Закон про приватизацію «Укртелекому» переглядатимуть
Кабінет Міністрів України пропонує Верховній Раді скасувати закон про особливості приватизації національного оператора зв’язку ВАТ «Укртелеком» й ухвалити новий закон, що дозволить збільшити ціну продажу цього підприємства. Про це заявила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Прем’єр розкритикувала норми закону, що стосуються заборони для «Укртелекому» окремих видів діяльності, а також його продажу «частинами». «Готуємо абсолютно новий законопроект про абсолютно нову процедуру особливостей приватизації «Укртелекому», що може значно підвищити ціну на цей об’єкт. Проте до приватизації він ще дасть можливість «Укртелекому» отримувати надзвичайно високі чисті прибутки як державному підприємству», — відзначила Ю. Тимошенко. Міністр транспорту та зв’язку Євген Червоненко повідомив, що наступним урядовим рішенням щодо «Укртелекому» планують його передачу в управління Мінтрансзв’язку.
Імпортер і дистриб’ютор
Компанія «Франсавто», засновником якої є корпорація «АІС» («Автоінвестбуд», Київ), отримала статус офіційного імпортера та генерального дистриб’ютора марки Citroen. Вона постачатиме автомобілі Citroen в Україну, проводитиме передпродажну підготовку, гарантійне та післягарантійне сервісне обслуговування. Також розроблена комплексна програма з просування цієї марки на українському ринку. Згідно з умовами дистриб’юторського контракту, в 2005 році планують поставити в Україну не менше 1 тис. автомобілів Citroen моделей C2, C3, C3 Pluriel, C4, C5, Picasso та Berlingo (вантажну та пасажирську модифікації). Крім того, цього року планують відкрити мережу автосалонів і сервісних центрів.
Допуск до приватизації
Консорціум «Індустріальна група» (Київ, управляюча структура корпорації «Індустріальний союз Донбасу» — ІСД, Донецьк) в альянсі з чеською компанією Trinecke Zelezarny, а також System Capital Management (СКМ, Донецьк) допущені до чергового етапу приватизаційного конкурсу з продажу 98,96% акцій єдиного в Чехії металургійного комбінату Vitkovice Steel (Острава). Про це повідомив заступник міністра промисловості Чехії Мартін Печина з посиланням на рішення чеського комітету з приватизації. З його слів, всього до наступного етапу приватизаційного конкурсу допущені вісім компаній. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, очікується, що приватизація Vitkovice Steel має завершитися до середини літа 2005 року.
Розподілено чистий прибуток
Енергогенеруюча компанія ВАТ «Дністровська гідроакумулююча електростанція» (Дністровська ГАЕС) направить на виплату дивідендів 40% від чистого прибутку за 2004 рік (1,868 млн. грн.). Згідно з рішенням загальних зборів акціонерів, компанія також направить 5% від чистого прибутку за 2004 рік у резервний фонд. Крім того, акціонери затвердили нормативи розподілу прибутку, що планується за підсумками 2005 року, згідно з яким на виплату дивідендів передбачається також направити 40% чистого прибутку, а в резервний фонд — 5%. 87,4% акцій ВАТ «Дністровська ГАЕС» передано в статутний фонд НАК «Енергетична компанія України», 11,45% належать ДАК «Укргідроенерго».
Оновлення кадрів
Кабінет Міністрів України звільнив із посад заступників голови правління НАК «Нафтогаз України» Олександра Кисельова, Вадима Українського, Костянтина Фролова і Григорія Костюкова. О. Кисельова звільнено з посади замголови «Нафтогазу України» у зв’язку з переходом на виборну посаду, В. Українського — згідно з поданою ним заявою, К. Фролова — за власним бажанням. Причина звільнення Г. Костюкова не уточнюється.