Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

22 лютого, 2005 - 00:00

Модернізація літаків для Індії

Україна проведе модернізацію та ремонт парку легких транспортних літаків Ан-32 ВПС Індії. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в АНТК ім. Антонова, таке рішення командування озвучив головком індійських ВПС Шишиндра Тьягі в ході міжнародної виставки AERO India’2005, що відбулася 9— 11 лютого в Бангалорі (Індія). У рамках виставки українська й індійська сторони обговорили хід робіт майбутньої програми модернізації та ремонту. Очікується, що, крім українських АНТК ім. Антонова, КіАЗ «Авіант» і ВАТ «Мотор-Січ», у ній також будуть задіяні індійські підприємства. Українська сторона запропонувала розробляти індивідуальну для кожного екземпляра Ан-32 програму відновлення його льотної придатності та модернізації, ґрунтуючись на експертній оцінці технічного стану літака.

Створення нової техніки триває

Холдингова компанія «Луганськтепловоз» залучила кредит Укрексімбанку (Київ) на суму $10 млн. на реалізацію проекту створення нових видів техніки. Кредит наданий терміном на 23 місяці під 13% річних. Залучені кошти, зокрема, спрямують на реалізацію проекту створення вітчизняного магістрального електровоза: на сьогодні проект перебуває в стадії підготовки виробництва. Як повідомлялося, наприкінці минулого року «Луганськтепловоз» і російське ВАТ «Новочеркаський електровозобудівний завод» підписали контракт про спільне виробництво на базі українського підприємства 50 електровозів для українських залізниць. У 2005 році компанія планує випустити продукцію на понад 560 млн. грн. — на 37% більше, ніж у 2004 році.

Як зробити інформацію товаром

На форумі «Новій Україні — гідне майбутнє», що пройшов у Києві та зібрав близько 400 учасників, відбулася презентація проекту «Інформаційно-інноваційної моделі розвитку України». Базовим елементом концепції є єдина програмно-модульна система збирання, опрацювання, аналізу та просування інновацій на внутрішній і зовнішній ринки. Побудована в інтернет- просторі, вона покликана забезпечити ефективну підтримку українських інновацій у пошуках вигідного партнера й інтерактивний зв’язок усіх учасників інноваційного процесу. «Ця новітня науково-технічна розробка допоможе Україні здійснити економічний стрибок на 10—20 років уперед. Використання запропонованих технологій дозволить державі отримати потужні важелі впливу на формування ринків збуту товарів і послуг українського походження. Фактично йдеться про заміну найближчим часом сировинної частини українського експорту на такі складові, як IT-продукція та новітні технології. А це в свою чергу дозволить Україні зайняти домінуючі позиції в світовому інформаційному просторі та реально впливати на політику активної присутності на ринках багатьох країн світу», — вважає голова Держдепартаменту інтелектуальної власності Микола Паладій. Із його слів, інтелектуальний потенціал нації величезний, але він не використовується: якщо в економічно розвинених країнах до виробничих процесів залучають 80% наукових працівників, то в Україні — 0,2%. Учасники форуму звернулися з відкритим листом до прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, в якому просять надати всіляку державну підтримку цій програмі.

Структура доходів не змінюється

Українські оператори зв’язку в січні 2005 року отримали доход від надання послуг 1,88 млрд. грн., що на 36,3% більше, ніж у січні 2004 року. За даними Держкомстату, майже половина (48%) доходів галузі припадає на послуги мобільного зв’язку — 906 млн. грн., що на 70% більше порівняно з січнем минулого року. На частку міжнародного й міжміського телефонного зв’язку припадає близько чверті сумарних доходів — 471,2 млн. грн., що на 8,77% більше, ніж у січні 2004 року. Доходи від надання послуг телефонного міського та сільського зв’язку в січні збільшилися на 11% — до 239,4 млн. грн.

Газета: 
Рубрика: