випускати 10—12 тис. штук шин за місяць. Він зазначив, що нинішнього року підприємство планує реалізувати інвестиційний проект із запуску у виробництво діагональної шини вартістю 100 млн. грн. Г. Панасюк нагадав, що з серпня 2004 року «Валса» виробляє гумові суміші на основі натуральних і синтетичних каучуків. За його словами, потужності підприємства дозволяють випускати до 600 тонн гумових сумішей на добу.

Газета: 
Рубрика: