Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

6 квітня, 2005 - 00:00

Вимоги до емітентів пом’якшені

Великі українські компанії, що отримали рейтинг міжнародних рейтингових агентств, будуть звільнені від необхідності отримувати внутрішній рейтинг уповноваженого НКЦПФР рейтингового агентства при випуску внутрішніх облігацій і щорічній звітності. Як повідомив керівник апарату Держкомісії Михайло Непран, кількість таких міжнародних агентств обмежена трьома — Moody’s, Standard&Poor’s і Fitch. За його словами, НКЦПФР також звільнила від обов’язкового рейтингування закриті випуски облігацій — коли покупці заздалегідь вказані та їхня кількість не перевищує 50. Крім того, сказав М. Непран, скасована вимога про необхідність для претендента на отримання статусу уповноваженого рейтингового агентства НКЦПФР мати позитивний висновок Світового банку, МВФ або ЄБРР. Стратегічним підприємствам і підприємствам-монополістам дозволено здавати звітність за 2004 рік, терміни надання якої закінчуються у квітні, без оцінки, отриманої в уповноваженого рейтингового агентства.

Готується вихід на міжнародні ринки

Банк «НРБ-Україна» (Київ) вивчає можливість розміщення єврооблігацій на суму близько $100 млн. наприкінці поточного — початку 2006 року. Про це повідомив агентство Інтерфакс- Україна президент банку В’ячеслав Юткін. За його словами, планується, що термін обігу облігацій становитиме п’ять років. Як зазначив В. Юткін, банк вийде на ринок єврооблігацій, якщо розмір відсоткової ставки з урахуванням усіх комісій не перевищуватиме 9% річних. Крім того, за його словами, «НРБ-Україна» збирається поточного року як самостійно, так і спільно з Національним Резервним Банком (Москва) залучати іноземні позики, зокрема синдицирувані. В. Юткiн також повідомив, що зараз міжнародне рейтингове агентство Moody’s завершує аналіз діяльності банку «НРБ-Україна», його фінансової звітності та внутрішніх процедур. Як очікується, в травні Moody’s присвоїть банку рейтинг, що дозволить «НРБ-Україна» розпочати підготовку до виходу на міжнародні ринки капіталу.

«Мобільна» третина населення

В Україні послугами мобільного зв’язку користуються близько 16 млн. абонентів, що при населенні 47,3 млн. (дані Держкомстату на 1 січня поточного року) становить приблизно 33,8% усiх жителив України. За даними операторів мобільного зв’язку, чисельність абонентів у березні зросла на 3%, з початку року — на 15%, по відношенню до аналогічного періоду минулого року — в 2,2 разу. Лідером із залучення нових абонентів за три місяці залишається ЗАТ «Київстар GSM». Як повідомили агентство Інтерфакс-Україна в компанії, у березні чисельність абонентів оператора зросла на 4,5% — до 7,66 млн. (дані на 1 квітня, зокрема 0,77 абонентів користується контрактними послугами і 6,9 млн. — наперед оплаченими послугами). З початку року кількість користувачів компанії зросла на 22,6%, а порівняно з 1 квітня 2004 року — в 2,36 разу.

Зберегти свою частку

Тракторний завод ТОВ «Укравтозапчастина» (Київ) 2005 року планує випустити 3 тис. тракторів МТЗ 80/82, що перевищить показник 2004 року на 63% (2003 року випущено 1843 трактори). Нині компанія утримує 30-відсоткову частку тракторного виробництва в Україні й збирається її зберегти. При цьому в компанії зазначають, що таке зростання випуску й, відповідно, продажу тракторів буде забезпечено, зокрема, за умови збереження 30%-ї компенсації вартості складної сільгосптехніки вітчизняного виробництва, до переліку якої включені й трактори МТЗ.

Бажання мати дешевий струм

Кожний новий голова облдержадміністрації на Житомирщині виказував наміри добиватися зниження ціни на електроенергію, що доставляється енергорозподільчою компанією «Житомиробленерго» і вважається однією з найвищих в Україні. Днями губернатор Павло Жебрівський також заявив, що термінове вирішення цього питання вважає нагальною потребою, і що він сподівається, що невдовзі (точніше в два етапи — у квітні і травні) Кабміном і НКРЕ буде вирішено питання введення єдиного тарифу для всієї України на рівні 20—22 коп. за 1 кіловат-годину.Витоки цих бажань відомі: зменшення ціни електроенергії має спричинити зниження збитків комунальних підприємств, які споживають багато електроенергії і мають багатомільйонні борги перед «Житомиробленерго». Реакція керівництва «Житомиробленерго» щодо цих намірів загалом була спокійною. В розмові з «Днем» комерційний директор компанії Андрій Ахромкін вказав на те, що ціна на доставку електроенергії в тому чи іншому регіоні залежить від наявності потужних споживачів: чим більше її беруть, тим менше втрати постачальників. НКРЕ, за його словами, коли затверджує ті чи інші тарифи (чим ближче літо, коли споживання менше, тим вищі тарифи), враховує також той факт, що в східних і південних областях України розташовані найбільш енергомісткі індустріальні гіганти, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ , «День».

Газета: 
Рубрика: