На виплату дивідендів підуть 760 мільйонів
Збори акціонерів ВАТ «Укртелеком» ухвалили рішення спрямувати на виплату дивідендів за 2004 рік 760 млн. грн., або 83,41% чистого прибутку, що становив 911 млн. грн., при цьому дивіденди на державну частку становитимуть 706 млн. грн. Таким чином, на акцію номіналом 0,25 грн. виплачуватимуть 0,04 грн. Крім того, акціонери вирішили спрямувати 45 млн. грн. у резервний фонд, решту — у фонд розвитку підприємства. Збори також проголосували за те, щоб за підсумками 2005 року 30% чистого прибутку віддати на виплату дивідендів, 5% — у резервний фонд, 40% — у фонд розвитку підприємства та 25% — на матеріальне заохочення співробітників компанії. Акціонери передали правлінню повноваження ухвалити рішення про продаж частки «Укртелекому» в «Інфокомі» німецькій компанії Controlware Communication Systems GmbH, що вже володіє блокуючим пакетом (43%). Вони також вирішили перетворити дочірнє підприємство — оператора міжнародного зв’язку «Утел» — на філію «Укртелекому» та створили комісію з ліквідації ДП «Утел». Обрали новий склад наглядової ради (НР). У ньому продовжать роботу заступник голови ФДМУ Світлана Ледомська та радник голови ВР Сергій Льовочкін (голова попереднього складу НР). Новими членами НР стали помічник Президента України Олександр Третьяков (голова НР), директор департаменту компанії Володимир Лісогор, перший заступник голови ДПАУ Микола Катеринчук, директор житомирської філії «Укртелекому» Василь Гандабура, радник прем’єр-міністра України Ігор Кірюшин. Акціонери змінили склад ревізійної комісії ВАТ, її очолив директор контрольно-ревізійного департаменту ФДМ Олександр Поліщук. Представляючи акціонерам плани компанії, голова правління ВАТ Георгій Дзекон повідомив про намір отримати протягом року ліцензію на надання послуг мобільного зв’язку третього покоління. За його словами, компанія знову подала заявку та зустріла розуміння в уряді.
ПриватБанк став переможцем всеукраїнського конкурсу
Найбільший український банк ПриватБанк визнано переможцем II Всеукраїнського конкурсу «Найкращі установи на ринку державних закупівель-2004». Як повідомили організатори конкурсу, ПриватБанк здобув перемогу у двох номінаціях: «Найкращий виконавець послуг на ринку Державних закупівель України- 2004» і «Найкраща фінансова установа на ринку Державних закупівель України 2004». Підсумки конкурсу, який другий рік поспіль проводить Асоціація «Підприємців і промисловців — постачальників товарів, робіт і послуг для державних потреб» спільно з Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України, були підбиті 14 квітня цього року в Києві. Учасниками конкурсу стали українські підприємства та організації всіх форм власності, які постачають товари, здійснюють роботи або надають послуги на ринку державних закупівель, а також установи, що забезпечують розвиток ринкової інфраструктури в державних закупівлях України. До журі конкурсу, яке очолила голова фонду Держмайна Валентина Семенюк, увійшли представники органів виконавчої й законодавчої влади, громадських організацій і ділових кіл. За словами організаторів конкурсу, переможців визначали шляхом вивчення попиту на послуги, з урахуванням аналізу кількісних і якісних показників надання послуг, їх відповідності світовим стандартам. Журі гідно оцінило значний досвід роботи ПриватБанку на ринку держзакупівель, а також найширший перелік банківських послуг, що надаються розпорядникам і одержувачам бюджетних коштів (обслуговування за чеками держскарбниці, обслуговування зарплатних проектів і корпоративних карт, обслуговування депозитів і валютних рахунків), унаслідок чого ПриватБанк був оголошений переможцем конкурсу та внесений до реєстру найкращих постачальників товарів, робіт і послуг на ринку державних закупівель.
Реконструкція на склозаводі
Загальний обсяг інвестицій ЗАТ «Лисичанський скляний завод «Пролетар» у реконструкцію цеху з виробництва листового флоат-скла становитиме 25—30 млн. грн. Підприємство розпочало основну фазу реконструкції цеху, яка триватиме 100 днів. Як повідомила голова правління підприємства Надія Осиченко, планова реконструкція має збільшити обсяги виробництва на 10—15%, а також досягти економії енергоресурсів від 8% до 10%. Проект реконструкції цеху розроблено проектним інститутом «Гипростекло» (Санкт-Петербург», РФ), а ремонтні роботи здійснюють спеціалізовані склоремонтні підприємства — традиційні партнери заводу.
В колишньому Держстраху відмінено емісію акцій. Причина невідома
Новий уряд України відмінив розпорядження Кабміну про проведення додаткової емісії акцій найбільшої страхової компанії — НАСК «Оранта». Цю емісію (на суму 22,324 млн. грн.) «Оранта» провела в 2004 році. В результаті статутний фонд компанії збільшився вдвічі — до 44,6 млн. грн. При цьому частка держави також скоротилася вдвічі — до 25%. Проведенню емісії передувало розпорядження Кабінету Міністрів від 4 лютого 2004 року, яким уряд погодився з пропозицією НАСК залучити фінансові ресурси для розвитку компанії шляхом додаткового випуску акцій, однак за умови збереження за державою не менше 25% акцій. На 1 січня 2005 року активи компанії складали 130,5 млн. грн., сформовані страхові резерви — 56,7 млн. грн. Сьогодні НАСК «Оранта» — провідна страхова компанія країни. Вона має 536 представництв у всіх регіонах України. 2004 рік компанія «Оранта» вперше завершила з прибутком, який склав близько 700 тис. грн. І це при тому, що на 1 січня 2004 року накопичений збиток складав 9,1 млн. грн. Компанія має 8 тисяч акціонерів і 14 мільйонів клієнтів. Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко назвала «Оранту» «страховим монстром, який міг би служити державі та здійснювати всі види державного страхування». У той же час, як повідомили в «Оранті», компанії «не відомі ні правові, ні економічні обгрунтування прийняття урядом рішення про скасування допемісії». Компанія сподівається отримати таку інформацію, оскільки на сьогоднішній день аргументів, які б доводили неефективність проведеної допемісії, «Оранта» не має.
Питання про ліквідацію відкладене
Збори акціонерів державної акціонерної компанії «Українські поліметали» (ДАК «Укрполіметали») учора затвердили звітність за 2004 рік і перенесли розгляд питання про ліквідацію компанії на наступний тиждень. Про це повідомив агентству Інтерфакс-Україна виконувач обов’язків голови правління ДАК Михайло Желязо. «На зборах були присутні всі повноважні представники акціонерів, які розглянули звіт про роботу компанії в минулому році та затвердили його, а питання про ліквідацію ДАК перенесли на понеділок—вівторок», — пояснив він. М. Желязо також зазначив, що дивіденди за підсумками діяльності в 2004 році не виплачуватимуться через відсутність прибутку.