Нешкідливий цемент
ВАТ «Балцем» (Харківська обл.) планує протягом двох-трьох місяців встановити обладнання для введення в цемент добавок, що нівелюють вплив шестивалентного хрому — речовини, яка при безпосередньому контакті викликає алергічні реакції. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомив голова правління ВАТ Сергій Литвиненко. За його словами, добавки вітчизняного виробництва до фасованого цементу, частка якого в експорті досягає 80%, можна було б вводити вже сьогодні. Але країни, до яких ВАТ експортує цемент, поки не визначилися з методикою визначення в цементі шестивалентного хрому. С. Литвиненко повідомив, що установка такого обладнання дозволить заводу, який має намір експортувати у 2005 році близько 700—800 тис. тонн цементу, або близько 45% загального обсягу продукції, укріпити «експортні позиції, витіснивши випадкових експортерів».
Відродження Хортиці
Металургійний комбінат «Запоріжсталь» готовий фінансувати відродження української святині — острова Хортиця (Запоріжжя), що дозволить виділені з держбюджету на ці цілі 5 млн. грн. направити на інші потреби запорізького регіону. Про це говориться у повідомленні компанії з посиланням на заступника голови наглядової ради ВАТ «Запоріжсталь» Едуарда Шифріна. «Цю та інші суми, пов’язані з відродженням Хортиці, «Запоріжсталь» готова виділяти з власних ресурсів», — заявив Е. Шифрін. За його словами, відновлення Хортиці — це не будівництво одного або двох об’єктів, це масштабний план, до складу якого мають увійти вже існуючі проекти і ті, які треба піднімати. «Щоб вдихнути друге життя у справжню святиню українського народу, необхідний і державний підхід, і ми націлені на комплексну реалізацію проекту, який по праву вважаємо своїм рідним дітищем», — підкреслив заступник голови НР.
Бетонники не забувають про житло
ВАТ «Завод ЗБК ім. С. Ковальської» у 2004 році збільшив випуск товарного бетону, залізобетону та бетонних виробів на 6,2% — до 1069,2 тис. кубометрів на загальну суму 223,315 млн. грн. У 2004 році завод випустив 895 тис. кубометрів товарного бетону і 155,8 кубометрів збірного залізобетону. Обсяг будівельно-монтажних робіт, виконаних будівельно-монтажним управлінням підприємства, у 2004 році збільшився на 97% і становив 65 млн. грн. ВАТ минулого року також ввів в експлуатацію 80 тис. кв. м житла. Підрядні роботи з будівництва житла завод веде з 2002 року.
Є бізнес-пропозиція
Компанія «Російський Алюміній» — управляюча компанія» («РусАл», РФ) пропонує створити робочу групу з представників українського уряду, парламенту та компанії для вивчення пропозицій з будівництва алюмінієвого заводу в Україні за умови його забезпечення дешевою електроенергією. Про це повідомив заступник генерального директора компанії з міжнародних та спеціальних проектів Олександр Лівшиц. О. Лівшиц відзначив, що компанія направила українському уряду пропозиції про будівництво в Україні алюмінієвого заводу потужністю 200 тис. тонн первинного алюмінію на рік. При цьому він підкреслив, що ця пропозиція йде поза інвестиційними зобов’язаннями, взятими при купівлі 30-вiдсоткового пакету акцій ВАТ «Миколаївський глиноземний завод» (МГЗ). «Це наша бізнес-пропозиція», — сказав він.
Що покаже аудит
Raiffeisen International Bank Holding AG чекає підсумків юридичного та фінансового аудиту банку «Аваль» (Київ), щоб прийняти рішення про доцільність його купівлі, повідомив член правління Raiffeisen Investment AG Вольфганг Путчек. Він відзначив, що Raiffeisen до кінця травня має ексклюзивне право на ведення переговорів iз банком «Аваль», тобто переговори триватимуть ще 6—8 тижнів. В. Путчек підкреслив, що безпосередньо переговори веде банківська група Raiffeisen, а не Raiffeisen Investment, однак висловив думку, що купівля «Авалю» збігається зі стратегічними цілями групи і могла б стати великим кроком уперед. Як раніше повідомлялося з посиланням на голову правління «Авалю» Олександра Деркача, шість великих іноземних банків запропонували «Авалю» купити пакет його акцій аж до купівлі банку загалом.
На скандинавському реле
ЗАТ «Українські радіосистеми» (УРС, надає послуги мобільного зв’язку під торговими марками WellCom і «Мобі») підписало контракт iз компаніями Ericsson (Швеція) і Nera (Норвегія) на поставку радіорелейного обладнання. За умовами контракту, скандинавські виробники у квітні—травні поставлять радіорелейне обладнання для подальшого розвитку мережі мобільного зв’язку УРС у регіонах України. Загальна вартість робіт за контрактом перевищує $1 млн. За інформацією УРС, розширення мережі дозволить компанії поліпшити якість зв’язку, збільшити зону охоплення, забезпечити стійке покриття автомобільних доріг, а також розширити кількість наданих послуг. УРС надає послуги мобільного зв’язку в 39 містах, в тому числі у всіх обласних центрах України.