Інвестор придбав молочний комбінат
Американський фонд прямих інвестицій Western NІS Enterprіse Fund (WNІSEF) придбав контрольний пакет акцій ВАТ «Шосткінський міський молочний комбінат» (Сумська обл.), що займає близько 5% на українському ринку твердих і плавлених сирів з обсягом виробництва близько 950 тонн продукції на місяць. «Шосткінський молочний комбінат з його високими фінансовими показниками, професійною командою менеджерів, високою якістю продукції має низку конкурентних переваг, які зацікавили нас як інвестора», — прокоментувала купівлю інвестиційний менеджер WNІSEF Оксана Страшна. «Від нового акціонера ми чекаємо допомоги в розв’язанні стратегічних питань зростання й розвитку компанії, додаткових інвестицій в технічне переоснащення, розвиток персоналу та зниження ціни кредитних ресурсів», — заявила голова правління ВАТ Лариса Рудакова. За її словами, комбінату вже вдалося отримати банківський кредит з відсотковою ставкою на 7 процентних пунктів нижче, ніж раніше.
Поповнення обігових коштів
ВАТ «Сумське машинобудівне НПО ім. Фрунзе» збирається збільшити статутний фонд утричі — до 2132,55 млн. грн. за рахунок додаткової емісії акцій на суму 1421,7 млн. грн. Питання про збільшення статутного фонду додатково внесене до порядку денного загальних зборів акціонерів, запланованих на 15 квітня на вимогу акціонера, який володіє більш як 10% акцій ВАТ. Розміщення простих іменних акцій наявного номіналу, що випускаються в документарній формі, планується здійснити в два етапи — з 13 по 30 червня та з 1 по 11 липня 2005 року. На першому етапі буде реалізоване переважне право акціонерів на придбання акцій допемісії. Виручені в результаті розміщення акцій кошти планується спрямувати на поповнення обігових коштів.
Заготовки для пластикової тари
Литовські підприємці планують побудувати під Харковом завод з виробництва ПЕТ-преформ, повідомляє Інтерфакс-Україна. Проект створення такого заводу обговорив заступник голови Харківської обласної держадміністрації Ярослав Ющенко на зустрічі з делегацією представників ділових кіл Литви. За словами голови Асоціації виробників і підприємців Шауляйського краю (Литва) Альвідаса Стулпінаса, передбачається, що виробничі потужності нового підприємства будуть покривати до 30% потреби українського ринку в заготівлях для пластикової тари — пляшок для води, пива, олії та інших продуктів. Він також підкреслив, що таке виробництво є безвідходним і «абсолютно нешкідливим». За інформацією начальника управління Харківської облдержадміністрації Віктора Коваленка, інвестиційний проект буде реалізовано в чотири етапи, а загальний обсяг інвестицій до 2008 року становитиме EUR42 млн.
Наповнюється кредитний портфель
У ЄБРР на стадії розгляду перебувають проекти для України на загальну суму близько EUR800-850 млн., повідомив директор ЄБРР в Україні Камен Захарієв. За його словами, практично третина з них — це проекти для фінансових установ, ще третина належить до сфери палива й енергетики, 10% — інфраструктурні проекти, 30% — проекти у промисловості. При цьому приблизно 60—65% фінансування передбачається для структур приватного сектора і близько 40% — державного. Як повідомив К. Захарієв, крім того, ЄБРР збирається розглянути проекти, які до цього часу ще не фінансував, — кредитування розвитку роздрібних мереж, розвиток логістики (автоперевезення) тощо. За словами президента ЄБРР Жана Лем’єра, банк також розглядає можливість кредитування лізингових проектів і, можливо, страхових компаній. Кредитний портфель ЄБРР в Україні на початок 2005 року досяг EUR1,5 млрд., у тому числі в 2004 році банк вклав EUR270 млн.
Два мільярди кредитних коштів
Підприємства АПК України за станом на 8 квітня залучили 1,988 млрд. грн. кредитів комерційних банків. У тому числі на пільгових умовах — 1,381 млрд. грн., що на 68% більше порівняно з 2004 роком. Краще, ніж минулого року, комерційні банки кредитують господарства Закарпатської, Вінницької, Одеської, Полтавської, Чернігівської областей і Автономної Республіки Крим. У той же час нижчі за торішні обсяги кредитування агропідприємств у Донецькій, Кіровоградській, Сумській областях. За даними Мінагрополітики, відсоткові ставки кредитів, що залучаються аграріями, коливаються від 9,3 до 25% річних. У 2005 році ставка компенсації за короткостроковими кредитами для сільгосппідприємств і риболовецьких господарств становить 10% у національній валюті і 7% — в іноземній.
Продаж озброєнь зросте на 20%
Держкомпанія «Укрспецекспорт» 2005 року планує збільшити продаж озброєнь і послуг на 20%. Про це агенції Інтерфакс-Україна стало відомо з поінформованих джерел у оборонно-промисловому комплексі. Офіційні підсумки роботи держкомпанії 2004 року поки що не оповіщено, однак минулого року компанія чекала на 10-відсоткове зростання продажу в порівнянні з 2003 роком. За даними компанії, 2003 року продаж озброєнь і послуг «Укрспецекспорту» в порівнянні з 2002 роком зріс на 24%. Згідно з неофіційними експертними оцінками, 2004 року обсяг експорту озброєнь і послуг України становив близько $600 млн., що на 9% ніж 2003 року, коли обсяг продажу становив близько $550 млн., а 2002 року — близько $440—640 млн.