Розрахувалися сповна
Енергопостачальні компанії, які входять до сфери управління НАК «Енергетична компанія України», за оперативними даними, в лютому 2005 року перерахували в Оптовий ринок електроенергії на 1,2 млрд. грн., або 96,8% від вартості придбаної товарної продукції, що на 12,2% перевищує січневий показник. Як повідомила «Енергетична компанія України», повні розрахунки в лютому забезпечили ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго» (102,6%), АЕК «Харківобленерго» (101,5%), ВАТ «Вінницяобленерго» (101,3%), ВАТ «Волиньобленерго» (100,9%) і ВАТ «ЕК «Хмельницькобленерго» (100,4%). За даними компанії, підпорядковані їй енергогенеруючі компанії в минулому місяці розрахувалися на 111% за отримане вугілля, що на 16% більше, ніж у лютому 2004 року, і на 8,1%, ніж у січні поточного року.
Пивовари нарощують темпи
ЗАТ «Оболонь» (Київ) у січні-лютому збільшило виробництво пива на 30,6% порівняно з аналогічним періодом 2004 року — до 8,14 млн. дал. За два місяці компанія також випустила 3,16 млн. декалітрів (дал) напоїв і мінеральної води, що на 23,4% більше, ніж у минулому році. У лютому «Оболонь» виробила 4,06 млн. дал пива — на 30,1% більше порівняно з лютим 2004 року. Як повідомлялося, ЗАТ «Оболонь» в 2004 році збільшило виробництво пива на 23,8% порівняно з 2003 роком — до 55 млн. дал. Частка компанії на українському ринку пива в минулому році становила 22,5%.
На модернізацію «млина»
ВАТ «Дніпромлин» (Дніпропетровськ) планує направити 5,973 млн. грн. від додаткової емісії простих іменних акцій на розширення, модернізацію виробництва і поповнення оборотних коштів. У результаті додаткової емісії статутний фонд ВАТ збільшиться вдвічі — до 11,946 млн. грн. Зокрема, «Дніпромлин» планує направити 2,9 млн. грн. на розширення виробничих потужностей, понад 2 млн. грн. — на модернізацію основних фондів і понад 1 млн. грн. — на поповнення обігових коштів. Прості іменні акції випускатимуться в документарній формі чинного номіналу — 0,25 грн. за акцію в два етапи: з 28 березня по 12 квітня і з 13 по 15 квітня 2005 року.
Офіс як частина стратегії
Міжнародна консалтингова компанія Columbus IT Partner (Данія) відкрила у Києві представництво, головою якого призначено Михайла Куценка. Як повідомив керівник російського підрозділу компанії Володимир Демін, відкриття українського офісу стало частиною стратегії компанії з розширення її регіональної присутності в країнах СНД. В Україні замовниками Columbus є компанії «Агро-Союз», оператор мобільного зв’язку «Київстар GSM» і корпорація «АІС». М. Куценко повідомив, що в поточному році українське представництво збирається збільшити обіг до 10% від сумарного обігу країн СНД. Columbus IT Partner сьогодні має представництва в 29 країнах світу і спеціалізується на впровадженні корпоративних інформаційних систем, зроблених компанією Microsoft Business Solutions.
Запрошення для інвесторів
Конференція «Економічний потенціал України: поява європейського тигра», присвячена інвестиційній привабливості України, відбудеться 28 квітня у Франкфурті-на-Майні (Німеччина). Організаторами конференції, серед доповідачів якої — віце-прем’єр із питань європейської інтеграції Олег Рибачук, посол Німеччини в Україні Дітмар Штюдеманн, голова ДКЦПФР Анатолій Балюк, виступають компанії PricewaterhouseCoopers та CFC Consulting. Очікується участь у роботі конференції представників Національного банку, Фонду держмайна України, Європейської бізнес-асоціації, Deutsche Bank, JP Morgan London, Bosch Ukraine, ING Bank Ukraine і компанії «Міжнародні авіалінії України», а також близько 300 українських і європейських компаній як делегатів.
Простоїв не буде
ВАТ «Донцемент» і ТОВ «Цемент Донбасу» (колишній Єнакіївський цементний завод, Донецька обл.), керовані компанією «Голден гейт» (Київ), у січні-лютому 2005 року збільшили виробництво цементу на 98,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року — до 118,3 тис. тонн. За даними асоціації «Укрцемент», виробництво цементу на ВАТ «Донцемент» за два місяці зросло на 77,3% — до 105,5 тис. тонн цементу. ТОВ «Цемент Донбасу» в січні-лютому виготовило 12,8 тис. тонн цементу. Як повідомлялося, ВАТ «Донцемент» не працювало з 2000 року та відновило виробництво в 2003 році, випустивши 407 тис. тонн цементу. ТОВ «Цемент Донбасу» простоювало весь 2003 рік і відновило роботу лише в кінці червня 2004 року, за підсумками року воно виготовило 64,5 тис. тонн цементу.