Хлібозаводи приєднуються до концерну
ВАТ «Концерн Хлібпром» (Львів) приєднав ВАТ «Червоноградський хлібозавод» і ВАТ «Самборський хлібокомбінат» (обидва — Львівська обл.), внаслідок чого статутний фонд концерну збільшився до 17,397 млн. грн. Загальні збори акціонерів ВАТ «Концерн Хлібпром» у зв’язку із цим затвердили зміни до статуту товариства. Концерн планує в другому півріччі 2005 року розпочати процес приєднання «Калуського хлібокомбінату», після цього статутний фонд концерну становитиме 25 млн. грн. Крім того, є плани придбати Панський хлібозавод (Вінницька обл.). 2004 року середньодобове виробництво хліба підприємствами концерну становило близько 260 тонн, а частка ВАТ «Концерн Хлібпром» на українському ринку хлібобулочних виробів становила близько 5%. Найбільшими акціонерами концерну, за даними ДКЦБФР, є ТОВ «Фінансова компанія «Декра» — 13,84%, приватне підприємство «Рівненафта» — 10,51%, компанія BahilaTradingLimited — 12%, підприємство «Промнафтоінвест» компанії «Тіспон Маркетинг Лімітед» — 19,6%.
На першому плані — первинний алюміній
Запорізький алюмінієвий комбінат, єдиний в Україні виробник первинного алюмінію, в січні-лютому поточного року збільшив виробництво цієї продукції на 0,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року — з 17,885 тис. тонн до 17,960 тис. тонн. У січні—лютому підприємство також збільшило обсяги виробництва глинозему на 0,4% — з 42,700 тис. тонн до 42,850 тис. тонн. Крім того, ЗАлК за два місяці 2005 року збільшив випуск феросиліцію на 35,4% — з 3253 тонн до 4405 тонн, у лютому виплавка феросиліцію збільшилася на 50,5% порівняно з лютим-2004 — до 2115 тонн. Разом із тим комбінат у січні—лютому знизив виробництво кремнію на 10,2% з 1387 тонн до 1246 тонн, у лютому випуск цієї продукції збільшився на 1,4% порівняно з лютим-2004 — до 662 тонн. Раніше повідомлялося, що тимчасове зниження виробництва кремнію зумовлене проведенням капітального ремонту печі №2 у рамках реконструкції та технічної модернізації підприємства.
Консолідація активів
Телекомунікаційна група компаній «Оптіма телеком» (Дніпропетровськ) консолідує українські активи групи. Власником активів групи стане кіпрська компанія «Спаротін лімітед». Про це повідомив агентство Інтерфакс-Україна виконавчий директор «Оптіма телеком» В. Лозинський. «Йдеться про концентрацію активів, при цьому компанії залишаються в групі «Оптіма», — сказав він, коментуючи інформацію, поширену Антимонопольним комітетом України про те, що «Спаротін» отримала дозвіл на купівлю 24 компаній, що входять до складу телекомунікаційної групи. Крім того, кіпрській компанії дозволено стати власником контрольних часток у інтернет-провайдерах і операторах комп’ютерного зв’язку ТОВ «Алькар-Телепорт» (Дніпропетровськ), ТОВ «IPtelecom», ТОВ «Діджитал дженерейшн», ТОВ «MCI», ТОВ «Фірма «Інфокомс».
Пропонуємо добавки до бензинів
Концерн «Укрспирт», що об’єднує спиртові та лікерогорілчані підприємства України, ініціює переговори з Європейським Союзом про надання Україні квоти на безмитне ввезення до країн ЄС високооктанових киснемістких добавок (ВКД) до бензинів. Про це повідомив голова концерну Іван Жолнер. Він зауважив, що потужності українських спиртзаводів з виробництва ВКД становлять 60 тис. тонн на рік. За словами голови концерну, за наявності стабільного попиту на добавки потужності підприємств уже поточного року можуть бути збільшені до 100 тис. тонн на рік. І. Жолнер також зазначив, що розвиток виробництва ВКД в Україні дозволить використати надлишки потужностей спиртзаводів, які минулого року були завантажені на 38,6%.