Пропозиції підприємців
Сьогодні в Українському домі відбудеться форум «Влада і бізнес: кроки назустріч», у якому братиме участь глава держави Віктор Юющенко. Готуючись до цієї події, представники близько 40 організацій підприємців і роботодавців, які зібралися за ініціативою УСПП, підготували до Президента України низку пропозицій щодо розвитку економіки, малого та середнього бізнесу тощо. Промисловці та підприємці налаштовані на дуже конструктивний діалог з Президентом та урядом країни. Представники підприємницької спільноти, які зробили чи не найвагоміший внесок у перемогу демократичних сил в незалежній Україні, впевнені, що саме зараз є усі шанси донести до керівництва держави усю гостроту проблем реального сектору економіки, налагодити такій діалог влади і бізнесу, який спирається на підвищення відповідальності влади перед громадськістю та зацікавленість підприємців у суспільній стабільності.
Ставка на шоколадні батончики
Компанія Nestle, найбільший виробник продуктів харчування в світі, збирається змiцнити власні позиції на українському кондитерському ринку і зберегти лідерство на ринку кави. Як зазначив менеджер кондитерського бізнесу компанії «Нестле- Україна» Павло Патира, торік Nestle збільшила свою частку на українському ринку шоколадних батончиків з 16% до 22% (у вартісному вираженні). Цьому, зокрема, сприяв початок продажу шоколадних батончиків KitKat. «Ми посилюватимемо свої позиції в сегменті шоколадних батончиків», — сказав П. Патира. За його словами, 2005 року компанія збирається змiцнити свої позиції на ринку плиткового шоколаду і шоколадних цукерок у коробках. Зокрема, частка компанії на ринку шоколадної плитки становить 25% (за обсягом).
Реалізація залізної руди йде за планом
Криворізький залізорудний комбінат (КЗРК, Дніпропетровська обл.) в січні-лютому поточного року збільшив виробництво товарної залізної руди підземного видобутку (за оперативними даними) на 8,8% порівняно з аналогічним періодом попереднього року — до 1115 тис. тонн. У лютому КЗРК реалізовував Маріупольському меткомбінату ім. (ММК) Ілліча 184,5 тис. тонн аглоруди (план — 160 тис. тонн), Алчевському меткомбінату (АМК) — 49,8 тис. тонн (70 тис. тонн), «Азовсталі» — 40,8 тис. тонн (42 тис. тонн). У березні, згідно з балансовим розподілом, КЗРК має поставити ММК 180 тис. тонн руди, АМК — 65 тис. тонн і «Азовсталі» — 45 тис. тонн. КЗРК 2004 року збільшив виробництво на 2,3%, до 6458 тис. тонн.
Перші митні перевізники
Державна митна служба України видала перші п’ять ліцензій на посередницьку діяльність митного перевізника. Як повідомила вчора прес-служба Держмитслужби, ліцензії отримали ЗАТ «Іллічевськзовнтранс», ТОВ «Компанія Транспеле», ТОВ «Київський республіканський автоцентр», ТОВ «Васт-Транс» і СП «Євротрейд». Поняття «митний перевізник» введено новим Митним кодексом України і є одним з видів гарантування доставки товарів на митниці призначення. Митний перевізник бере на себе відповідальність за збереження вантажів, що перебувають під митним контролем. Йдеться, передусім, про доставку товарів при ввезенні їх в Україну від кордону до митниці, на якій здійснюватиметься митне оформлення, а також про транзитні перевезення. Раніше підприємці мали платити грошову заставу, надавати банківську гарантію або укладати з митним органом договір про супровід вантажу підрозділами митної охорони, а ліцензії на здійснення діяльності митного перевізника видавалася тільки залізницею.